Razno

Autor maky, Studeni 23, 2007, 00:20:18

maky

Ovdje možete postavljati razna pitanja vezana uz Promet-Split, a odgovore ćete dobiti od prvoga člana koji ih bude znao. Također možete stavljati i neke zanimljivosti i zapažanja koja spadaju pod razno...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Evo, ja ću za početak prenijeti 2 posta sa starog foruma da imamo "temelje" za nastavak  :)

Citat: torrente
Citat: makyKako se racunaju smjene vozaca? Koliko traje jedna smjena, tj. otkad do kad traje svaka smjena? Jel se moze radit prekovremeno?

svaka ti smjena traje različito dugo,ovisi o redu vožnje,obično 6, 7 h.npr.prva počne oko 5h,druga u 11,11 i 30,treća u 18,pa do kraja-a sad to može biti ponoć ili 1 ura,ponavljam-sve zavisi koji je red vožnje u pitanju.
a prekovremeno se može raditi naravno

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Javio mi je jedan prijatelj zanimljivu informaciju:

7 Prometovih autobusa je u subotu i u nedjelju u 6 i 30 ujutro išlo u ZG. Vozili su besplatno ljude na izložbu "Dalmatinska zagora". Neznam tko je subvencionirao ovo, valjda grad Split.

Išla su sva 4 Eurobusa, Conecto i MAN-ovi SU313.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Danas sam naišao na ovo kraj jedne autobusne stanice:


Očigledno su huligani otvorili  ona vratašca natrag u jednom od Mercedesa O305g i izvadili papir s brojem linije. Kad su izašli iz autobusa više im nije bio zanimljiv pa su ga bacili.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Ah, danas mi je odmah dan lijepo počeo kada sam ujutro najranije ugledao MAN Lion`s City kojem su se na displayu izmjenjivali natpisi linije koju vozi i čestitka "SRETAN BOŽIĆ!"

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Promet zapošljava 12 novih vozača, pa tko ima D kategoriju...
http://www.posao.hr/pp/pp_one_job.php?page=5&ID=112332&JobID=ECkH2241#112332

Također vidim da zapošljavaju i diplomiranog inženjera za zaštitu na radu:
http://www.posao.hr/pp/pp_one_job.php?page=5&ID=112311&JobID=Bgav55B4#112311

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

manoplan


maky

Danas na Dnevniku u podne bili Prometovi autobusi, glavna zvijezda g.b. 105  :)

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

erobuss

Sudeći po izjavama sugovornika iz Prometa, nisu u planu kupovati nove autobuse na plin što traže zeleni, a čini mi se niti 'obične' u budućem razdoblju. Navodno tek to može ući u 'drugoročni' plan.  :-[

maky

A čuj, sad smo kupili 50 novih autobusa, imaju stići svaki dan, do Uskrsa će biti tu. To je značajna količina, a ako tu ubrojimo prošlogodišnjih 17 novih MAN Lion`s Cityja, sasvim je jasno zašto  govore o dugoročnim planovima kad se spomene plin, jer su upravo kupili nove autobuse...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

erobuss

#10
Nisam čuo u prilogu da je spomenuto 50 novih , pa mogli su bar dva na plin kupiti, da se ušute ovi što kritiziraju. ..   8)

maky

Citat: erobuss  u Veljača 24, 2008, 13:56:32
Nisam čuo u prilogu da je spomenuto 50 novih , pa mogli su bar dva na plin kupiti, da se ušute ovi što kritiziraju. ..   8)
Ma da, nisu ni spomenuli, ali čim stignu, razglasit će to na sva zvona...

Inače, nije ti loša ta da uzmu bar 2 na plin, samo da se više ne bune "zeleni". Inače, oni su na stanici "Pazar" mjerili količinu ispušnih plinova i ustanovili da je  viša na tom mjestu od Zemljinog prosjeka. I naravno, najlakše je okrivit Promet, a nikom od njih nije palo napamet da točno ispod tog mjesta  ide željeznički tunel, čiji su otvori za prozračivanje točno na tom mjestu, a bome, jedan veliki vlak kad zadimi...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

#12
Poskupljenje karata? 40 autobusa?

http://www.vecernji.hr/newsroom/regions/dalmatia/3017532/index.do

Do prije pola godine je ngovorio "Ni čut" na pitanje o poskupljenju karata, a spominjalo se 50 autobusa...
A da, i rok za autobuse je bio do 31.03, a sad se spominje "Do za koji mjesec". Phew, da prostite se*e mi se od ovakvih izjava  >:(

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Danas sam čekao liniju 18 sa polaskom u 20:40. Naravno, nikad mi nije došla, nego tek ona u 21 sat. Tko zna šta se dogodilo  :-\

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Citat: maky  u Ožujak 10, 2008, 23:32:52
Danas sam čekao liniju 18 sa polaskom u 20:40. Naravno, nikad mi nije došla, nego tek ona u 21 sat. Tko zna šta se dogodilo  :-\
A evo otkrio sam...

Potpuno je greška vozača, zabunio se i mislio da linija kreće u 20 i 30 umjesto u 20 i 40  ;D

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!