Veljača 23, 2017, 10:26:59
autobusi.org forum

Autor Tema: Linije razno + tipovi autobusa na linijama  (Posjeta: 76370 vremena)

Studeni 16, 2016, 14:43:56
Odgovori #660

zlepur1

Evo ne znam di bi stavija ovaj post.Ali di god ga stavim naslov je isti "TUGA S JUGA".E sad sam dužan i obrazloženje.

Punih sat vrimena čekam sa još nekoliko ljudi autobus na stanici (koja je uredno naznačena na interaktivnoj karti) kod pumpe nasuprot TC Dalmare sa još nekoliko ljudi nadajući se da će doći bar onaj iz Zablaća , Grebaštice  itd ali ga nismo dočekali.Pitam se kome je u interesu takav ponavljam opet nakaradni vozni red, gradu ili ATP-u ili Čazmatransu.Kome je u cilju da netko drugi preuzme prigradske linije a možda čak i gradske(Šta bi virujem bija pun pogodak).Svjedoci smo da se Samoborček , Panturist i Slavonija bus polako ali sigurno ubacuju na prigrad Šibenika i Vodica.Čemu bahatost vozača prema putnicima na stajalištu na Pijaci iako se tamo ne smiju zadržavati?Bare oprosti mi na ovome ali puka sam, znam da si ti dolazija iz Murtera I u ponoći pokupiti ljude koji su čekali na AK Vodice al ovo je privršilo svaku miru.
Magirus Deutz udobnost na prvom mjestu.

Studeni 16, 2016, 16:18:23
Odgovori #661

BareVD

A jebajga stanica kod dalmarea nije sluzbena niti je kao takva bilo gdje ucrtana(sluzbeni dokumenti i signalizacija) te je dobra volja vozaca hoce li tamo stati ili ne(ima jos dosta takvih stanica)... u principu stajemo sve do trenutka dok se ne dogodi sranje nekome od putnika koji pretrcavaju cestu(situacija kao na srimi od prije god ili dvi cini mi se. Zena je molila vozaca da joj stane izvan stanice, covok normalno razmislja da pomogne i stane, zena izadje iz busa i spotakne se i padne ispred busa i optuzi vozaca da je udarija. Putnici su bili korektni pa stali u obranu vozaca koji je prosa samo sa novcanom kaznom zbog iskrcaja putnika van stanice). Vozni redovi se mijenjaju iz miseca u misec tako da se i mi gubimo u ciloj prici. Npr kolegin i moj nalog za meterize popodne se razlikuju po polascima. Ja nemam polazak u 21.00 a on ima. Meni pise da vozim u 18.30, njemu ne...(polaska u 18.30 nema, izbacen je iz voznog reda). Npr. Brodarica u 12.30 je ukinuta, a vracena u 11.30... linije i stanice su na teret grada a polasci i nedolasci su na teret ATP-a. Teutonic ima aktualni vozni red online pa nek postavi ovdje... ne znan sta bi ti reka, jer zbog zajeba firme mi vozaci trpimo torturu od putnika, a opet putnici trpe sve te promjene bez da ih se obavijesti... ja ih razumin pa se i ne svadjan s njima, neki imaju kraci fitilj pa ulaze u konflikte. A sta se tice ostavljanja autobusa na pijaci, moze se uz posebnu dozvolu. Vjerojatno si primjetia da hybrid tamo svako jutro od 9-10 stoji :D

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
« Zadnja izmjena: Studeni 16, 2016, 16:26:39 od BareVD »

Studeni 16, 2016, 19:56:42
Odgovori #662

zlepur1

Znam kakvo je stanje u firmi i da vozači nisu krivi za haos sa voznim redovima i stajanje na uvjetnim stanicama koje je grad mora označiti i ureediti a traže da se staje na njima.Ljutim se ja na sastavljače VR-akoji faktički od 1200-1330 nisu predvidili nijednu liniju iz istočnog dila grada (osim Vidika) prema centru iako je Brodarica i još neki dijelovi faktički spojena sa gradom.Zašto dati drugim prijevoznicima dio kolača koji možeš zaraditi, jer svjedoci smo da putnike uredno kupi i ČZT i APP i Autotrans usput stajući i po tim uvjetnim stanicama.

Studeni 17, 2016, 09:40:30
Odgovori #663

BareVD

Gdje god da grad oznaci stanice, putnicima nece bit po volji jer su naucili da izlaze di se kome digne... to treba zahvaliti i staroj generaciji vozaca koji su ih na to naucili i nas doveli u neuodn polozaj jer "tu svi staju pa moras i ti" i onda ako ne stanemo samo cekaju priliku ili kiks sa nas vrijedjaju i maltretiraju(prvenstveno umirovljenici sa free kartama). A sto se tice polazaka, to odredjuje ing. Prometa u ATP-u, grad je odredio broj polazala na pojedinoj liniji ali ing. je blagoslovio kad ce koji ic. A posto su lokalne stanice gradske, malo drugih firmi ima dozvolu za stajanje na njima(mozda sam u krivu, al to si info od vozaca koji nisu htjeli stajat npr. Na brodarici na zahtjev putnika iz splita), al dok kondukter moze dobit 10 kn bez karte, zasto ne?

