Privatnici koji više nisu aktivni

Autor Ivan1983, Studeni 04, 2008, 22:24:24

VISEON

#90
Citat:Dok prelistavam ovu temu sjeti se da je 90.ih godina postojala firma SIBENIKTOURS iz SIBENIKA i zanima me sljedece ako ko zna u voznom parku su imali sto ja znam:
1 NEOPLAN SKYLINER koji je 99% misli onaj u VRBANCU SK666BS
2 kom. SETRA228 DT koje je kupio od ADRIATICA iz RIJEKE i jednu mu je zapalila TORCIDA iznutra negdi 2000.g te su obe zavrsile u HERC TOURSU na obnovi i po zadnjim saznanjima su zavrsile negdi u Slavoniji pa ako ko zna koje su to?
1 NEOPLAN JETLINER iz 1978.g. koji je zavrsio kod  MIHALJEVICA iz SINJA
Te je poslje isti gazda osnovao novu firmu u splitu pod imenom COLOSOS nesto tako te je imao AUVERTERA 0303 ex DALMACIJATURIST onaj ljubicasti stoje poslje zavrsio kod SVETE BOBANA
pa ako neko nesto zna o ovim vozilima ili privatniku neka nadopuni HVLA

Bilo je tu u voznom parku svega. Bio je i VAN HOOL - povišeni sa barom u stražnjom dijelu, a motor u sredini.
2000.god za aktualni SDP (bio na vlasti) dogovorio prijevoz u Švedsku (Malmo) s 3 autobusa (obećavane S228 od Adriatica) a na kraju došla skalamerija od prastarog Skylinera (neki prijevoznik iz Vk) koji se na putu u Njemačkoj zapalio (u busu bila i djeca od ondašnjih ministara) i podigao se cijeli državni vrh i diplomatsko predstavništvo u Njemačkoj. Sličnih slučajeva je bilo u nedogled s Šibeniktoursom.

ex-busexpert

Citat: VISEON  u Listopad 22, 2013, 14:10:09
Citat:Dok prelistavam ovu temu sjeti se da je 90.ih godina postojala firma SIBENIKTOURS iz SIBENIKA i zanima me sljedece ako ko zna u voznom parku su imali sto ja znam:
1 NEOPLAN SKYLINER koji je 99% misli onaj u VRBANCU SK666BS
2 kom. SETRA228 DT koje je kupio od ADRIATICA iz RIJEKE i jednu mu je zapalila TORCIDA iznutra negdi 2000.g te su obe zavrsile u HERC TOURSU na obnovi i po zadnjim saznanjima su zavrsile negdi u Slavoniji pa ako ko zna koje su to?
1 NEOPLAN JETLINER iz 1978.g. koji je zavrsio kod  MIHALJEVICA iz SINJA
Te je poslje isti gazda osnovao novu firmu u splitu pod imenom COLOSOS nesto tako te je imao AUVERTERA 0303 ex DALMACIJATURIST onaj ljubicasti stoje poslje zavrsio kod SVETE BOBANA
pa ako neko nesto zna o ovim vozilima ili privatniku neka nadopuni HVLA

Bilo je tu u voznom parku svega. Bio je i VAN HOOL - povišeni sa barom u stražnjom dijelu, a motor u sredini.
Vlasnik firme je bio stari gazda, a poslije sin. Dotični sin je napravio velikih prevara, između ostalog i 2000.god aktualni SDP (bio na vlasti) dogovorio prijevoz u Švedsku (Malmo) s 3 autobusa (obećavane S228 od Adriatica) a na kraju došla skalamerija od prastarog Skylinera (neki prijevoznik iz Vk) koji se na putu u Njemačkoj zapalio (u busu bila i djeca od ondašnjih ministara) i podigao se cijeli državni vrh i diplomatsko predstavništvo u Njemačkoj. Sličnih slučajeva je bilo u nedogled s Šibeniktoursom.
hm,kazes podigao se cijeli drzavni vrh,zato sta su bila djeca ministara,da su bila djeca obicnih ne bi se nitko podigao...mora bit da je vlasnik bio Hadezeovac pa namjerno naguzio crvene...no salu na stranu,znam da se zapalio bus Neolan Skyliner od Pave Hudovernika ALPHA TOURS Osjekkoji je bio u rangu s ostalim katnjacima u to vrijeme,u svakom slucaju ne zelim nikog braniti,ponajmanje gazdu Sibeniktoursa,ali pitam logicno gdje je tu prevara,zapalio se bus,pa koliko se buseva zapalilo prije i poslije toga i u konacnici sto bi sad trebao covjek odgovarat jer je angazirao drugog prijevoznika,pa valjda taj prijevoznik zna kakav mu je autobus i u kakvom stanju i gdje je Svedska,mogao je i odbit voznju...
kazes obecavane dvije 228 dt od Adriatica,logicno jer smo ustanovili da su Adriaticove Setre prodane u Sibeniktours...i opet gdje je tu prevara???? poprilicno teska rijec za jedan nesretan slucaj,kvar pozar ili sta god je da je,jer nit Sibeniktours nit Hudovernik nisu zeljeli nit planirali da ce se dogodit sta se dogodilo....

