Autobusi - razno (2)

Autor Portos, Prosinac 17, 2012, 08:24:27

421

Citat: Ivan  u Rujan 12, 2014, 08:12:43
U kojoj mjeri? 100% bio ili neki drugi veliki omjer više sigurno nijedan nije jer bi se osjetilo, a mislim da su neki ljudi iz APP rekli da se više uopće ne toči.
Totalno krivo!
Mješavina s 5% biodizela  spremljena je u cisterni i utače se svake večeri u spremnike  bus123. Provjerio kod onih koji to rade i znaju. byeg
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Ivan

Pa onda nije "totalno krivo" jer 5% je vrlo mali omjer koji se teško može mirisom osjetiti i koje većina diesel motora može podnijeti bez pripreme.
I u kojem pogonu? Sad ispada da je par ljudi provjerilo pa imaju oprečne informacije.

421

Već smo pisali da su u APP točili biodizel 100% što nisu smjeli, jer ih nitko od tehnologa nije uputio u omjere.
Euro IV i  V motori su već pripremljeni za mješavinu biodizla pa ih ne treba posebno pripremati.
I oni s predznakom Euro 0 (kabrio npr) voze na tu mješavinu bez problema, ali ne mirišu po pomfritu jer nemaju katalizator ili elektroniku ubrizgavanja kojom se poboljšava ispuh da "miriši".
Ajde pogodi u kojem pogonu radi 421? kava
U Tvoj mandat GM!  good_boy   
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Ivan

#558
Nekako bih volio da umjesto toga malo više pozornosti posvete malo zapuštenim NG313 i Citarima, ali dobro... Nadam se samo da neće za pola godine biti prvi rashodovan, kako je bilo SG220 i O305G koji su lijepo sređeni malo prije nego su otišli na rezanje, doduše, tad je bilo (ili je trebalo biti) svima jasno da dolazi 214 novih autobusa, a sad bismo možda mogli i malo duže čekati sljedeću nabavku, a i kako se krenulo kupovat moglo bi biti nešto potpuno nepotrebno kao recimo još 16 minija ako im se ovi svide... ::|

Iako te za ovaj post motivirala činjenica da su obnovili 145 umjesto NG313 trebao si copy/paste Marinov post te odgovoriti na njega u odgovarajućoj temi, a ne da idemo offtopic opet u ovoj temi.

EDIT: prebacio sam postove ali nemoj OT ponovno, molim te!

marin

I šećer na kraju bi još bilo da se opet kupi nešto što se neće isprobat prije....nekak mi se čini da će to tak i bit!  glavauzid

sokre

Ako se sve kupuje putem javne nabave i odluka je vezana samo uz najnižu cijenu, onda nema ni smisla probavati ništa.

Sjećam se da je Pevalek prije 20 godina na telki izjavio da su odlučili da će autobusna platforma biti MAN i Mercedes.

Danas to ne može proći, jer bi to bilo pogodovanje.

marin

Ima smisla jer recimo uvijek od 2 zla odabereš manje. Ak ti ponude kineski autobus neki i Citelisa, isprobaš pa vidiš kaj ti više paše, savjetuješ se sa vozačima malo, da su stručni to bi tako trebalo izgledat.
A ne najjeftinije-najiplativije jer najčešće to nije tako. Ako je neki autobus u startu 30% jeftiniji (što je dobra ponuda), ne znači da je ipak ukupno isplativiji.
Recimo čuo sam da za Citelise ne uspjevaju na vrijeme nabavit djelove. Kod MAN-a je to puno pristupačnije.

Portos

Citat: marin  u Rujan 21, 2014, 15:16:08
Recimo čuo sam da za Citelise ne uspjevaju na vrijeme nabavit djelove. Kod MAN-a je to puno pristupačnije.
Jedino je u doba kupovine 214 autobusa MAN bio spreman za održavanje kupljenih autobusa. Ostali su se snalazili kako su znali i mogli. Iveco je imao servis i dobre uvijete ali nije imao niti dovoljno dijelova niti strućnog kadra za održavanje. Euroline nije imao uvijete a i bili su u financijskim problemima. S vremenom se Iveco popravio a MB počeo održavati sam ZET odnosno ARZ.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

dominik,

G.b. 78 ima reklamu za "Opću godišnju pretplatnu kartu ZET-a" na lijevoj strani busa nasuprot 2. vrata.
Naravno reklama je preko prozora.

Domagoj GV

To za opcu godisnju ima dosta autobusa neki iza neki bocno. Ali gb 160 dobio bocno na prednjem dijelu reklamu za Super bingo. Isto je reklama preko prozora

Ivan

Post od člana amper na zeljeznice.net forumu, 23.9.
http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/13782-autobusi-3/#entry481388
Citat:Jučer sam na jednom predstavljanju u sklopu  "Europskog tjedna mobilnosti" čuo da će stavljati nosače za bicikl na autobuse koji voze po brdskim linijama kako bi se ljudi slabije kondicije itd. mogli spustiti u grad, a vratio bi ih autobus. Nosače su izradili u ZET-ovoj radioni jel im je Thule preskup. Probno kreću s linijom 102 i Mihaljevac - Tomislavov dom.

MAN19464

Od sutra citaro gb. 654 napokon u prometu stigao u PAVG  yahoo

Ivan

Hm, nadam se da neće više od toga, nadam se zapravo da će ih i vratiti da požive duže jer Mercedesove šasije očito ni na O405N nisu podnijele premještaj u VG a možda ne bi ni da su ostale u Dubravi, a Citaro je još osjetljiviji, znam da je drugačija šasija, ali zapravo drugačija na još gori način... I što sad kad nema radione, makar je bila loše opremljena, to s vožnjom u Zg mi se jednostavno čini da ne može biti bolje za same autobuse... Možda potpuno griješim ali imam dojam da će ukidanje VG radione puno teže značiti da će biti bolje održavanje u kakti kvalitetnim zagrebačkim radionicama, a ne samo više fušanja i puštanja neispravnog u promet...

Koliko god mi bili draži, ako treba, bolje da šalju NL263 2003. jer puno duže će izdržati, no razmještaj očito rade ljudi koji znaju pročitati jedino godinu proizvodnje a nemaju pojma koji su to autobusi zapravo, jer bi inače već premjestili Conecte i SL283. Najjednostavnija tehnika za pogon bez servisa, nisu puno izrabljeni, nemaju većih problema, najlakše podnošenje prigradske vožnje, najviše udobnosti za putnike za prigradsku vožnju, što više nabrajati, ali nikog "odgovornog" nije briga pa šalju na maksimalno prigradske linije autobuse koji su od cijelog voznog parka imali najozbiljnijih problema sa šasijama...
glavauzid

MAN19464

Danas oko 9 sati viđen gb. 654 kako se sa natpisom autobus u kvaru vrača u Arz.

Majstor

Bus je isao na registraciju i izvrsena proba te upucen u promet
Samo mi sudite pošteno !