IVECO Crossway LE

Autor MAN truck bus, Kolovoz 28, 2018, 16:51:00

Volzhanin

A šole jadan grije flašu vode kod šoferšajbe, nije ni svjestan jadan da ima frižider u njemu

marin

Citat: dominik,  u Rujan 11, 2018, 12:01:30
Te informacije bi ja uzeo s rezervom, no to je ZET i nažalost sve je moguće, a taman da je i to točno, pitanje je zašto onda ne voze ostale linije po gradu? Zato mi to baš i ne drži vodu.
Velim ti kak je, realno, vidio si i sam gdje su jučer bili. Ako je neki na 111 možda je jer ima druge neke polaske pa samo 1 111.

Westin

Bus ima svega par tipkala stop i nema niti jedno odostraga gdje može biti više od 30 ljudi.
Neudobna sjedala, jedino ima više mjesta između redova.
Glasovna najava vanjska radi unutra.

smogovci.bbb2

Ima jedno odostraga sa lijeve strane na polovici povišenog dijela. Ukupno tri. To navedeno, jedno lijevo uz druga vrata i jedno uz validator nasuprot drugih vrata
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

smogovci.bbb2

Molim moderatore da postave ispravno prethodnu fotku kao i ove ako budu naopako okrenute (neznam razlog).
Zapažanje jednog laika. Dakle, u autobusu nema niti jedan jedini viseći rukohvat. Unutarnji display naravno nema sva naša slova (č, ć, dž, đ, nj, š). Pozitivno je što je razmak između sjedala velik i nije nagurano kao u MAN-u LC. Ima ugodan zvuk kad se pritisne tipkalo stop. Sjedala su dušu dala vandalima da ih odostraga išaraju. Neznam čemu služi kutija iza vozača. I u 408 je slabo hladilo bočno od zadnjeg reda sjedala (ovi prorezi na oplati da li je to klima?!). Zadnji red sjedala je samo za mlade ili oni koji treniraju jogu jer su koljena na bradi kad se sjedne. Koliko para toliko muzike hi
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

lussin

Kutija je vjerovatno za spremit nešto, možda neke papire ili omanju torbu. Češći su u većim autobusima

man323

Ako se dobro sjećam, jedna je kutija namijenjena za sadržaj prve pomoći, dok je druga namijenjena za elektroniku.

Volzhanin

Autobus je koma i što se tiče točenja...mora se ugasiti i otključati rezervar i opet zaključati pa dok ga upali i pomakne...nareda se 6 - 7 autobusa samo tako

421

#83
Pogledate li sliku malo pozornije, u vozačkom prostoru se nalazi kutija s prozirnim dijelom gdje se nalazi oprema autobusa: trokut, dvije kutije PP i reflektirajući prsluk (možda baterijska svjetiljka i trepčuća svjetiljka>kao MAN G)
Zaključana kutija izvan vozačkog prostora, namijenjena je (malo nelogično) vozaču za pohranu njegovih stvari i zaključanom HD.
Citat: Volzhanin  u Rujan 13, 2018, 21:16:44
Autobus je koma i što se tiče točenja...mora se ugasiti i otključati rezervar i opet zaključati pa dok ga upali i pomakne...nareda se 6 - 7 autobusa samo tako
A da se vratašca otključaju prije dolaska na INU? good_boy
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

tramvajac 92

Citat: 421  u Rujan 13, 2018, 21:21:42
Zaključana kutija izvan vozačkog prostora, namijenjena je (malo nelogično) vozaču za pohranu njegovih stvari i zaključanom HD.
Prilično nelogično i nespretno, pogotovu za tip prometa kojem je namjenjen, ali bolje i to nego da se moraš teleportirati u kabinu jer su ti kutije svuda oko tebe.

421

Citat: tramvajac 92  u Rujan 14, 2018, 11:49:52
Prilično nelogično i nespretno, pogotovu za tip prometa kojem je namjenjen, ali bolje i to nego da se moraš teleportirati u kabinu jer su ti kutije svuda oko tebe.
Eto, to su te sitne stvari (pozicioniranje, opremanje,ergonomija) koje čine vozački  radni prostor prihvatljivim za svakodnevni rad.
Iako svi proizvođači imaju iste startne položaje, neki su daleko ispred u razmišljanju,materijalima,izvedbi i provedbi. (Ni)je teško dokučiti koji su to .
Pojedina razmišljanja inženjera su za razmišljanje "što je pisac time htio reći". 
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

MAN19464

Nitko nepiše o ozvučenju u novim busevima,  jel vozači puštaji glazbu, koje radio stanice se slušaju?

MAN truck bus

#87
Nadam se da je ovo bilo rektoričko pitanje. ;D
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN truck bus

#88
The new IVECO Crossway LE City, say hello to Zagreb!
U ponedjeljak 10. rujna službeno su provozali novi autobusi marke IVECO tip Crossway LE City, a ja sam danas imao priliku provozati se u jednom od njih na liniji 270 Dubec - Blaguša. Konkretnije u garažnom broju 407.
IVECO Crossway LE City pokreće Ivecov dizelski motor Cursor 9 sa 360ks i 8,7l zapremnine te automatski mjenjač VOITH daju odlične performanse i odličan i jak start te malu potrošnju. Prosječna potrošnja iznosi 33.2l/100km. Kočnice su odlične kao kod Citelisa i Urbanwaya. Retarder djeluje snažno te ga se može dozirati putem šestostupanjske ručice. Za otvaranje vrata se ne treba aktivirati stanična kočnica već je automatska kao kod MAN i Mercedes autobusa.
Vrata se otvaraju puno brže u odnosu na Urbanwaya te nemaju iritantnog zvučnog signala prilikom otvaranja i zatvaranja vrata. Iznad vrata nema optičkog senzora kao kod prethodnika već samo senzor koji se nalazi u gumi vrata.
Klimatizacijski uređaj Thermo King rashladi prostor vrlo brzo na AUTO opciji za putnički i vozački prostor. Zastor za sunce na prednjem vjetrobranskom staklu je napravljen tako da se spušta i podiže pritiskom na prekidač. Kamera ima ukupno 4 u unutarnjem dijelu autobusa (3 u putničkom i 1 u vozačkom prostoru).
ATRON je pozicioniran na vrlo nezgodnom mjestu, radio nije funkcionalan tj. ne radi. Tahograf je najnovije verzije VDO DTCO 3.0.
Paljenje autobusa se može izvršiti preko ključa ili preko prekidača. Hladnjak se otvara pomoću firkant ključa te je dostupan vozačima tj. nije potreban zaseban ključ za otključavanje hladnjaka. 

I na kraju u privitku stavljam fotografije garažnog broja 407, vozačevog okruženja i pozicije gdje je smješten ATRON uređaj, dalekoslušnik i tahograf te putničkog prostora.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

tramvajac 92

Zanimljivo za primjetiti, jučer su Crosswayi vozili 102, #41 i #42. Mene je dopao 41 na Mihaljevcu i spustio sam se s njim do Britanca. U ovoj konfiguraciji sjedala je dosta dobar vikendom, ali ne mislim da bi radnim danom bio najbolje rješenje.

Kolege su prokomentirali već bus, meni djeluje kao tipičan Crossway, samo što je ovaj LE a ne obični.