ex-busexpert

Citat: VISEON  u Listopad 09, 2012, 14:28:48
Ove dvije S 228 ex Adriatic što su bile u Šibeniktoursu su obje izgorjele. Uz ovu što je zapalila torcida, jedna je gorjela u Njemačkoj 2000.god u 7 mj. Forum mladih Sdp-a išao na neki campus u Malmo. Skoro je čak izbio diplomatski incident.
u ovom postu tvrdis da je jedna gorjela u Njemackoj,a sad kazes neka skalamerija od Neoplana,ali bitno je da si prepoznao prijevaru,nemoj se ljutit,ali malo korektnosti ne bi ti manjkalo

martin

Citat: VISEON  u Listopad 22, 2013, 14:10:09
Citat:Dok prelistavam ovu temu sjeti se da je 90.ih godina postojala firma SIBENIKTOURS iz SIBENIKA i zanima me sljedece ako ko zna u voznom parku su imali sto ja znam:
1 NEOPLAN SKYLINER koji je 99% misli onaj u VRBANCU SK666BS
2 kom. SETRA228 DT koje je kupio od ADRIATICA iz RIJEKE i jednu mu je zapalila TORCIDA iznutra negdi 2000.g te su obe zavrsile u HERC TOURSU na obnovi i po zadnjim saznanjima su zavrsile negdi u Slavoniji pa ako ko zna koje su to?
1 NEOPLAN JETLINER iz 1978.g. koji je zavrsio kod  MIHALJEVICA iz SINJA
Te je poslje isti gazda osnovao novu firmu u splitu pod imenom COLOSOS nesto tako te je imao AUVERTERA 0303 ex DALMACIJATURIST onaj ljubicasti stoje poslje zavrsio kod SVETE BOBANA
pa ako neko nesto zna o ovim vozilima ili privatniku neka nadopuni HVLA

Bilo je tu u voznom parku svega. Bio je i VAN HOOL - povišeni sa barom u stražnjom dijelu, a motor u sredini.
Vlasnik firme je bio stari gazda, a poslije sin. Dotični sin je napravio velikih prevara, između ostalog i 2000.god aktualni SDP (bio na vlasti) dogovorio prijevoz u Švedsku (Malmo) s 3 autobusa (obećavane S228 od Adriatica) a na kraju došla skalamerija od prastarog Skylinera (neki prijevoznik iz Vk) koji se na putu u Njemačkoj zapalio (u busu bila i djeca od ondašnjih ministara) i podigao se cijeli državni vrh i diplomatsko predstavništvo u Njemačkoj. Sličnih slučajeva je bilo u nedogled s Šibeniktoursom.
Kad je bila ta tura z Svedsku jedna S228DT  je bila vec zapaljena a druga je bila na poprvku u servisu di sam tad ja radio kao mehanicar radili joj generalnu motora getribe i diferencijala,sjecam se Petak popodne oko 16:00 sati motor jos vani kraj busa u garazi dolazi vlasnik i moli nas da ubacimo motor i getribu i  slozimo bus da treba navecer u 22:00 za Svedsku SDP vozit,stoje bilo neizvedivo i onda... sad  se sjecam toga pa da vam malo nadopuni sta se sve desavalo oko te ture...  ;)
SETRA Fahrzeuge Omnibusse mit Stil

VISEON

#94
Da polazak je trebao biti ujutro u 8 Lisinska, a autobusa nigdje na vidiku. U 12 dolazi skyliner i setra 228 od Adriatica koja je bila ok. Renovirana. Bilo je i obicnih smrtnika tu, ne samo djeca od ministara, oni su bili u velikoj manjini ali radi njih je i riješeni put, inače ne bi bilo ni puta da roditelji nisu vršili presing. Pošto je bilo jasno da od setri koje su remontu neće biti ništa trebalo je podhitno naći zamjenske buseve u kratkom vremenu ali nitko nije htio voziti (znam za Voria). Skyliner je imao problema oko ulaska na granici s Austrijom, i da nije bio u rangu sa Adriaticovom setrom, iako je bila 2000. to je bila prva serija skylinera s velikim kockastim svjetlima s kraja 70.-ih.
Problem je bio oko plaćanja zamjenske Bove od njemačkog privatnika koja je došla kad se skyliner zapalio.

peron24

#95
U Tribunju kod Šibenika postojao je jedan privatnik sa starim prigradskim austrijskim MANom iz 70-tih. Bijeli sa tamnocrvenim crtama, registracija ŠI 614AO. Vozio je od 1997 do travnja 2004 kada je imao težak sudar između Trogira i Splita sa automobilom u kojem su nažalost poginula tri Vodičana. Nakon toga bus je bio parkiran u Tribunju. Na slici se vidi djelić MANa pokraj riječke Avtomontaže.


