Tipovi autobusa na linijama 2014.

Autor Dreamwalker, Siječanj 02, 2014, 17:18:00

marin

Skoro cijeli prošli tjedan, cijelo ovaj tjedan osim jučer sve Citari na 125 (jučer je bio 1 Citaro i 2 Citelisa).

hrvoje.skoc

Da zanimljivo vidio sam dosta Citara i na 124 ovaj tjedan
uz vec standardne Citelise i NG312...

lovac27


Dominik MAN NG312


hrvoje.skoc

Danas mi se cini da sam na 143 vidio Citelisa

Tomek


822DoDo

Das Beste oder nichts. MB

822DoDo

Das Beste oder nichts. MB

Nedo


Dominik MAN NG312

Kad će Citare maknuti s linije 172 i staviti ih npr. na 109?  >:( ???

Anders

Citat: Dominik MAN NG312  u Listopad 24, 2014, 23:36:48
Kad će Citare maknuti s linije 172 i staviti ih npr. na 109?  >:( ???

A imaš li neki specijalan razlog zašto Citari nisu dovoljno dobri za 172?
27302

Dominik MAN NG312

Ima puno razloga: 1.Nema dovoljno stajaćih mjesta
                              2.Nema zvuk kad se zatvaraju vrata pa nikad ne znaš kad te mogu poklepiti
                              3.Iza zgloba(harmonike) su tri reda sjedala
                              4.Vozači si malo previše dopuštaju - znaju razgovarati na mobitel, piti kavu i voziti u isto vrijeme
                             
Jednostavno nisu za liniju 172! Za 172 su najbolji NG-ci pogotovo 312

sokre

Razlog 2. i 4. nisu razlozi.

Razlozi 1. i 3. su jedan te isti razlog.

NG313 isto nema baš previše mjesta, slično su postavljena sjedala kao u Citaru.

Ali se slažem za ta tri reda sjedala u prikolici da bi bilo bolje bez njih.

Ivan

#418
2. nema zvuk ali ima senzore, nije manjak
4. po čemu Citaro dopušta razgovor na mobitel više nego drugi tipovi? Svi zglobni imaju automatske mjenjače, ne vidim što bi još olakšalo razgovor

Meni se za prigradsku liniju ne čini bolje da ima manje sjedala, makar zna biti malo neudobno, mislim da u 172 nije baš tako loše.
Inače Citaro G ima skoro istu konfiguraciju kao NG 313 pa ne kužim ovo da trebaju ići NG a pogotovo NG312, 313 je oko sjedala više-manje jednako loš ili dobar kao Citaro.

Ovo da ih stave na 109 je apsurd, ja mislim da je razdoblje Citara bilo najgore za normalno funkcioniranje u povijesti ove linije, gore i nego divlje redukcije par godina ranije... Za natrpanije gradske linije prostor za stajanje je puno bitiniji i za njih ovako namješteni Citari i NG313 nisu uopće dobri. Zato mi se NG312 i Citelis čine kao bolja opcija za 109 umjesto NG313 a pogotovo Citara sa senzorima koji u svakoj većoj gužvi piju živce vozačima i putnicima kad su stanice svakih par stotina metara a ljudi se od gužve nemaju kuda maknuti ni kada su naučili da se treba držati dalje od vrata, na 172 je to daleko manji problem.

Uglavnom, ova konfiguracija zadnjih 10 godina s hrpom sjedala nasuprot trećih vrata nije dobra za Zagreb i ne razumijem koja je bila fora da su ih tako naručili, jedino Citaro 2006. ima normalniji prostor ali i vrata manje, a Citelis je malo bolji ali opet ne baš super, trebalo je dalje ići s onim kako je bilo u NG312 i O405GN, a da se mene pita i sad bi se moglo počupati barem 4 sjedala i imati kao rezervu dijelova za kasnije kako se napravilo s nekim sjedalima u NT2200 kad su zaključili da je konfiguracija nespretna.

Dominik MAN NG312

To je moje mišljenje. A koji bi onda bus bio najprikladniji za 172 i 109 :)