IVECO Crossway LE

Autor MAN truck bus, Kolovoz 28, 2018, 16:51:00

smogovci.bbb2

A zašto u prednjem dijelu nije 100% niskopodan nego su sjedala na podestu pa nije pristpan starijim ljudima. To je samo u Iveco-u ili su takvi svi LE  buljo ???
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

elez

Tako ti je i u ST Crossway-ma. Za ostale proizvođače neznam kakvi su
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

ManNLNG

Znam da je Man skroz ravan tek odozada je povisen malo ko u 2006 NL313.
EUROBUS AV120

man323

ATRON se nalazi na totalno promašenom mjestu. Volio bih upoznati čovjeka koji vozačima, u ionako lošem vozačkom okruženju, još dodatno otežaje posao.

Majstor

Atron je povijest ovo je privremeno
Novi sustav ide na armaturu
Samo mi sudite pošteno !

421

#95
Armatura je širok pojam, daj podesi nišan i pucaj...
AVT 4.10 stane i na postojeće mjesto.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

smogovci.bbb2

Citat: ManNLNG  u Rujan 16, 2018, 21:02:14
Znam da je Man skroz ravan tek odozada je povisen malo ko u 2006 NL313.
Da, vidio sam na yt da je MAN LE 100% niskopodan između prvih i drugih vrata, nema podesta ispod sjedala za razliku od IVECO LE. Znači još jedan "pušing rođo"
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

ManNLNG

Ma da malo kinte u dzep i dolazu iveco kao iz kabla.Zao mi je sto nije tako sa manom ili mercedesom....
EUROBUS AV120

Shole

Ivecovi distributeri su donatori Bandićeve kampanje

Ivan

#99
Citat: smogovci.bbb2  u Rujan 16, 2018, 23:29:28
Da, vidio sam na yt da je MAN LE 100% niskopodan između prvih i drugih vrata, nema podesta ispod sjedala za razliku od IVECO LE. Znači još jedan "pušing rođo"
A kako niste vidjeli slike drugih izvedbi Crosswaya. Može se i Crossway LE dobiti s nižim podestima za 4. i 5 red sjedala, mogu se sjedala okrenuti prema sredini, ili čak naručiti još stajaćeg mjesta u prvoj polovici. Tehnika naprijed ionako nije puno drugačija od one koja ide u niskopodne. To ovisi o naručitelju. Uglavnom tražite jako glupe razloge zašto nešto ne valja, kome od putnika to išta znači?

Inače nisam čuo da su vozači posebno nezadovoljni ili upravo suprotno, a putnicima je skoro svejedno. Samo forumski ratnici ne ostavljaju svoju plemenitu borbu.

Inače očito je da sprega postoji ali MAN dobiva svoj dio kolača.

MAN truck bus

Vozač garažnog broja 407 je izrazio zadovoljstvo, ne zato što je nov, već je puno gluposti sa Urbanwaya uklonjeno na Crosswayu LE.
Za otvaranje vrata, ne treba povlačit staničnu kočnicu, nema optičkih senzora koji bi prilikom gužve ometali zatvaranje vrata... Vozačima najviše smeta položaj ATRONa i to je problem jer na terminalu često treba manuelno promjeniti vožnju, pa
položaj vrata nije baš ugodan.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

smogovci.bbb2

Citat: Ivan  u Rujan 17, 2018, 07:37:39
A kako niste vidjeli slike drugih izvedbi Crosswaya. Može se i Crossway LE dobiti s nižim podestima za 4. i 5 red sjedala, mogu se sjedala okrenuti prema sredini, ili čak naručiti još stajaćeg mjesta u prvoj polovici. Tehnika naprijed ionako nije puno drugačija od one koja ide u niskopodne. To ovisi o naručitelju. Uglavnom tražite jako glupe razloge zašto nešto ne valja, kome od putnika to išta znači?
Tko je nešto napisao protiv autobusa?! Starijim ljudima smeta to izdignuto jer kad se ustaju sa sjedala noga im propadne kava
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

lussin

U najmanju ruku ko sa litice da propadne, jel? Ne želim biti bezobrazan, ali i busu kao i svuda drugdje je poželjno da paziš di staješ. Vjerovatno je i do busa kad se ne drže za rukohvate pa polete kad zakoči?

smogovci.bbb2

Želim ti da dočekaš starost pa ćeš shvatiti hi
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Ivan

#104
Citat: smogovci.bbb2  u Rujan 17, 2018, 07:57:21
Tko je nešto napisao protiv autobusa?! Starijim ljudima smeta to izdignuto jer kad se ustaju sa sjedala noga im propadne kava
OK, ali prvotni tekst je bio kako nema nečeg što ima u MAN-u dok to ima veze s naručiteljem a ne proizvođačem, i to vodi na krivi trag.

Što se tiče povišenih sjedala, najgore povišeno i tijesno je prvo invalidsko u Citaru pa nikom ništa. :)

Ne pričam bez ikakve pomisli na starije, upravo suprotno, kažem da to malo kome znači pozitivnu razliku.
Mnogi slabije pokretni ljudi vole blago povišene stolice jer im je teško sjesti niže/dublje, tako da ne vidim ovih 15 cm u Crosswayima kao neko mučenje, iako se slažem da je moglo biti elegantnije niže, samo ne treba pretjerivati; između ostalog umjesto redova 3-5 jednostrukih stolica mogli su staviti po 5 stolica okrenutih prema sredini jer ovi autobusi na linijama na kojima će voziti ionako trebaju više sjedala i ukupnih 35 sjedala bi bio puno ljepši broj od 31 plus nepotrebno velika praznina za stajanje..