Temsa

Autor Tomek, Prosinac 01, 2007, 16:42:18

svicar

Bogme, tobi mogao rekord biti, ali sto to znaci deklarirano,    pri kojim uvjetima?

manoplan

A valjda znaš što znači deklarirano od strane proizvođača. Niz brdo i u leru.

daf

Iz iskustva ! potrosnja se krece u zavisnosti od modela i mjenjaca od 30 do nevjerovatnih 37 litara, inace dosta nepregledan i komplikovan za voznju bus, ima siroke stubove i nezgodno postavljene retrovizore a s obzirom na visinu i dosta male bunkere. mislim da je Safari HD dosta jednostavnije i prikladnije vozilo koje sa dosta manje troskova i puno manje zamora vozaca obavlja isti posao.

svicar

Citat: daf  u Studeni 03, 2010, 21:39:40
Iz iskustva ! potrosnja se krece u zavisnosti od modela i mjenjaca od 30 do nevjerovatnih 37 litara, inace dosta nepregledan i komplikovan za voznju bus, ima siroke stubove i nezgodno postavljene retrovizore a s obzirom na visinu i dosta male bunkere. mislim da je Safari HD dosta jednostavnije i prikladnije vozilo koje sa dosta manje troskova i puno manje zamora vozaca obavlja isti posao.

30 litara,  puno, koja je to konfoguracija busa ,kazes nizak i jos toliko trosi, koji motor?

Majstor

To je najveća Temsa  3 osovine 4 m visine
neznam gdje piše niska ?
Samo mi sudite pošteno !

svicar

Citat: Majstor  u Studeni 04, 2010, 18:15:15
To je najveća Temsa  3 osovine 4 m visine
neznam gdje piše niska ?

Ali koju oznaku ima, da ja to malo pogledam, ako je 4 metra, onda bi bunkeri trebali biti veliki

Majstor

Temsa Diamond ne ?!?  Ima Autoprevoz Mostar 2 kom grdosija
Samo mi sudite pošteno !

conecto

Tvornički deklarirana potrošnja se vjerojatno odnosi na autocestu, slažem se da je i takva sumnjiva, ali vjerojatno troši ispod 25. Ne treba zaboraviti da turski Cityliner (ne može s reći kopija jer ga je dizajnirao isti čovjek kao i Neoplana) vjerojatno ima solidnu aerodinamiku. Ne treba zaboraviti ni da su u Temsama moderni motori renomiranih proizvođača.
Potrošnja iz iskustva, osobito ako dolazi iz Mostara, vjerojatno je plod vožnje po običnim i brdovitim cestama, ako krene pod klimom preko Biokova mora toliko potrošit. Slažem se da je Safari HD vjerojatno bolji za takve uvjete i većinu situacija na takvim linijama.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

daf

Nije Mostar u pitanju vec Severtrans Sombor, firma ima dva komada , jednoga od 13m i jednoga od 14m. u obadva su man motori sa razlicitim mjenjacima jedan je manuelni a drugi automatik ali potrosnja je tu negdje slicna i mjerena na linijama za Njemacku sa sipanjem Njemackog goriva. Kod obadva a sto se tice bunkera stvarno su malih dimenzija odnosno dosta kratki tako da naprimjer u Diamonda stane oko 50 torbi a u Berkofa oko 70 torbi iste velicine. Dosta prostora u bunkeru zauzimaju stepenice na sredini busa i vc.

erobuss


zagorec

Koliko troši Temsa Safari?

setra417


Tomek

#42
Danas tri Temse, Maraton, Maraton VIP i HD12 prošle kroz Hrvatsku, moram priznati uživo da jako dobro izgledaju:







MAN truck bus

Te tri Temse su bile na Kamion&Bus Roll Showu
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Turbocity

Some italian Temsa: a Troiani's HD12 (:-\) working on the local route Contigliano-Rieti-Avezzano and a TUA's Safari HD working on the route Sulmona Avezzano via A25