Xiamen King Long

Autor autobusi.org, Listopad 16, 2008, 19:30:43

98989

Citat: conecto  u Siječanj 21, 2010, 09:02:27
Citat: 98989  u Siječanj 21, 2010, 00:40:06


scania je u 2008 na europskom i japanskom tržištu bila drugi najveći proizvođač buseva nebi nikad reko naravno poslije evobusa




U ovaj podatak baš i nisam siguran, barem što se europskog tržišta tiče. Iako se u tim računicama valjda broje i šasije (tu je Scania jača nego u cijelim gotovim busevima) godinama je europski poredak:

1. Evobus
2. Irisbus
3. Neoman

A ne mijenja se to tako lako i brzo pošto razlike u brojevima i nisu tako male.

da da na šasije +buseve se misli općenito sve zajedno
a scania od svojih buseva ima samo gradske prigradske .... a nešto šta bi moglo bit turistički bus scania omnyexpress je napravljen u suradnji s jednom finskom firmom neznam napamet ime .......


busman

#61
Citat: conecto  u Siječanj 21, 2010, 09:02:27


da da na šasije +buseve se misli općenito sve zajedno
a scania od svojih buseva ima samo gradske prigradske .... a nešto šta bi moglo bit turistički bus scania omnyexpress je napravljen u suradnji s jednom finskom firmom neznam napamet ime .......



Lahden Autokori :)

conecto

#62
King Long navodno ima mnogo uspjeha u Italiji. Jučer je jedan bio na Krku. Zanimljiv je detalj otvaranje bunkera "na gumb".





A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

mmarko

Na stanici u Banjaluci.Mislim da je ovaj završio u NEOBAS Banjaluka.
XMQ6900

lussin

Čini se da onaj što je bio na probi u Autotransu (ZG-3852-EZ) ima i HDS verziju  ;D
http://www.king-long.com/1-1-1-13-18m-coach.html
Stvarno imaju široku paletu autobusa i kombija (među njima naravno i kopija Sprintera  ;D )

boro

Prošli tjedan su bila dva Kinga u Brionima, ZG registracije, midi i normalni. Midi je imao naljepnicu od Brionija na vratima, dok drugi nije imao nikakve oznake.

gospardbk

St. Petersburg Rusija
"I noga u guzicu je korak naprijed" - Mao Tse-tung

* Izreka nije u vezi sa gore objavljenim sadržajem/postom