Promet/Autoprijevoz Sinj - razno

Autor vedro-brzi, Studeni 23, 2007, 23:00:05

maky

Pored Starlinera oni šalju Coacha?!  ::|

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

ist



ist

Ne navijam za Jujnovića ni po kojem kriteriju, ali mislim da Sinjani pretjeruju. Da im nije došao makarski Promet danas doslovno ne bi postojali

Tlimfocit

Citat: ist  u Listopad 13, 2009, 10:10:54
Ne navijam za Jujnovića ni po kojem kriteriju, ali mislim da Sinjani pretjeruju. Da im nije došao makarski Promet danas doslovno ne bi postojali

ma svakako
ako su tribali propast neka propadnu, a ako ih je kupia onda neka plaća pošteno i sve šta ide uz to....
šta misliš šta bi se dogodilo s vozaćima i linijama da AP Sinj propadne? Linije bi preuzea neko drugi, kupia bi buseve i čisto bi većina vozaća prišlla iz AP Sinj u drugu firmu i to više manje na istoj liniji....nije linija Sinj-Split slaba i nezanimljiva linija.....

ist

#20
Da, ali pogledaj ovaj i slične tekstove. Nikome ne padne na pamet nazvati Jujnovića i pitati ga barem "kako to da ste tako beskrupulozni i iskorištavate jadne Sinjane". Ništa, uvijek isto, pet sindikalaca tvrdi da ih Jujnović izrabljuje. Ja, recimo, znam da je sada u tom poduzeću uspostavljena veća kontrola i da je teško krasti na kartama, možda je i u tome problem.
Zar nije interesantno da je Promet tužio Grad Sinj, jer nije izvršio ugovorene obveze. O tome, recimo, ovdje nema ni slova.
Na koncu, što znači to što netko prima plaću tri ili pet tisuća kuna? Nije objašnjeno otkud ona razlika od dvije tisuće kuna (možda je riječ o dnevnicama koje ne mogu ući u prijavljeni iznos plaće). Na kojoj je relaciji vozio, koliko na takvim relacijama dobivaju ljudi u drugim tvrtkama

IKAS

Citat: ist  u Listopad 13, 2009, 13:39:14
Da, ali pogledaj ovaj i slične tekstove. Nikome ne padne na pamet nazvati Jujnovića i pitati ga barem "kako to da ste tako beskrupulozni i iskorištavate jadne Sinjane". Ništa, uvijek isto, pet sindikalaca tvrdi da ih Jujnović izrabljuje. Ja, recimo, znam da je sada u tom poduzeću uspostavljena veća kontrola i da je teško krasti na kartama, možda je i u tome problem.
Zar nije interesantno da je Promet tužio Grad Sinj, jer nije izvršio ugovorene obveze. O tome, recimo, ovdje nema ni slova.
Na koncu, što znači to što netko prima plaću tri ili pet tisuća kuna? Nije objašnjeno otkud ona razlika od dvije tisuće kuna (možda je riječ o dnevnicama koje ne mogu ući u prijavljeni iznos plaće). Na kojoj je relaciji vozio, koliko na takvim relacijama dobivaju ljudi u drugim tvrtkama

Ma kakvi. Tu se jako teško dobije dnevnica,jer su njh 4 na jednom busu u danu. Sve ovisi o prometniku,ali teško.

ist

Na temelju nečega su mu isplaćene dvije tisuće kuna više od plaće, a iz teksta nije jasno na temelju čega

conecto

Citat: Tlimfocit  u Listopad 13, 2009, 13:28:56
Citat: ist  u Listopad 13, 2009, 10:10:54
Ne navijam za Jujnovića ni po kojem kriteriju, ali mislim da Sinjani pretjeruju. Da im nije došao makarski Promet danas doslovno ne bi postojali

ma svakako
ako su tribali propast neka propadnu, a ako ih je kupia onda neka plaća pošteno i sve šta ide uz to....
šta misliš šta bi se dogodilo s vozaćima i linijama da AP Sinj propadne? Linije bi preuzea neko drugi, kupia bi buseve i čisto bi većina vozaća prišlla iz AP Sinj u drugu firmu i to više manje na istoj liniji....nije linija Sinj-Split slaba i nezanimljiva linija.....

