Kontrole ( linijska,karte...)

Autor Micek, Srpanj 29, 2014, 09:35:21

Micek

Dobar dan.
Evo ne znam jel postoji ova tema ali volio bih ju načet.
U ovoj temi volio bih čut mišljenja drugih o samom pristupu i ponašanju kolega kontrolora,što linijskih,što kontrolora karata prema Vama,Vašim putnicima, kakva iskustva imate s njima?
Da li ste imali kakvih neugodnosti ili primjera da ste se iznenadili ljubaznošću kolega kontrolora?
lp

marin

A kako bi se kontrolor karata trebo ponašat kad mu dođe neki bahatun bez karte, taj neće ni pričat s tobom, nit će izać van, a boga mi niti dat osobnu. KAj možeš s takvim, dok policija dođe on je već na drugom kraju grada izvan tramvaja...
Ljubazni su dok su i ljudi ljubazni

822DoDo

Po ponasanju putnika kontolori bi trebali biti ko milicija, samo pendrek i udri...i preljubazni su s obzirom na to kakvi su putnici
Das Beste oder nichts. MB

Micek

Citat: marin  u Srpanj 29, 2014, 09:47:59
A kako bi se kontrolor karata trebo ponašat kad mu dođe neki bahatun bez karte, taj neće ni pričat s tobom, nit će izać van, a boga mi niti dat osobnu. KAj možeš s takvim, dok policija dođe on je već na drugom kraju grada izvan tramvaja...
Ljubazni su dok su i ljudi ljubazni

Točno ali ja govorim za autobusni podsustav,ipak je ovo autobusni forum a ne tramvajski.
Ako si i ti vozač,znaš onda na što ciljam.
Znači da li dođe ikad kontrolor do tebe,predstavi se i daje ti naredbe ili se ušulja da ga ni ne vidiš i samo odjednom počne komešanje?
Na to sam ciljao

Micek

Citat: 822DoDo  u Srpanj 29, 2014, 09:54:28
Po ponasanju putnika kontolori bi trebali biti ko milicija, samo pendrek i udri...i preljubazni su s obzirom na to kakvi su putnici
Slažem se,Dodo.
I meni nekad dođe da takvima zaljepim šamar ali naš posao nije tuć ljude već im samo odvest s točke A na točke B.
Samim tim nasilnim ponašanjem,oni stvaraju sliku neodgojenosti o sebi,a posebice me smeta što to znaju stariji ljudi radit koji bi trebali bit uzor mladima..
A mladi ih gledaju i misle si " ma ak mogu oni možemo i mi".
Zato nam je društvo iskvareno.

STIB

U zadnjih 40-tak godina nikad nisam vidio kontrolora karata u autobusu (a vozim se svakodnevno najmanje s 2, u zadnje vrijeme i s 4-5 autobusa)
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

Micek

Citat: STIB  u Srpanj 29, 2014, 17:17:52
U zadnjih 40-tak godina nikad nisam vidio kontrolora karata u autobusu (a vozim se svakodnevno najmanje s 2, u zadnje vrijeme i s 4-5 autobusa)

na 268 i 109 ujutro su znali bit...ali eto,manjak ljudi automatski znači manjak kontrolora nažalost...a svi radimo za tvrdu koru kruha...koji nije baš uvijek ukusan...

tramvajac 92

Ima ih, ima, na potezima gdje su busevi česti, pa ne treba dugo čekati sljedeći.

Anders

Mene je jednom kontrolor ulovio u 270. Koja baš i ne ide često.
27302

Ivan

Pa možda ih na nekim linijama kao 201 ili 202 nema previše, ali recimo na 109 su normalna pojava kao i u tramvajima, a muslim da sam ih u zadnje 3-4 godine i na ostalim linijama s Črnomerca vidio 10-ak puta.

421

Citat: STIB  u Srpanj 29, 2014, 17:17:52
U zadnjih 40-tak godina nikad nisam vidio kontrolora karata u autobusu (a vozim se svakodnevno najmanje s 2, u zadnje vrijeme i s 4-5 autobusa)
Riješit ćemo i taj problemčić...  :)evil na obostrano zadovoljstvo  ;D
Već vidim novu temu:" Moje druženje s kontrolorima karata"- ne mogu vjerovati da Te baš nijednom nije pohodila racija usprkos zavidnom i respektabilnom stažu. thumbs thumbs
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Micek

Citat: Anders  u Srpanj 29, 2014, 20:32:44
Mene je jednom kontrolor ulovio u 270. Koja baš i ne ide često.

Jesi bio uzoran putnik s kartom ili Rocky 4 ? :)

STIB

#12
Citat: 421  u Srpanj 29, 2014, 21:19:20
Riješit ćemo i taj problemčić...  :)evil na obostrano zadovoljstvo  ;D
Već vidim novu temu:" Moje druženje s kontrolorima karata"- ne mogu vjerovati da Te baš nijednom nije pohodila racija usprkos zavidnom i respektabilnom stažu. thumbs thumbs
Izgleda da netko čita ovaj forum i prati kuda se krećem, pa sam tako malo prije stvarno doživio kontrolora u 221 između Avenue Malla i Lisinskog.
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

sokre

Ne nešto prečesto, ali ako ih i ima, najčešća ih ima od Lisinskog do Glavnog.

Par puta sam vidio da izlaze na stanici Bundek (zapad) i vraćaju se u grad.

plavi ZET-ov bus volim

Ja isto kontrolore ne viđam prečesto. Na autobusnim linijama koje ja koristim pojavljuju se jako rijetko, tako da ih jedino susrećem u tramvajskom prometu i to većinom samo za vrijeme trajanja nastave. Nije da se žalim, ali smeta me što kada i dođu, idu "uznemiravati" mene koja imam kartu, dok vrlo često nonšalantno zaobiđu slijepe putnike, koji ili se počnu izmotavati ili otvoreno kažu da nemaju kartu i da ju neće ni kupiti.
Molim cijenjene članove foruma autobusi.org i njegove posjetitelje da NE KRADU fotografije. Pod krađom mislim na njihovo (pred)stavljanje na druge internetske stranice (s ili bez prethodne modifikacije) kao vlastite i/ili bez navođenja izvora ili autora.