Nabava novih vozila (autobusi, trolejbusi)

Autor mb0404, Listopad 15, 2009, 23:36:41

MILCHO


MILCHO

Konačno su prvi autobusi iz donacije došli u garažu.

MILCHO


MILCHO

Još 5 autobusa je krenulo u utorak iz Istanbula

SARI

Pa nije valjda da ih kamionima dovoze iz Turske?  :o

MILCHO

Jeste. Do sad je stiglo mislim 12 komada.

lussin

Nije da palim vatru, ali bi bilo bolje da su vam dali nove Conecte nego ove O345

MILCHO

Ma ko će to dati novo vozilo. Dobro smo i prošli jer su istovremeno Liberiji donirali Ikaruse 260 iz 1993.

Ali urađen im je pravi generalni remont u punom smislu te riječi.

Ja sam prvo mislio da će nam dati Citare i iz 2006 zbog pravila o Euro 3 normi, ali ipak ispostavilo se da smo dobili ove autobuse, te da je resorno ministarstvo posebnom uredbom dozvolilo uvoz zbog izuzetno teške situacije u GRAS-u

lussin

Imaš pravo, stvarno izgledaju ko novi. Nadam se da će takvi i ostati

SARI

Citat: MILCHO  u Rujan 25, 2014, 14:02:46
Jeste. Do sad je stiglo mislim 12 komada.

Svašta... ::| pa kao da ne postoji željeznica za te stvari... >hammer<

Citat: lussinpicollo  u Rujan 25, 2014, 15:01:16
Nije da palim vatru, ali bi bilo bolje da su vam dali nove Conecte nego ove O345

Pa mislim da i nije... možda će netko iz Splita imati bolji info (jer koliko znam imaju par komada, doduše G), ali rekao bih da je to za Sarajevo odličan autobus - klasičnija izvedba, bez puno modernih mumbo-jumbo elektronskih gluposti (imajući u vidu katastrofalno stanje sa održavanjem).
Ovaj model mislim da ima veće šanse za duže preživljavanje.

Ivan

#325
Nekako mi je bizarno voziti autobus kamionom na takvoj relaciji kad može doći svojim pogonom, cijeli utovar i istovar i veća potrošnja goriva kad je ukupna kompozicija teža, jednostavno nelogično. Istanbul je samo 100-200 km dalje od Sarajeva nego Poznan ili Mannheim od Zagreba, na ukupnih 1100 km nije velika razlika, a ZET-u su iz Poznana i Mannheima novi autobusi dolazili svojim pogonom, a i razni polovni još dalje sa sjevera Njemačke kao recimo iz Braunschweiga...

Uglavnom, stvarno su ih dobro sredili i izgledaju novo, po svemu sudeći imaju i klimu i neku rampu za invalide, prilično lijep poklon... :) A netko bi da odmah poklone novi Conecto (koji je u biti Citaro), to ozbiljno? :)

MILCHO

Mogli su i vozom, ali eto.

Najbitnije je da oni pristižu, jer trenutno je stanje katastrofalno, jer trenutno ima manje od 40 autobusa na linijama (treba 85 + rezerva + industrija/prevoz učenika).

Man lion's coach

Nije isto voziti autobus star 17 godina i autobus star 17 dana, predug je to put za ovo vozilo.. Vjerovatno postoji neki razlog zasto ih transportuju kamionima,

Shole

Slažemo se da je OK što nisu stigli vlastitim pogonom s obzirom na godine,  al bi bilo kud i kamo efikasnije sa ih se ukrcalo na vlak kao trolejbuse.

Sretno im (vam) bilo,  i nek prođu čim više kilometara.  Rijeka je imala dva takva, i nije bilo nikakvih problema,  sad voze u Liburniji Zadar

Ivan

Citat: Man lion's coach  u Listopad 01, 2014, 18:07:59
Nije isto voziti autobus star 17 godina i autobus star 17 dana, predug je to put za ovo vozilo.. Vjerovatno postoji neki razlog zasto ih transportuju kamionima,
Rekoh da je bila i hrpa polovnih koji su samostalno dolazili, a ne znam i zašto ne bi, 1100 km ispravni bus ponekad treba preći na linijama u dva-tri dana... I ne bih zapravo uopće rekao da se bus star 17 dana lakše vozi na neku udaljenost, svašta može otkazati i većina modela ima barem neke male "dječje bolesti" koje treba prvih dana ili mjeseci otklanjati.

Ovi izgledaju jako dobro sređeno pa ne znam baš da bi se trebali kvariti, jedino ako su ih izvana ulickali a motor ostavili nekom drugom da se pobrine.