Nisam baš najbolje upućen, ali se sjećam da je sredinom 90-ih (kad sam svaki dan bio u Splitu) mnogo prijevoznika vozilo relaciju Split-Sinj. Neki kažu da u tome i je problem - konkurirali su na toj liniji dok je samo Autoprijevoz Sinj i dalje morao održavati linije za zabačena sela s tri putnika.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Tlimfocit

politika Mate Jujnovića je jedna jedina: uz šta minimalni ulog izvući maximalnu korist i to na štetu putnika i vozaća....pa pogledajte samo buseve na ST kolodvoru...40% onih koji voze za Sinj voze s vratima koja nisu do krjaa zatvorena jer niko se ne bavi tim "glupostima" (neš ti šta je od Sinja do Splita sa vratima koja se nisu zakačila), barem 15 puta sam vidia nihove Starlinere sa otvorenima poklopcima od motora, SVAKODNEVNI kvarovi buseva usred linija.....u krajnjoj liniji kupnja novih i polovnih buseva jako upitne kvalitete je samo kruna na ovom popisu....
sve je to dokaz očajnog odnosa gazde i prema busevima i prema vozaćima i prema putnicima! nisan protiv Prometa Makarske ali jesan protiv Mate Jujnovića!
ugovorene obveze ima i Mate Jujnović prema sinjanima a to je modernizacija voznog parka određenim brojem novih vozila,  a to NIJE napravljeno....

ist

Politika izvlačenja maksimalne koristi iz minimalnog uloga karakteristična je za Jujnovića kao i za Zelenike, Kantića, Bakića... pa sve do Billa Gatesa. To je kapitalistički način ponašanja, a ljudi su ovdje željeli kapitalizam, dobili su ga, pa neka sada u njemu uživaju. Među ostalima i zaposlenici sinjskog Autoprijevoza.
Ovisi prije svega kako definiraš modernizaciju. U odnosu na ono što je bilo prije Jujnovića, Sinjani danas voze superultragiga moderne autobuse. Da im nije došao Promet jednostavno bi nestali, jer ne bi više imali s čime voziti.
Priča o kvarovima jest priča o makarskom Prometu, ali ta priča može biti pričana i na drugačiji način: otkako je došao sadašnji gazda, Promet je za tri puta povećao broj zaposlenih i proširio vozni park. Vozila im nisu najnovija i to jest njihov veliki problem, ali pričati da je danas u sinjskom dijelu tvrtke stanje lošije nego prije može samo ili neupućen ili netko tko ima neke druge interese. To je jednostavno netočno

