Trazim pomoc za pisanje rada!

Autor Jasenko, Srpanj 27, 2013, 13:27:45

Jasenko

Postovani forumasi. Prikupljam podatke za rad o povijesti pulaprometa. S vase strane trebala bi mi pomoc oko tehnickih podataka pojedinih tipova autobusa, razdoblja proizvodnje, nekih opcenitosti, stogod. Tim bi lakse povijest pulaprometa uklopio u siri povijesni kontekst. Takoder ukoliko netko ima iskustava, osobnih dozivljaja s pulaprometom, svakako mi je znacajno za povijest svakodnevice. Znam da je forum bogat informacijama, ali postoji problem; za svaki podatak, izjavu trebam navesti ime preime (po mogucnosti godiste i zanimanje, grad) i datum usmenog/pisanog iskaza - tako  mi nalazu pravila casoisa. Kako sam povijesne struke strane su mi knjige s tehnickim podatcima. Inace rad pisem kako bih popularizirao tematiku javnog prijevoza. Ukoliko netko od administratora, moderatora  i ostalih znalaca zeli dati izjave, preko objave ili poruke, bio bih zahvalan. Kako je i sam vozni park desetkovan kao i podatxi pulaprometa, mozda bi na temelju teme Stari vozni park i nadopune voznog parka u temi Vozila koja vise nisu aktivna ili fotki u temi Molim pomoc u prepoznavanku vozila, napisati svoja saznanja. Inace u radu iskaze navodim cjelovito s imenom osobe da bude korektno. Inace, u voznom parku jos su bili aec regal (londonci), fap g80, gosine alfe 910 au, cak i zastava 1400 bj taxi, ikarus ik 4...
Svaka izjava vise nego dobrodosla, ali i upute na literaturu tog tipa, jer se u ovoj proturjecnoj arhivskoj i novinskoj gradi s usmenim izvorima tesko snalazim. Najiskrenije molim pomoc. Hvala.