Fotografije iz ZET-ove prošlosti

Autor Portos, Prosinac 02, 2007, 08:48:07

Tomek

Na 4.46 jedan MAN po Bologni prolazi, godina je 1982.

Tomek

Facebook grupa Zagreb - Kakav je bio nekada
1970.

1981.

Ovaj mali Mercedes je ZET-ov gbr 1 ili 2.

Ivan

Hm, mislio sam da su ovi mali vozili samo Trg republike-Becićeve stube, kakva je to linija na Opatičkoj?

Portos

Citat: Ivan  u Ožujak 07, 2017, 05:48:57
Hm, mislio sam da su ovi mali vozili samo Trg republike-Becićeve stube, kakva je to linija na Opatičkoj?
Linija 105 je redovito vozila po Opatičkoj dok su na liniji vozili Mercedesi 1 i 2. Naime nakon dolaska Radićevom do Ilirskog trga autobus je napravio krug po Gornjem gradu po Demetrovoj, Basaričekovoj, 29.X.1918. i natrag po Opatičkoj opet do Ilirskog trga nakon čega je produžio do krajnje stanice na Becićevim stubama.
Mercedes g.b. 1 se tokom jedne posebne vožnje prevrnuo na bok te je tokom popravka prebojan u krem-plavu kombinaciju. No bio je kvarljiv i nepouzdan i nikada ga takvog krem-plavog nisam vidio na liniji 105. No vozio sam se sa g.b. 2 bio je simpatičan busić sa dubokim sjedalima presvučenima umjetnom kožom.
Kada je g.b. 2 bio u kvaru i nije bilo minibusa za 105 na liniji su vozili turistički TAM-ovi g.b. 266, 268÷270, 278, 279. No oni nisu radili krug po gornjem gradu, bilo bi im nemoguće proći kroz uske gornjogradske uličice. Jednom sam se na 105 vozio sa g.b. 279 koji je netom prije zamijenio g.b. 266. Vozio ga je tada mladi vozač, zvali su ga "Žuti", navodno nećak Zvonimira Kovačića tadašnjeg upravitelja APP. Bilo je jako usko prolaziti TAM-om po Tkalčićevoj uz parkirane aute ali kada se popeo iznad Kamenitih vrata jurio je samo tako.
Poslije je rashodovan g.b. 1, njegov broj dobio je TAM minibus kupljen za novootvorenu liniju 104 Jandrićeva-Dom boraca. G.b. 2 je kasnije preuređen u vozilo za prijevoz aparata za zavarivanje za potrebe građevnog pogona ZET-a.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

MAN truck bus

Izvor:FaceBook stranica TAM Kamioni i Autobusi
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Ivan

 thumbs
Odličan pronalazak, uvijek trebamo više TAM-ova, a i jedva se sjećam ovih najranijih ogromnih oznaka koje sam možda samo par puta uživo vidio (na 118 ako se ne varam, uopće se ne sjećam da su vozili na 116 prije nego ju je Samobor preuzeo) tako da je lijepo vidjeti kako su originalno zamišljeni (ne znam jesu li to bile metalne table ili plastika ili?)


Portos

Citat: Ivan  u Ožujak 08, 2017, 20:59:59
thumbs
Odličan pronalazak, uvijek trebamo više TAM-ova, a i jedva se sjećam ovih najranijih ogromnih oznaka koje sam možda samo par puta uživo vidio (na 118 ako se ne varam, uopće se ne sjećam da su vozili na 116 prije nego ju je Samobor preuzeo) tako da je lijepo vidjeti kako su originalno zamišljeni (ne znam jesu li to bile metalne table ili plastika ili?)
Prvih nekoliko TAM-ova imalo je nosače za table normalne veličine, dok je ostatak došao sa velikim nosačima za koje su onda dali izraditi i velike table, također su male nosače preuredili na velike. Od dolaska prvih autobusa, jedan je vozio na 116. Dosta dugo se tamo zadržao g.b. 30 dok nije postao CNG autobus. Ne sjećam se da li je pogon Samobor pod zadnje svoje dane vozio i liniju 116.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Tomek

Je, pogon Samobor je vozio liniju 116, najčešće je na njoj bio gbr 906.

Ivan

Citat: Tomek  u Ožujak 09, 2017, 09:58:43
Je, pogon Samobor je vozio liniju 116, najčešće je na njoj bio gbr 906.
Kako u koje vrijeme. :)

@Portos, da, Samobor je vozio 116 do zadnjeg dana, a dvije godine prije zatvaranja je na njoj skoro stalno bio 940/ex30 (vraćen na dizel).


Ostale linije koje su bile sa samoborskim autobusima uz 116 do kraja su bile 125, 126/127, 130, 131, a zadnjih cca. godinu dana su samoborski vozači postupno preuzimali linije 122/123, 124 i 128 s podsusedskim autobusima (nisu im davali ništa novo, stalno su bili SL200). Za 128 se ne sjećam da su ikad bili samoborski autobusi, to su odmah dobili u aranžmanu s podsusedskima kad je Podsused preuzeo 119 (ranije i 117) koje su ranije bile samoborske.


Tomek

Tamo negdje 96.-98. Samobor je preuzeo od Podsuseda i liniju 121 te ju vozio par mjeseci sa TAM-ovima, al je onda kasnije vraćena Podsusedu, ne znam zašto su to radili.. Inače 940 je dosta često bio i na 124.

smogovci.bbb2

Da li je i Dubrava imala ove TAM-ove ili je na 219 vozio ovakav bus iz Podsuseda (jer jedno vrijeme je 219 bila pod APP)?!
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Ivan

Isprva je kratko polovica bila u Dubravi, a što je točno vozilo na 219 u kojem razdoblju, ne znam.

Tomek

Na 4. strani ove teme nalazi se nikolina slika ovog TAM-a dok je još bio u Dubravi:

conecto

Bili su u APD oko godinu dana s g.b. 628-637. I da, vozili su tada i na 219
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...