Shole

#96
Da li se netko sjeća ovog privatnika (sad su pod tim imenom nekakvi apartmani)



tam katalog

shef

Nisu apartmani nego je bila turistička agencija specijalizirana za rusko i ukrajinsko tržište. Brisano 2012.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

peron24

#98
U Šibeniku je od sredine 90-tih postojao odličan privatni prijevoznik Pepi-tours koji je imao i koncesiju za liniju Split-Šibenik-Ljubljana. Polazak iz Splita je bio u 18:00, a išao je preko Šibenika,Zadra i mislim još Ogulina. Imao je bijelu Setru 215 HD ŠI-849-AC i zelenu Bovu ŠI-301-AJ. Firma je postojala od 1995 do cca 2002. Nisam siguran da li su imali još koji bus.  S obzirom da su imali vrhunske buseve za to vrijeme dosta su vozili na izvanrednim linijama. U Bovi se nikad nisam vozio, a što je neobično Setra nije imala pregradu ispred siceva iza zadnjih vrata. Neznam zašto je to uklonjeno.

martin

Setra je potpuno izgorila negdi na Plitvicama negdi 99'. il 2000.g
SETRA Fahrzeuge Omnibusse mit Stil

5AR

Ili nije prejako ili su dokumenti prešli na ovu.

Citat: mate  u Listopad 09, 2009, 15:25:01
Danas oko podneva u Osijeku



peron24

U Šibeniku je od 1996 do 2002 bio registriran nečiji Mercedes O305 ŠI-660-AH. Međutim vidio sam ga samo jednom u životu i to u jesen 1996. Imao je nekakvu raznobojnu shemu i prevladavala je crvena boja. Ovdje nije riječ o dva MB O305 koje je kasnije imao Kornatitours niti o Mercedesu O305 od auto škole Barbara (kasniji vlasnik Linkat). Kad sam ga vidio pomislio sam da je to još jedan uvezeni autobus od Autotransporta Šibenik jer oni su uvezli 22 Mercedesa O305 i 8 komada O307. Vidio sam ga kod Doma zdravlja a išao je prema zapadu. To je stvarno bilo tako davno da sam mislio da sam ga čak i sanjao, ali tek sam nedavno otkrio da je stvarno postojao.

Paško

#102
Taj O305 bio je kasnije ŠI-849-AJ Autoškole Barbara.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Ovu sliku iz 2000./01. (u Solinu na mjestu gdje je danas Lidl) mi je poslao jedan forumaš. Iako je u prvom planu kamion, u lijevom kutu se vidi jedan MB O305/O307. Za njega znam samo da nije od splitskog Prometa.

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

peron24

#104
Nekada davno vaterpolo i plivački klub "Solaris" iz Šibenika je imao svoje TAM minibuse za prijevoz sportaša. Prvi je bio TAM 60 A 6 model iz 1978. Motor sprijeda, mali bunker straga. Dupla okrugla svijetla (slična kao kod Sanosa S14), vrata sa ručnim otvaranjem i imao je oko 15 sjedala. Bio je plavo-žuti. Tijekom 80-tih i 90-tih bio je vrlo često parkiran na Šubićevcu tako da ga pamtim od najranijeg djetinjstva. Prve ex-yu tablice se nesjećam, a za vrijeme Hrvatske je bio ŠI-970-J. Vozio je do 2002.
Nakon rata je kupljen još jedan rabljeni minibus TAM 130 A 85 reg. ŠI-199-Z, bijeli sa plavim crtama. Vozio je od sredine 90-tih do otprilike 2005. Jedan od budućih vlasnika mu je bio Stipe Boban, reg. ST-818-TA.

http://i959.photobucket.com/albums/ae71/autobusi99/IMG_2478.jpg

Nakon 2005 gradski bazen se više nije nalazio u sklopu hotelskog naselja "Solaris" na kraju grada nego je izgrađen novi zatvoreni i obnovljen vanjski olimpijski bazen u kvartu Crnica nedaleko od današnje plaže Banj, tako da više nije potreban svakodnevni prijevoz plivača i vaterpolista.