Tlimfocit

da si ti do kraja pročita moju rečenicu vidia bi da san napisa UZ ŠTA MINIMALNIJI ULOG IZVUĆI MAKSIMALNU KORIST NA ŠTETU PUTNIKA I VOZAĆA
mislin da su nan svima malo pali kriteriji u procjenjivanju šta je dobro, kvalitetno i pošteno. po tebi je promjena umisto busa starog 19 godina kupit bus star 13 godina i onda dizat i gazdu i firmu u nebo! dizat ću gazdu u nebo i falit ga kad bude ima uredno održavan i kvalitetan vozni park (prosjek godina i nije najbitniji iako je i on bitan), kad njegovi radnici budu imali UREDNO i ZAKONSKI PROPISANO radno vrime i za to uredno plaćeni, kad odnos prema putnicima bude kao prema nekome od koga se živi i kome treba biti na usluzi a ne kao prema vrići s kumpirima! dosada ja na našin prostorima nisan vidia ni čuja za jednog koji je ispunia sve te zahtjeve!
Mate Jujnović je jaaaaaako daleko od svega toga....čime je to proširia vozni park? nekoliko novih starlinera, pa par novih setri.....a onda su krenili odavno otpisani neoplani, prastare setre i kao šlag na kraju kinezi...
ja nisan reka da je stanje u sinju lošije nego prije! ja san reka da stanje je daleko od nečega šta se ičime može pohvalit! sad po tebi se moran klanjat Jujnoviću jer je dovea par prastarih i izraubanih buseva (koji su slučano noviji od karampana šta su prije imali) i s njima drži linije....
nemoj čitat novine jer niko ne kaže da su objektivne (kad i nisu) nego samo s vrimena na vrime svrati na kolodvor u Splitu ili prodji priko pazara. I onda kad gledaš buseve Jujnovića nemoj da te opčara lipa roza boja i lipe slikice, pogledaj malo i kedere na vratima, poslušaj zvuk motora, pogledaj im koji ostavlja, pogledaj jesu li vrata do kraja zatvorena itd itd....nije pokazatelj ako vidiš jedan ili dva ili tri takva busa....ali pokazatelj stanja u firmi je kad vidiš većinu buseva takvih
A za tvoju informaciju i ovo:
Zelenika ima vozni park u prosjeku star 5 godina s najstarijin buson VOLVO AV120 uredno servisirani i održavani. Istina je da su mu plaće očajno male ali niko ne govori da mu je firma odlična i bez primjedbe! Ima tu posla puno puno! Kao i kod Kantića i ostalih

ist

Šta znači na štetu putnika? Recimo, dok nije došao Promet, "rasli" su manji privatnici iz Sinja. Danas su "srezani", jer je Promet preuzeo Sinjane. Ne moram šetati preko pazara da bih sa sigurnošću mogao tvrditi da danas između Splita i Sinja prometuju najbolji autobusi u zadnjih 25 godina (koliko ja pamtim). Relacije na kojima prometuju nisu velike, pa na njima nisam ni očekivao autobuse visoke turističke klase. Uz to, svakodnevno vozim od Splita trasom kojom se kreću sinjski busevi i mogu ti reći da odavno nisam vidio nijednoga da leži uz cestu. Ne kažem da nema kvarova, no čudi me da su me zaobišli baš svi od tih "svakodnevnih" kvarova koje spominješ (zadnje što sam vidio u kvaru prije nekoliko dana bio je jedan imotski starliner).
Uopće ne govorim da Jujnoviću treba dizati spomenik: osobno, on je simbol svega što mi se gadi (došao je u prvom kontigentu HDZ-ovaca početkom devedesetih), ali za razliku od mnogih nije bio kreten koji je rasprodao firmu, nego ju je razvijao.
Da nije došao u Sinj, makarski Promet ne bi propao, ali Autoprijevoz bi. Njegove su obaveze ugovorene na relaciji Grad Sinj-Promet i radnici s time nemaju ništa. Platio je šest milijuna kuna duga dobavljačima, radnicima i bankama, te izjamljivao buseve Autoprijevozu. Cijenu najma, Grad Sinj mu je priznao kao dokapitalizaciju i danas je vlasnik 81 posto Autoprijevoza.
Znam da je zavodljivo cmizdriti nad jadnim radnicima koje zlorabi zločesti gazda, no medalja ima dvije strane, a drugu stranu nije moguće vidjeti samo u povremenim šetnjama preko splitskog pazara.
Kad već spominješ Zeleniku, sam si rekao da su radnici prijavljeni na minimalne plaće, ali primaju više. E, baš ti je to ovo zbog čega se u Sinju bune

