AP Varaždin - razno

Autor Tomek, Studeni 23, 2007, 13:59:47

tramvajac 92

429 obnovljen, pobjelio, doveden još jedan euroliner, sličan kao 256, samo što plava boja prelazi liniju bunkera i ima dupla stražnja vrata (VŽ 531-LP).

tomekk

Čini mi se da je došao i jedan kratki Euroliner 313Ü, večeras u 20:45 za Zagreb  ???  ???
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

tramvajac 92

Ova Setra je u najmu od Granda, vozi Varaždin <<->> Ivanec

Autor: 5AR
Već sam pisao da su neki  bus123  bus123 isplaćeni, pa tako imamo ovog 663:

hochdecker

Jutros na AKZG prinova siva S317GTHD.

315 hdh

da bila je u radijoni neko vrijema  bus123

tramvajac 92

Cito je ili dobio prekomandu van Varaždina ili su ga se rješili, pošto ga ništa ne viđam na gradskim linijama, gdje je tako nečem i mjesto a ne da gradske linije voze Marbusi i Isuzu (Lumini)* a da busevi prilagođeni za grad voze Vinicu i slično.

* Za Lumini ne vozi gradski bus nego ugovorni prijevoz sa stanicama:

Gradski (željeznički) kolodvor)
Banfica (konzum)
Autobusni kolodvor
POS naselje (veleučilište)
Varteks
Lumini

Od Varteksa do Luminija je 90 posto vremena vožnja po obilaznici i brzoj cesti gdje se jadni 203 muči da bi iscjedio 80 km/h. Ravna otvorena cesta je u pitanju.

tramvajac 92

Setra koju je hochdecker vidio ima garažni 266 i tablice ZG 9614-FH,.

tomekk

Zaboravio sam napisat da je novost i Setra 315HDH ex Lacković ex Jakopić. "Super" su joj naljepili logo na bok (slično kao na 637).
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

tomekk

Presečki Grupa kupila AP-ove nekretnine i autobuse za 29, 7 milijuna kuna


Citat:Presečki Grupa iz Krapine na današnjoj javnoj dražbi na Trgovačkom sudu u Varaždinu kupila je nekretnine u Gospodarskoj ulici i autobuse Autobusnog kolodvora u stečaju za 29, 7 milijuna kuna.

Dražbovati je, putem svog odvjetnika, htio i Ivica Zovko, koji je smatrao da kao razlučni vjerovnik ne mora uplatiti jamčevinu, no utvrđeno je kako ipak ne ispunjava uvjete za oslobođenje od plaćanja jamčevine, pa time ni uvjete za sudjelovanje na dražbi.

- Nastavljamo djelatnost i ostat će isti broj radnika. Mi smo profesionalci i ljudi nam trebaju. Zainteresiran sam i za kupnju kolodvora u Varaždinu, jer ide uz djelatnost. Firma mora procvasti i ljudi moraju imati sigurnost - rekao je Antun Presečki novinarima nakon dražbe.

Presečki Grupa danas je kupila i Autobusni kolodvor u Ivancu za 3, 2 milijuna kuna te nekoliko etaža na Autobusnom kolodvoru u Novom Marofu.

http://regionalni.com/aktualno/presecki-grupa-kupila-ap-ove-nekretnine-i-autobuse-za-29-7-milijuna-kuna-17171/
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

tomekk

Još malo:

Presečki grupa kupila djelatnost AP-a i nekretnine u Gospodarskoj

Citat:Presečki grupa iz Krapine kupila je na današnjoj javnoj dražbi Autobusnog prometa u stečaju nekretnine i pokretnine u Gospodarskoj ulici, koje su se prodavale kao gospodarska cjelina, za 29,7 milijuna kuna.

Kupnjom nekretnina i pokretnina u Gospodarskoj ulici, Presečki grupa je kupila i djelatnost Autobusnog prometa u stečaju. Kako je nakon javne dražbe izjavio direktor Presečki grupe Antun Presečki, djelatnost planira nastaviti te neće biti otpuštanja radnika.

- Mi smo profesionalna tvrtka, a s obzirom na to da se bavimo ovom djelatnošću, nastavit ćemo ju i ovdje u Varaždinu. Već smo vodili razgovore sa sindikatima te neće biti otpuštanja. Mi planiramo daljnja ulaganja u tvrtku, odnosno u vozni park - izjavio je kratko nakon dražbe Antun Presečki te dodao kako je zainteresiran i za kupnju autobusnog kolodvora u Varaždinu, što mu je također potrebno da bi nastavio djelatnost.

Presečki grupa postala je i vlasnikom autobusnog kolodvora u Ivancu kojeg je kupila za 3,2 milijuna kuna, gotovo duplo više nego što je bila početna cijena. Uz autobusni kolodvor Ivanec, Presečki je kupio i tri etaže na autobusnom kolodvoru u Novom Marofu.

Iako je Presečki grupa jedina uplatila jamčevinu za javno dražbovanje te je bilo izgledno da će gospodarsku cjelinu kupiti, na samom početku dražbe opunomoćenik Ivice Zovka zatražio je sudjelovanje bez uplaćene jamčevine. Tome su se usprotivili Zagrebačka banka kao prvi razlučni vjerovnik te predstavnik Republike Hrvatske, odnosno Ministarstva financija kao jedini razlučni vjerovnik nad pokretninama.

Sutkinja je odbacila zahtjev opunomoćenika Ivice Zovka za dražbovanjem navodeći kako nema uvjete za oslobađanjem od uplaćivanja jamčevine te da ne može sudjelovati u javnoj dražbi.

Presečki grupa položila je 2,9 milijuna kuna jamčevine 10. studenog te je bila jedini ponuđač za gospodarsku cjelinu, koju je potom kupila za 10 tisuća kuna više od početne cijene, odnosno za 29,7 milijuna kuna.

U idućih mjesec dana trebala bi biti sazvana i javna dražba za autobusni kolodvor u Varaždinu jer ističe rok od 60 dana do kada je trebala biti uplaćena Zovkova kupovnina. Iako je autobusni kolodvor na prošloj javnoj dražbi "kupio" Ivica Zovko iz Zagreba za osam milijuna kuna, tražio je da mu se kupovnina prebije s potraživanjima koja ima kao razlučni vjerovnik. S obzirom na to da je Zagrebačka banka prvi razlučni vjerovnik nad autobusnim kolodvorom, s tim se nije složila. No, kako je rečeno nakon ove javne dražbe, Zovko još uvijek nije uplatio kupovninu.

http://www.evarazdin.hr/index.php/aktualno-a/novosti/item/2729-presecki-grupa-kupila-djelatnost-ap-a-i-nekretnine-u-gospodarskoj
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

alamunja71


bridge

K ::|akvo čudo se dogodili da ga nije GLOBTOUR poklopio jednostavno nevjerojatno

niki

Jedina prijevoznička tvrtka koja nikad nije bila u negativnoj bilanci je Presečki grupa, mislim da je to najbolje rješenje za AP. Oni su jedini sposobni boriti se s Arivom i ostalim stranim tvrtkama.

tamlover

U svakom slučaju sretniji sam s Presečkim nego s nekim drugim opcijama koje su mogle biti u igri. Samo je čudno što na kraju nisu igrale... A sad definitivno imamo novu dimenziju Presečkog kao regionalnog diva u SZ HR.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

tramvajac 92

Iskreno, ne čudi me da je presečki na kraju dobil, ionak je dost presečki buseva u apeju, probal je i u čk pa nije to dugo trajalo, bumo vidli kaj bu tu bilo..