Tipovi autobusa na linijama 2014.

Autor Dreamwalker, Siječanj 02, 2014, 17:18:00

Ivan

Pa eto, došlo nekom da ga šalje... Recimo, ja se ne sjećam da sam ikad u 113 vidio više od 12-18 putnika a obično ih je do 8, pa je opet teško sjetiti se kad su redovito uzastopno stavljali solo više od dva tjedna... No za mene to je još uvijek super prema kretenizmima poput Conecta na minijaturnim linijama na istoku i pogotovo Conecto Ü na krugovima od 4 km u 1 h na 278 i njegov ekvivalent g.b.9 kao spomenik na ulazu u Podsused koji se po mjesec dana ne pomakne, umjesto da fino završe u Gorici gdje se dere neprikladne gradske autobuse do iznemoglosti, ali bolje isključit mozak i pravit se blesav pa se ne živcirat, jer gluposti ima previše da bi ih se pobrojalo.

marin

Citat: Ivan  u Kolovoz 29, 2014, 23:56:29
...., ali bolje isključit mozak i pravit se blesav pa se ne živcirat, jer gluposti ima previše da bi ih se pobrojalo.
thumbs

tatratram

Citat: marin  u Kolovoz 29, 2014, 23:22:16
Eeej, čime se ti zamaraš, pa to je samo dlaka u jajetu, tolko gluposti se radi i razbacuju se novci da je to strašno, danas na Črnomercu za G. Stenjevec vozi gbr. 157 sa 6 putnika, umjesto da takva limuzina od busa gusla za Bistru da je putnicima ugodno, oni pošalju gbr. 767 kojem je i plin bio pri kraju  glavauzid
Da sam ja glavni i da mi to dispečer napravi, izračunao bi lijepo koliko je zglobni potrošio za cijeli dan, onda bi stavio solo drugi dan i izračunao kolko je on potrošio pa bi mu razliku koja se mogla uštedjet poslao doma i račun goriva, pa nek plati. Drugi put neće izmišljat toplu vodu (ili možda hoće, nikad ne znaš što je danas ljudima u glavi).
Kak se ne sjeti plinaša poslat na taj 168 koji ima 2 vozna reda i još se jedan povlači u garažu popodne....STRAŠNO  rofl

Zamaram se time jer su to budalaštine koje se mogu ispraviti odmah.
Za usporedbu, ovdje je bilo ja mislim maksimalno 4 ili 5 putnika istovremeno.
Ali mislim da je to do toga da ZET (a pogotovo APP) imaju viška zglobnih buseva pa oni onda završe vozeći nikamo, ali ajde, barem su ga poslali tamo gdje se zapravo može okrenuti. Vidio sam i jednog na 110, ali to mogu razumiti. S druge strane, vidio sam da se na nekim linijama ukidaju zglobni autobusi i onda nastane gužva, kao na primjer 206. Možda bi bilo bolje da se umjesto ovih silnih plinaša nabavilo ponešto autobusa prikladnijih za prigradski promet (u stilu Conecto) jer sam tamo kroz Lučko par puta skoro odletio sa sjedala.

Ivan

Pa može se i sutra poslati Conecto i SL283 u Veliku Goricu (koja očito ostaje odvojeni pogon bez servisa, zar nije onda jednostavnije održavati jednostavnije autobuse s manje elektronike?), i svašta drugo se može u par dana promijeniti da bude smislenije i ekonomičnije, no nikog nije briga...

Conecto je danas jeftinija (i ne puno lošija, imho) turska verzija Citara na istoj šasiji...
Mislim da ako se bude više kupovalo "prigradskije" autobuse vjerojatno će biti LE umjesto nečega sa stepenicama na vratima 1 i 2, ali će ako se i kupe prema sadašnjem kadru koji šalje svašta na linije vjerojatno bi barem pola završavali na gradskim kao i postojeći jer među ZET-ovim dispečerima očito nema previše razmišljanja i smisla za prave potrebe, niti vide veliki problem ako sve pomiješaju pa se recimo tjednima znalo događati da na 115 svaki dan "zaluta" solo dok je na 113 zglobni.  ::|

hrvoje.skoc


tramvajac 92


822DoDo

nakon dugo vremena sutra ce na 280 biti Lions City
Das Beste oder nichts. MB

dean25

Kak znaš kaj bu se sutra tek dogodilo?

822DoDo

Das Beste oder nichts. MB

dean25

Svaka čast!
Da li možda znaš koji bus bude sutra na liniji 214 ? Jako mi je neophodan taj podatak.

conecto

Ne bude on puno zaradio na ezoteriji. Danas je na 280 od jutra 438.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

dean25


822DoDo

a trebal je bit gbr. 467 s kojim se nesto pomutilo pa je na kraju isao na izlaz u 11:30
Das Beste oder nichts. MB

marin


822DoDo

gbr.521 na 282...nema natpisa ni aparati za karte ne rade
Das Beste oder nichts. MB