ex Contus Zadar

Autor Tomek, Studeni 21, 2007, 14:05:58

troosovinac

Citat: Shole  u Studeni 08, 2009, 13:43:59
Nisu mi baš jasne te poduzetničke vode, jel može neko samo u grubo napisat neki primjer kako država može bit dužna Čazmi  (ne govorim da nije, nego me zanima kako).
ČAZMA je največi prijevoznik hrvatske vojske,prijevoz djece........
bela lađa

NightRider

A gdje je Olvin, nema ga ni čuti ni vidjeti? Opet se žalio, samo ne znam s kakvim argumentima ovaj put. A nema ni sindikalnog više u medijima. Čini mi se puno buke za ništa! :P

pospanac

Citat: steyr1985  u Studeni 08, 2009, 13:33:26
Citat: steyr1985  u Listopad 27, 2009, 15:40:43
Citat: pospanac  u Listopad 27, 2009, 13:52:57
Nije u pitanju Čazma nego samo njihov dug prema državi.

Ako je uvjet natječaja bio da ponuditelj mora imati plaćene poreze i doprinose, što Čazma prema nekim izvorima NEMA, onda je njena ponuda nevažeća i ne može se razmatrati.

Druge stvari tipa kakva je firma, kome je šta dužna, kako se ponaša prema radnicima i ostalo u cijeloj toj priči uopće nisu bitne...
Ponuda je ponuda i kao takva je ili prošla ili nije...

Čazma ima neke sitne dugove ( doprinosi prema državi ) u odnosu koliko  država ima duga prema prema Čazmi  i sada se netko uhvatio za tu slamku  glupost.
Upravo dok je trajao natječaj vršili su se pregovori  oko prebijanja duga.  Pa molim vas kako će te platiti onome tko je vama dužan pa nisu to mali novci.

Lijepo.
I drugi su platili državi poreze i sve ostalo zbog potvrde.
Država u pravilu ne prebija svoje dugove sa poreznim dugovima.
Informacije, podaci, stavovi i mišljenja koja iznosim na forumu su osobne naravi i ni u kojem se slučaju ne mogu protumačiti kao službeni stav ili informacija poduzeća u kojem radim ili sam nekad radio, ili sam nekad radio, ili sam nekad radio,...

NightRider

Hvala Bogu završila je i ova sapunica, a trajala je kao Santa Barbara i Dinastija zajedno. Požega potvrđena i nema više žalbe!

Shole

Kad startaju, ili su već startali?  Baš me zanima dal će imat dovoljno buseva ili će vozit zajedno sa Autotransom

NightRider

Nisu startali, čekaju dopusnice. Startaju sljedeći tjedan. Za autobuse ne znam koliko ih APP ima za ove linije, ali vozača definitivno nema dovoljno za tih 7 linija.


Shole

Zato i pitam, a Autotrans je ukinuo dosta vansezonskih Rijeka-Split, i Njemačku tako da oni imaju i dobrih buseva i vozača na raspolaganju.  Jel zna netko koliko tu ima polazaka dnevno, u koliko sati....?

mate

evo po ovome s Contusovog weba, radi se o 5 polazaka ZD-ZG,o 2 polaska ZD-ST i 1 polazak na ZD-Zrenjanin, samo da li ce ovih 7 APPovih buseva bit dovoljno ili ce i ATR uletat...a evo i polasci (s Contusovog weba)

http://www.contus.hr/novo/contus_bus/vozni_red.htm

driver

ljudi moji manite se toga to još nije gotovo žalbe su na razmatranju.

mate

Citat: driver  u Studeni 20, 2009, 19:43:52
ljudi moji manite se toga to još nije gotovo žalbe su na razmatranju.

Ako su zalbe jos na razmatranju, ocito da ovaj natjecaj je farsa, i da sve ide prema tome da firma koja najvise pogoduje Kalmeti i co. (Olvin) dobije natjecaj i linije

Shole

Ko sad vozi te linije ?