Studeni 17, 2016, 10:34:07
Odgovori #664

zlepur1

Sve je to nažalost istina.Ljudi su naučili naročito kod nas stani vamo, stani tamo, a kad tebi opali kaznu nikog nije briga.A šta se tiče polazaka zato ja preferiram te taktne linije za koje je ing. prometa očito nepismen ili nezainteresiran isto ka i oni u gradu.Vrime je da se promine shema linija, a oni su još očito na onoj prije 50 godiuna kad se vozila Dom zdravlja -Mandalina.Grad se proširija , neka se naselja spojila sa gradom itd.Studenti su iznili jedan interesantan prijedlog da se spoji Šubićevac sa Baldekinom ali nikog to ne interesira premda bi ta linija spojena sa Vidicima i Materizama funkcionirala odlično.Ali lako je nama ode pričati , oni su zadali linije i broj polazaka , a o funkcionalnosti niko ne vodi računa.

Studeni 17, 2016, 11:19:07
Odgovori #665

BareVD

Evo ti konkretan primjer. Predlagalo se da dok traju radovi na cvoru meterize 2 polaska prema gornjim kvartovima idu privremeno svaki sat. Zasto? Zato je se onda izbjegava svako kasnjenje, zato jer putnici znaju kad im je polazak i mogu se sakrit negdjebu toplo/ suho dok njihov bus ne dode. Ovako su prepusteni cekat na kisi, suncu, vitru, hladnoci i mogu se samo nadat da ce bus doc jer ne znaju jel kasni ili ga uopce nema. Ista stvar se dogadja i sa linijom za razine u 13 45 koja redovito uzrokuje kasnjenje polaska u 14.15. Ima jos toga previse za ovdje pisat... kao prijedlog da se subicevac i meterize spoje u jedan polazak svaki sat jer se ionako autobusi ne napune na niti jednoj od linija... to su sve prijedlozi vozaca koji znaju kakvo je stanje na terenu, al odbaceni su u roku odmah... naravno ovo su sve privremeni prijedlozi rijesenja dok traju radovi na baldekinu i cvoru meterize. Al spajanje linija gore navedenih bojim se da jos izvjesno vrijeme nece biti...

Studeni 22, 2016, 21:15:37
Odgovori #666

Teutonic

Par zanimljivosti,u posljednje vrijeme je uvečer ovako:

20:15 ŠIBENIK-Primošten-Rogoznica-RAŽANJ BJ-401 GL (Setra S315H)
          ŠIBENIK-Skradin-Sonković-Piramatovci-Žažvić-LAĐEVCI ŠI-891 FU (Eurobus AV120)

Za Jezera se udomaćila DA-343 CN koju duže vozači sa linije za Perković,za Knin zasad stalno BJ-934 GL,a za Tribunj ŠI-668 EG koji istu liniju vozi i sat vremena ranije.Za Bilice je čest Citelis,dok zadnjih dana za Sitno vozi ŠI-283 DO.
Prebacija bi se ja na Islam,samo ne znan,dal na Islam Grčki ili na Islam Latinski :D

Studeni 28, 2016, 17:55:12
Odgovori #667

Teutonic

Neoubičajena vozila na linijama danas,pisao sam GBR umjesto regi.

5:45 ŠIBENIK-Vodice-Kapela-Tisno-MURTER Irisbus Domino 1011

14:15 ŠIBENIK-Grebaštica-Draga-KRUŠEVO Irisbus Evadys HD 1008
          ŠIBENIK-Solaris-ZABLAĆE Irisbus Citelis 1066
          ŠIBENIK-Vrpolje-Mirlović-UNEŠIĆ Setra S315 UL 625

Edit-Ubačeni modeli vozila.
« Zadnja izmjena: Studeni 28, 2016, 18:05:23 od Teutonic »
Prebacija bi se ja na Islam,samo ne znan,dal na Islam Grčki ili na Islam Latinski :D

Prosinac 05, 2016, 22:57:15
Odgovori #668

Teutonic

Večeras malo kolapsa na linijama:

ŠI-996 GH (Irisbus Citelis) je vozio liniju za Tribunj,kad je vozač dobio obavijest da se na Ivinju pokvarila Setra S315 UL DA-343 CN koja je vozila za Murter,tako da su putnici tamo pokupljeni i Citelis je vozio tu liniju,a nedugo kasnije se Setra vratila u Šibenik.

