Tipovi autobusa na linijama 2014.

Autor Dreamwalker, Siječanj 02, 2014, 17:18:00

Portos

773/774/775 jutros na 172. Ne viđam NG 313 da li su oni na 109? Bio je jučer na 172 i 142.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

tramvajac 92

Na 109 su većinom NG 313 "Biodizel" i NG 312 (u manjoj mjeri). Citelise nisam na 109 od jesenskog voznog reda vidio.

marin

Osim onaj prvi dan (8.9.).
Bilo je njih na 172 mislim čak zadnja 2 ili 3 vikenda, samo što ranu službu odvozi neki dizelaš, pa onda stave srednju i kasnu Citelisa jer onda tek može izdržat.
Ne znam koliko tu ima uštede?
A prošlu ili pretprošlu nedjelju, kako god, takva situacija je bila na 176, ujutro je bio gbr. 159 te su nakon toga stavili Citelisa da nabijaju kilometre (kao i na 127), međutim taj na 176 su bilmezi opet zamjenili za gbr. 159 jer ipak nebi uspio izdržat do kraja. Katastrofa i užas.

Ivan

#393
Zašto katastrofa? Ne znam da je netko mislio da plinski mogu izdržati prigradske linije, podrazumijevalo se da će biti sposobni odvesti tri smjene na gradskima ali ne više, a to da ih malo prebacuju tijekom dana zbog goriva, pa to je uvijek bio slučaj na prigradskim linijama i s dizelašima, pogotovo popodne oko 17-18 h, opet ne vidim užas.

marin

Pa užas je to što su potrošili bezveze viška goriva. Bus 159 je mogo bit cijeli dan, ovako je on išao još 2 puta garaža-Črnomerec bespotrebno, isto tako je išao plinski garaža-Črnomerec bespotrebno. Ne vidim razloga da bar na toj liniji i na 172 vikendom bez iznimke ne budu dizelaši.

Ivan

A to da, iako nekad i dizelaše treba mijenjati, no da, ne vidim zašto nisu ostali plinski na 109, ili recimo zašto zadnjih tjedana i na 125 često stavljaju dizelaše.

marin

Zato što ih je puno u kvaru, nemaju ih za poslat.
Inače dizelaše se ne treba mjenjat još od MAN-ova NG312, imaju svi sasvim dovoljan spremnik za cijeli dan na bilo kojoj liniji, čak i na 176 subotom ili nedjeljom kad ima 12 krugova.

sokre


Ivan


NP-549


Ivan


hrvoje.skoc

Danas na 124 dva Citara gbr 178 i 180

marin

Citat: sokre  u Rujan 28, 2014, 14:26:26
Koliko kilometara ima 176?
Mislim da smo računali već jednom, jedan autobus subotom, nedjeljom (a poneki i radnim danom) pređe 576 km u jednom danu od garaže pa do kraja opet do garaže.

citaro

Jučer su na 125 sva 3 busa bila Citaro.

Ivan

Vozili su i prošli tjedan dosta često Citari na 125.