Povijest (stare fotografije, podatci itd.)

Autor markost, Ožujak 12, 2008, 18:19:12

željko halambek


STress

Je, ali nema veze - podsjetnici su uvijek dobrodošli, pogotovo kad je original negdje pri početku teme...  ;)

Nego, znam da imaš kilometre materijala vezanih uz ZET-ove tramvaje - možda se negdje potkrala i kakva fotka splitskih trolejbusa?  :)

željko halambek

Citat: STress  u Rujan 28, 2015, 14:08:39

Nego, znam da imaš kilometre materijala vezanih uz ZET-ove tramvaje - možda se negdje potkrala i kakva fotka splitskih trolejbusa?  :)
Nažalost za sada nemam ništa više od onog što je objavljeno na ovom forumu. Ali nikad ne reci nikad... U državnom arhivu u Zagrebu ima puno toga međutim problem je pretraga ... jer da bi došao do alboma trebaš predat zahtjev. Najdebilnije je to što se slike pretražuju prema opisu. Najbolje bi bilo uzeti album po album i pregladavati. Tako sam jednom ja i prijatelj uspjeli naći dosta zgodnih stvari koje inaće pogađanjem ključnih pojmova nebi dalo rezultata.

Da li ima kakvih novijih informacija gdje su završili splitski trolejbusi?

jure

 Ispravljačke postaje, u limenim ormarima, koje su bile duž trolejbusne trase su završile negdje u Srbiju. 

Paško

#724
(c) www.polier.ch

Austrijske pile dok su još bile u Linzu - prvi bi trebao biti naš #105 (1981. godište), drugi #107 (1982.) ipak nisu točno ta dva, ali su iste firme:



Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

markost

E bili su to pravi autobusi i dobro su išli.

Paško

I dok se polako opraštamo od njega na (vrhunskom) beku-bildarchiv.de naletio sam na još jednu fotku #120 u mladim danima:
Kaiser 8)

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

prometnik

kupi kartu spasi Promet

peron24

Postoji jedan detalj sa njemačkih Mercedesa koji su masovno stizali u Promet Split i Atp Šibenik. A to su ove maglenke integrirane u branik. Kada su sredinom 90-tih stigli iz Njemačke većina buseva ih je još imala, ali su nakon nekog vremena obično uklonjeni a na nekima su otvori zavareni i prebojeni u boju branika. Također na nekim busevima su mjenjani i prednji žmigavci.

Avtomontaža

#729
Nekim ATP-ovim Mercedesima su nakon nekog vremena ugrađivana i gornja prednja svjetla, a nekim su nakon dolaska iz Njemačke zavareni stražnji bočni prozori.


Paško

Vi se raspisali o O305G u temi Povijest, a oni još voze ;D

Evo jedna slika sa starog foruma (ako nekog zanima, tamo stvarno nema skoro ničeg, uglavnom potrošeni linkovi) markosta koju nismo prebacili nikad, a zanimljiva je:



Od O305G tu su (do #208) #77, 91, 108 - Jadransko osiguranje, {152,}, 80 (koji je tad još uvijek imao tablice) i 63
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!


Done

Citat: amfan  u Listopad 09, 2015, 21:54:41
Vi se raspisali o O305G u temi Povijest, a oni još voze ;D

Evo jedna slika sa starog foruma (ako nekog zanima, tamo stvarno nema skoro ničeg, uglavnom potrošeni linkovi) markosta koju nismo prebacili nikad, a zanimljiva je:



Od O305G tu su (do #208) #77, 91, 108 - Jadransko osiguranje, {152,}, 80 (koji je tad još uvijek imao tablice) i 63
Vidi se u pozadini i Raba koja je služila za šlepanje, a jel ona još u pogonu?

RegioBus

Raba nije u pogonu već koju godinu. Crka joj je motor kad je jednog o405 g šlepala prema Dugopolju