Slike autobusa 2015.

Autor Paško, Siječanj 13, 2015, 02:35:14

Paško

g.b. 188 u Trogiru, kraj njega g.b. 158

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

g.b. 270



g.b. 164



g.b. 226



g.b. 64 - definitivno najbolji od preostalih O305G, iako izvana izgleda jako loše - izudaran je i loše prepituravan po cijeloj svojoj dužini. U vožnji uopće nije loš i dobro vuče, jedino što već godinama ima loš volan zbog čega je pri većim brzinama teži za kontroliranje...

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

g.b. 123



g.b. 161 na 5A



g.b. 268



g.b. 688 na 8



g.b. 299 sa zamjenskim tablicama

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

g.b. 216



g.b. 232



g.b. 269



g.b. 120 i 127 (na slici) su ove godine postali 10. i 11. Prometovi autobusi stari 30 ili više godina



Dida



g.b. 123

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Neoplan g.b. 133 slikan prije mjesec dana na svojem uobičajenom mjestu u Trogiru, hvala na slici ;)

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#21
Budući da je g.b. 82 vjerojatno odradio svoje, zadnja moja slika tog autobusa:



g.b. 285 u luci:



i g.b. 289 na putu za Dugopolje:



g.b. 272 u povratku iz Trogira na Kopilici:



g.b. 224 koji nakon skidanja reklame ne izgleda najbolje (uvijek isti scenarij?!?). Mislim da bi se troosovince tijekom cijelog vikenda trebalo maknuti s 18ke i zamijeniti ih zglobnim autobusima (koji su slobodniji) jer su jednostavno preopterećeni. Ovo je snimljeno rano, u 10 sati, ali svake subote popodne se dogode gusti polasci za City gdje se nekad moraju preskakati stanice zbog nedostatka mjesta.

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#22
Danas sam napravio krug na liniji 6 sa Sanosom g.b. 149 koji je nedavno osvježen. Nema mu kraja. Iako shole baš i nije nešto bio nešto raspoložen (cijelu uzbrdicu prije Kile od dna do vrha je prošao u petoj), svaki put od stanice do stanice čini se kao mini offroad utrka (osim na onoj "#$! cesti prema Kili, to je više za izbacit bubrege), a 149 je još uvijek dosta snažan sa svojih 280KS. Nema šta, stvarno su posebni autobusi i svaka vožnja u njima je posebna, ali svakako izbjeći drvena sjedala u prikolici! ;D



Od svih mi izgleda sada naljepše u ovoj bijeloj boji, još samo da netko odluči opiturat g.b. 148 i bit ću sretan.  perfeto
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

nidi

GBR 178 malo je losija slika iznenadio me. Obratite paznju na stoplampu  rofl
*****  V     O      L       V       O   *****

Paško

g.b. 64 uhvaćen iz g.b. 149 - Split je valjda jedini grad u kojem se možete voziti u oba modela:



g.b. 173 prazan dolazi u luku...



i odlazi na svoj polazak desetke:

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

MAN Lion s City

#25
MAN Lion's Regio gb 251 na liniji 16  ;D ;D  rofl rofl
Sve bolje od boljeg  good_boy  thumbs yahoo







(Isprike na lošim slikama ali ovo se moralo zabilježit  ;D)

NP-549

Pa ako je subota možda to i nije tako strašno.  Bi li bilo bolje da bus uopće nije došao ?

MAN Lion s City

Jučer (petak) nisam stigao staviti slike.  :)
Ovo ti je postalo normalno da gradske linije voze prigradski autobusi.
Ali zaista ponekad znaju nadmašit sami sebe.  ;D

prometnik

i da prigradske linije voze najmanji gradski autobusi  >hammer< rofl
kupi kartu spasi Promet

Paško

Prošli tjedan bio sam na Šolti u mjestu Nečujam gdje svaki dan (u otprlike 7 polazaka naštimanih po dolasku/odlasku trajekta) šoltansku duju (Stomorska - Gornje Selo - Nečujam - Grohote - Rogač i nazad do Stomorske) vozi g.b. 218 koji je mislim prvi Lion's City na Šolti.
Evo slika koje su sve iz Nečujma; par polazaka sam ga neuspješno ganjao jer zbog nedostatka putnika nije ni došao ;D Ne sjećam se kad sam toliko puta slikao isti bus, ali lokacija je posebna.
U Nečujmu bus staje na jednoj stanici kraj plaže sa koje se vraća u rikverc i ponovno odlazi u brda:









i slike s malo veće visine:









Šoltansku jedinicu (Maslinica - Donje Selo - Srednje Selo - Grohote - Rogač) vozi standardni g.b. 235 - na slici je u Rogaču gdje je iskrcao putnike za trajekt Lastovo:

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!