Tlimfocit

Citat: mate  u Studeni 20, 2009, 19:47:44
Citat: driver  u Studeni 20, 2009, 19:43:52
ljudi moji manite se toga to još nije gotovo žalbe su na razmatranju.

Ako su zalbe jos na razmatranju, ocito da ovaj natjecaj je farsa, i da sve ide prema tome da firma koja najvise pogoduje Kalmeti i co. (Olvin) dobije natjecaj i linije

malo ću se uključit u diskusiju iako neću reć ništa šta vi već neznate.....
linije su zlatna koka tako da ih se niko neće odreć bez da je iscrpija sve mogućnosti.....Zadar-Splt je i zimi odlično popunjena linija a da ne govorim liti.....pretpostavljam i Zadar-Zagreb
svak ima nekoga koga gura ali mislin da će teško proći neko ko nema dobre buseve i nekakve reference jer to stvarno ne bi imalo smisla, a ja neželin virovat da je to tako....
a kad gledam i Panoramabus i Samoborček  i Brioni i Požežani su odlične firme sa dobrim busevima i sa velikim iskustvom pa valjda neće bit blesavi i izabrat nekoga ko nije iz prevozničke branše..

tomo

Citat: Tlimfocit  u Studeni 20, 2009, 21:57:53
Citat: mate  u Studeni 20, 2009, 19:47:44
Citat: driver  u Studeni 20, 2009, 19:43:52
ljudi moji manite se toga to još nije gotovo žalbe su na razmatranju.

Ako su zalbe jos na razmatranju, ocito da ovaj natjecaj je farsa, i da sve ide prema tome da firma koja najvise pogoduje Kalmeti i co. (Olvin) dobije natjecaj i linije

malo ću se uključit u diskusiju iako neću reć ništa šta vi već neznate.....
linije su zlatna koka tako da ih se niko neće odreć bez da je iscrpija sve mogućnosti.....Zadar-Splt je i zimi odlično popunjena linija a da ne govorim liti.....pretpostavljam i Zadar-Zagreb
svak ima nekoga koga gura ali mislin da će teško proći neko ko nema dobre buseve i nekakve reference jer to stvarno ne bi imalo smisla, a ja neželin virovat da je to tako....
a kad gledam i Panoramabus i Samoborček  i Brioni i Požežani su odlične firme sa dobrim busevima i sa velikim iskustvom pa valjda neće bit blesavi i izabrat nekoga ko nije iz prevozničke branše..

jasno, slažem se s tobom, kolega....  vrijeme je već više da se ta farsa riješi... iako ja mislim da će ipak APP dobiti definitivno tu liniju u kojoj će pretežno prevladavati ATR u prijevozu s obzirom da je grupacija takva kakva jest... cijene su prihvatljive pogotovo na liniji ZD-ST-ZD jer ipak ATR "dere" 102,00 kn za tu liniju kada oni voze svoje redovne linije od Rijeke prema jugu.... ako bude vozio i APP to im je i dobra prilika da nabave još koje novo vozilo.... ja navijam za APP ako se mene pita ili eventualno ČTR jer se s njima može uspješno uskladiti vozni red koji će i nas iz Slavonije eventualno povezati sa Zadrom i Splitom (+1 ili 2 busa u sezoni) !!!

Tlimfocit

a svak ima svog favorita.....ono šta je bitno je da dodju dobri busevi i da se poboljša kvaliteta na ovoj liniji, jer linija Zadar-Split kupi i miljardu priobalnih mista (Trogir, Marina, Primošten itd itd) i stvarno je u interesu svima stavit tu lipe i kvalitetne buseve i kvalitetne vozaće, jer osim lokalnog stanovništva ta linija je prepunjena i turistima pa triba i u tom pogledu ostavit dobar dojam na njih...naravno ne želin reć da lokalno stanovništvo ne treba nove buseve....u svakom slučaju nadam se (kao i svi ostali) da će ishod biti što prije poznat i da će biti zadovoljavajući...