elvis

Citat: Tlimfocit  u Listopad 13, 2009, 16:01:25
da si ti do kraja pročita moju rečenicu vidia bi da san napisa UZ ŠTA MINIMALNIJI ULOG IZVUĆI MAKSIMALNU KORIST NA ŠTETU PUTNIKA I VOZAĆA
mislin da su nan svima malo pali kriteriji u procjenjivanju šta je dobro, kvalitetno i pošteno. po tebi je promjena umisto busa starog 19 godina kupit bus star 13 godina i onda dizat i gazdu i firmu u nebo! dizat ću gazdu u nebo i falit ga kad bude ima uredno održavan i kvalitetan vozni park (prosjek godina i nije najbitniji iako je i on bitan), kad njegovi radnici budu imali UREDNO i ZAKONSKI PROPISANO radno vrime i za to uredno plaćeni, kad odnos prema putnicima bude kao prema nekome od koga se živi i kome treba biti na usluzi a ne kao prema vrići s kumpirima! dosada ja na našin prostorima nisan vidia ni čuja za jednog koji je ispunia sve te zahtjeve!
Mate Jujnović je jaaaaaako daleko od svega toga....čime je to proširia vozni park? nekoliko novih starlinera, pa par novih setri.....a onda su krenili odavno otpisani neoplani, prastare setre i kao šlag na kraju kinezi...
ja nisan reka da je stanje u sinju lošije nego prije! ja san reka da stanje je daleko od nečega šta se ičime može pohvalit! sad po tebi se moran klanjat Jujnoviću jer je dovea par prastarih i izraubanih buseva (koji su slučano noviji od karampana šta su prije imali) i s njima drži linije....
nemoj čitat novine jer niko ne kaže da su objektivne (kad i nisu) nego samo s vrimena na vrime svrati na kolodvor u Splitu ili prodji priko pazara. I onda kad gledaš buseve Jujnovića nemoj da te opčara lipa roza boja i lipe slikice, pogledaj malo i kedere na vratima, poslušaj zvuk motora, pogledaj im koji ostavlja, pogledaj jesu li vrata do kraja zatvorena itd itd....nije pokazatelj ako vidiš jedan ili dva ili tri takva busa....ali pokazatelj stanja u firmi je kad vidiš većinu buseva takvih
A za tvoju informaciju i ovo:
Zelenika ima vozni park u prosjeku star 5 godina s najstarijin buson VOLVO AV120 uredno servisirani i održavani. Istina je da su mu plaće očajno male ali niko ne govori da mu je firma odlična i bez primjedbe! Ima tu posla puno puno! Kao i kod Kantića i ostalih

Ja bih hto reci nesto vezano za ovaj dio teksta,Zelenika dobro placa svoje ljude,ali na tu placu bi trebali da voze normalno,a ne kao avioni pa svaka stijena pored puta njihova,dalje sto se tice Prometa,mislim da imaju solidne buseve,to za kvarove,to je moguce u svakoj firmi,nije li Samoborcekov N1216 zavrsio na servisu drugi dan svog staza u toj firmi,a kupljen je nov....ako vec sudite,budite objektivni

Tlimfocit

o Zeleniki nemojte govorit neprovjereno jer znan u ton pogledu dosta. plaća je dobra za vozaće u BiH jer su cijene tamo dosta niže i prosjek plaća je manji. U RH je ta plaća dosta mala ali nikad nije ni dana zakasnila ni u BiH ni u RH...ZATO ĆU TE ZAMOLIT DA NE ŠIRIŠ KRIVE INFORMACIJE jer je to protiv pravila foruma a i zdravog razuma
nadalje dragi IST nauči se čitat jer nisan reka da su prijavljeni na minimalne plaće nego da PRIMAJU minimalne a u tome je razlika velika!
ne pada mi napamet se uvlačit nekome s pričama o jadnim vozaćima i slično....niti mislin bit zavodljiv ričima ni uvlačenjem....uzdan se u svoj izgled :D
ja UVIK pohvalin i pokudin ono šta mislin da je zaslužilo PoHVALU ili PoKUDU a mislin da male plaće nisu za pohvalu....
isto tako ne mora bit bus najviše turističke klase da bi on ima ZATVORENA vrata jer je tu ugrožena sigurnost putnika! a busevi s poluzatvorenin vratima su u Prometu na kraćin linijama ne iznimka nego pravilo....dogodi se i koji put do Zagreba pa moš pogledat PROMET-SLIKE i uvjerit se
šta se tiče dokapitalizacije i svega šta si ti napriča pročitaj malo i informiraj se kad već ne dopuštaš meni da ti to kažen.....