Listopad 20, 2017, 21:55:29
autobusi.org forum

Autor Tema: Autotrans Lika - razno  (Posjeta: 14040 vremena)

Studeni 10, 2008, 15:43:09
Odgovori #15

man750

Lp
To teško verujem jer Avtomontaža nikad nije radila Setre , samo Tame, MB, Volvo i Mane.
Osim ob propadu Avtomontaže je možda ostao koji avtobus, pa ga je dokončao AS Domžale, koji se bavi sa preradami i remontovanjem  avtobusa.
a ti ne vjeruj ,ali je tako. a mogao si i sam procitati koji post iznad
bilo ih je jos koji su tesko povjerovali

Zahvaljujući sjajnim i ljubaznim dečkima iz Autoprijevoza moram se posuti pepelom, povući i priznati poraz. Dakle imao sam prilike "ponjušiti" izbliza GS-920-AM. Zaista sam se i po papirima uvjerio da se radi o Setri S315HDH. Doduše, da baš nisam potpuno u krivu, preuređenje je zaista rađeno kod AS-Remonta u Domžalama sa dijelovima od MB o404 AM, te ima i Mercedes motor.
Pozdrav kolegi kriticaru: eto muški priznajem poraz.

Inače, saznao sam porijeklo plavog TAM-a 190a110 Autokaroserija. Još jedan ex-riječanin: bivši Zidar Rijeka. Sjetio sam ga se, u originalu je bio bijeli.
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

Travanj 08, 2009, 10:34:36
Odgovori #16

Shole

Global Moderator
U Novom Listu članak o preuzimanju Autoprijevoza Otočac od strane Autotransa Rijeka.   Nisam vidio detalje, samo naslov.

Travanj 08, 2009, 12:29:11
Odgovori #17

shef

Global Moderator
Rješenjem Trgovačkog suda u Karlovcu Autotrans d.o.o. Rijeka upisan je kao većinski vlasnik dioničkog društva "Autoprijevoz" Otočac, te time, s četrdesetak autobusa, 55 zaposlenih i planiranim godišnjim prihodom od 18 milijuna kuna postao vodeći prijevoznik u Ličko-senjskoj županiji. Ovom promjenom u vlasničkoj strukturi "Autoprijevoza" stekli su se uvjeti kvalitetnijeg i posebno racionalnijeg prijevoza, s obzirom da PJ Gospić Autotransa Rijeka na istom podučju obavlja djelatnost prijevoza putnika.
Osim javnog linijskog prijevoza putnika, povezivanja međužupanijskim linijama sa Zagrebom, Rijekom i Dalmacijom, u ugovornim prijevozima učenika osnovnih i srednjih škola, te prijevozima na područja posebne državne skrbi, realno očekujemo dodatnu kvalitetu u pružanju prijevoznih usluga, komentar je Uprave Autotransa.

Sl.M. - Novi List

Bit će čini mi se novog lova na garažne brojeve.
« Zadnja izmjena: Travanj 08, 2009, 12:38:25 od shef »
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Travanj 08, 2009, 13:13:32
Odgovori #18

Shole

Global Moderator
Hm, možda i ne.  S obzirom da su sve dosad preuzete firme dobijale ATR garažne brojeve i RI tablice, a ovog puta je obrnuto. Bus koji će vjerovatno preselit s Krka u Otočac dobio je GS tablice.  Nebi ih dobio, ako namjeravaju ostalima GS mjenjat u RI.  Iako me ništa više nebi iznenadilo.  I dal ovaj VEĆINSKI VLASNIK znači 100%-tni ??   Dok je Postojao ATR Brač,  Autotrans je imao 80% udjela, a jedinice lokalne samouprave ostalih 20% pa se svejedno vodio kao posebna firma sve dok nije otkupljeno i ostalih 20%

Travanj 25, 2009, 08:18:20
Odgovori #19

shef

Global Moderator
Scania Irizar čisto bijela, skinute oznake Autotransa
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Travanj 25, 2009, 12:51:05
Odgovori #20

Shole

Global Moderator
Kad si ju vidio?   Jučer u 16:00 išla za Gospić sa oznakama, bez zadnje desne ratkape.

Travanj 26, 2009, 12:44:57
Odgovori #21

5AR

Global Moderator
Kad si ju vidio?   Jučer u 16:00 išla za Gospić sa oznakama, bez zadnje desne ratkape.
Ja sam ju vidio petak ujutro kad je dolazila iz Gospića čini mi se sa oznakama ali sa registracijom GS-281-BL.