ŠI-241 FT (Renault Master) je vozio za Laškovicu,putem najava su putnici iz Skradina obaviješteni da idu u ŠI-891 FU (Eurobus AV120) koji je vozio za Piramatovce da bi se u Renaultu oslobodila mjesta.

Prosinac 08, 2016, 21:07:24
Odgovori #669

Teutonic

Večeras je liniju ŠIBENIK-Vodice-Kapela-Jezera-MURTER vozio mali Iveco (ŠI-997 GH) u 20:15.
Većina putnika za Vodice su bili usmjereni u druge autobuse (pregledavali su se pokazi pa se prioritet davao Tišnjanima i Jezeranima),a na kraju je bilo slobodno jedno 10 sjedala  rofl
Jučer je u isto vrijeme istu liniju vozio ŠI-995 GH,Iveco Crossway.

Prosinac 12, 2016, 19:48:21
Odgovori #670

Teutonic

Danas malo promjena na linijama:

ŠIBENIK-Grebaštica-Brnjača-BRATSKI DOLAC   DA-343 CN (Setra S315 UL) GBR 625
ŠIBENIK-Primošten-Rogoznica-RAŽANJ  ZG-7057 FR (Irisbus Iliade HD) GBR 1009
ŠIBENIK-Vodice-Kapela-Jezera-MURTER  ZG-3624 FG (Irisbus Evadys HD) GBR 1008
ŠIBENIK-Solaris-ZABLAĆE  ŠI-995 GH (Iveco Crossway) GBR 1063

Prosinac 13, 2016, 18:28:25
Odgovori #671

BareVD

Irisbus citelis hybrid koji je bio redovit na liniji br.2 trznica- meterize u subotu ujutro je zavrsio svoju probu u sibeniku te je odvezen u dugopolje na servis pa danas vracen u zagreb. Na liniji br.2 trznica- meterize zamjenio ga je citelis 996GH sa istom postavom vozaca koji su bili na hybridu.

Prosinac 27, 2016, 17:51:33
Odgovori #672

TAM

Kao i prošle godine i ove godine se provodi usklađivanje voznih redova.
Ove godine je predano 139 NOVIH voznih redova od kojih su:

- 112 od Autotransport d.d. Šibenik
 -   23 od Čazmatrans Promet d.o.o.
 -     4 od Samoborček EU Grupa d.o.o.

Popis svih linija možete preuzeti ovdje (u PDF formatu), a sve linije sa detaljima ovdje (ZIP datoteka)
Dani ponosa i slave!

Siječanj 09, 2017, 16:34:48
Odgovori #673

Teutonic

14:15

ŠIBENIK-Srima-Vodice-Tribunj-MURTER ŠI-997 GH (Iveco Indbus)
ŠIBENIK-Dubrava-Perković-SITNO DONJE ŠI-282 DO (MAN UL 314)
ŠIBENIK-Zaton-RASLINA ŠI-693 CS (Volvo B10 BLE-60)
ŠIBENIK-Stubalj-VRULJE ŠI-458 CM (TAM 260A116 P)

Siječanj 31, 2017, 15:56:26
Odgovori #674

peron24

Moderator
Svjetloplava Setra 315 H BJ-934-GL dobila nove tablice ŠI-628-GJ

Danas i jučer u 14:15 raspored je otprilike ovakav:

ŠIBENIK-Drniš-Oklaj-KNIN  ŠI-628-GJ (Setra 315 H)
ŠIBENIK-Bilice-Stubalj-VRULJE ŠI-446-GB (Volvo Aabenra)
ŠIBENIK-Srima-Vodice-Tribunj-SOVLJE ŠI-682-CS (Volvo Aabenra)
ŠIBENIK-Dubrava-Danilo-Perković-SITNO ŠI-698-CS (Volvo Aabenra)
ŠIBENIK-Grebaštica-BRATSKI DOLAC ŠI-973-FL (Mercedes O405N)
ŠIBENIK-Vodice-ČISTA VELIKA ŠI-969-FL (Mercedes O405N)
ŠIBENIK-Zaton-RASLINA ŠI-490-DM (Setra 319 GT-HD)
ŠIBENIK-Skradin-Dubravice-Rupe-LAŠKOVICA BJ-863-GI (Setra 315 H)
ŠIBENIK-Vrpolje-BORAJA ŠI-794-FZ (Steyr Volvo)

Još su vozili ŠI-693-CS (Volvo Aabenra), ŠI-891-FU i ŠI-221-ET (Eurobusi AV120), Irisbus Evadys, Irisbus Iliade bijeli, Steyr Volvo ŠI-148-CP i jedan od dva standardna Regia