Travanj 26, 2009, 13:02:23
Odgovori #22

shef

Global Moderator
Jel moguće da sam ja u brzini krivo vidio, da li je možda to bila od Branimira, to sam vidio s balkona, jer jedna i druga imaju natpis Autotrans gore na šajbi? Ako sam stvarno krivo vidio, ispričavam se, ali to je bilo jučer ujutro.

(c)Teutonic

Travanj 26, 2009, 21:37:08
Odgovori #23

shef

Global Moderator
Vjerojatno je u petak preregistrirana, jer se s tim datumom još vodi pod RI-239-PA

(c)Teutonic

Travanj 27, 2009, 11:18:33
Odgovori #24

shef

Global Moderator
Moj grijeh, moj preveliki grijeh 

To je ipak bila Scania od Branimir Prijevoza, koja više nema onaj natpis Elite Travel, već je sada čisto bijele boje, a natpis firme ima straga
« Zadnja izmjena: Travanj 27, 2009, 11:21:17 od shef »

(c)Teutonic

Svibanj 07, 2009, 10:33:03
Odgovori #25

kriticar

Autobusi koji su službeno "Autoprijevoz Otočac" ali još uvijek voze u svojim poslovnim jedinicama Autotransa gdje su bili i do sad.

GS-278-BL

http://i218.photobucket.com/albums/cc265/petar22/Autotrans/PJKocula024.jpg

GS-279-BL

http://i218.photobucket.com/albums/cc265/petar22/Autotrans/P5022664.jpg

http://i218.photobucket.com/albums/cc265/petar22/Autotrans/P5022665.jpg
Kad si ju vidio?   Jučer u 16:00 išla za Gospić sa oznakama, bez zadnje desne ratkape.
Ja sam ju vidio petak ujutro kad je dolazila iz Gospića čini mi se sa oznakama ali sa registracijom GS-281-BL.
Moguće da je neki Transov bus dobio i reg GS-280-BL. Trebalo bi ih biti još jer novinski članak (ako mu je za vjerovati )spominje četrdesetak vozila u posjedu Autoprijevoza, znamo za dvedesetak
Tako je Trans postao večinski vlasnik, a hoće li se taj trend nastaviti vidjet ćemo
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

Svibanj 07, 2009, 11:17:28
Odgovori #26

tovar

Jučer u Šibeniku 2 autobusa od Autoprijevoz Otočac. Scania, natpis Autotrans na šajbi, izlijepljena sa HDZ reklamom za Ličko - Senjsku županiju i Mercedes. Dovezli navijače ŽKK Gospić na tekmu.
Čini mi se da bi to mogla biti ex Branimir prijevoz nešto mi je bilo čudno s registracijom ali sam zaboravio.

Svibanj 07, 2009, 14:10:14
Odgovori #27

shef

Global Moderator
Moguće da je neki Transov bus dobio i reg GS-280-BL. Trebalo bi ih biti još jer novinski članak (ako mu je za vjerovati )spominje četrdesetak vozila u posjedu Autoprijevoza, znamo za dvedesetak
Tako je Trans postao večinski vlasnik, a hoće li se taj trend nastaviti vidjet ćemo

GS-280-BL nije autobus već osobni auto (Peugeot 207).

Jučer u Šibeniku 2 autobusa od Autoprijevoz Otočac. Scania, natpis Autotrans na šajbi, izlijepljena sa HDZ reklamom za Ličko - Senjsku županiju i Mercedes. Dovezli navijače ŽKK Gospić na tekmu.
Čini mi se da bi to mogla biti ex Branimir prijevoz nešto mi je bilo čudno s registracijom ali sam zaboravio.

Nije Branimir Prijevoz, jer je njihova danas viđena prijepodne, još uvijek čisto bijela, kao na mojoj slici u njihovom topicu.
« Zadnja izmjena: Svibanj 07, 2009, 14:14:32 od shef »

(c)Teutonic

Svibanj 16, 2009, 20:59:49
Odgovori #28

ist

Njihov otoyol, čini mi se od početka mjeseca, drži Autotransovu liniju Split-Novalja na kojoj su dosad prometovali autobusi imotske turističke agencije Perla

Ožujak 23, 2010, 19:54:42
Odgovori #29

nina6011990

Dal netko zna jeli  MAN Lion's Top Coach II gen. (GS-281-BL) izgubio GS tablicu ili sam ja u krivu ?