ZAVIDOVICI-OPATIJA

Autor ahmoo, Travanj 21, 2010, 14:48:33

ahmoo

Jadi mi se jedan prijatelj, ide za prvi maj u Opatiju, a nezna odakle bi isao odakle mu je najblize, odakle najjeftinije.
Cuo je neku pricu ako bi isao na Zagreb pa prema Rijeci da bi ga na tom djelu autoput kostao 400 kn, da li je to istina, i da li vi mozete neku putanju da predlozite?

Hvala svima
:D :) :D ;)

shef

Citat: ahmoo  u Travanj 21, 2010, 14:48:33
Jadi mi se jedan prijatelj, ide za prvi maj u Opatiju, a nezna odakle bi isao odakle mu je najblize, odakle najjeftinije.
Cuo je neku pricu ako bi isao na Zagreb pa prema Rijeci da bi ga na tom djelu autoput kostao 400 kn, da li je to istina, i da li vi mozete neku putanju da predlozite?

Hvala svima

Jel to s malim autom ili?

Cestarina Zagreb Lučko - Grobnik (Rijeka) 60,00 Kn, a Sl.Brod - Ivanja Reka 68,00
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

ahmoo

Citat: shef  u Travanj 21, 2010, 15:00:35
Citat: ahmoo  u Travanj 21, 2010, 14:48:33
Jadi mi se jedan prijatelj, ide za prvi maj u Opatiju, a nezna odakle bi isao odakle mu je najblize, odakle najjeftinije.
Cuo je neku pricu ako bi isao na Zagreb pa prema Rijeci da bi ga na tom djelu autoput kostao 400 kn, da li je to istina, i da li vi mozete neku putanju da predlozite?

Hvala svima

Jel to s malim autom ili?

Cestarina Zagreb Lučko - Grobnik (Rijeka) 60,00 Kn, a Sl.Brod - Ivanja Reka 68,00
Putnicki automobil Passat
:D :) :D ;)

SARI

#3
Zavidovići - Maglaj - Doboj - Derventa - Slavonski Brod - Zagreb - Rijeka

Do granice ima cca. 130 km, a onda ostatak (cca. 370 km) autocestom... kao što je rečeno cestarine ima ukupno 128 kn (oko 35 KM)... zatim nakon spuštanja sa Grobnika neka prati smjer Opatija/Trst koji će ga odvesti na riječku zaobilaznicu... poslije toga samo prati izlaz za Opatiju - orjentir mu može biti OMV pumpa Vrata Jadrana na zaobilaznici nakon koje je izlaz...

S obzirom da je passat, garant je i dizel (zar postoji passat benzinac? ;D ), po autoputu mu prosjek može biti oko 8 l/100 km, pa neka računa troškove...

ahmoo

Citat: SARI  u Travanj 22, 2010, 13:13:01
Zavidovići - Maglaj - Doboj - Derventa - Slavonski Brod - Zagreb - Rijeka

Do granice ima cca. 130 km, a onda ostatak (cca. 370 km) autocestom... kao što je rečeno cestarine ima ukupno 128 kn (oko 35 KM)... zatim nakon spuštanja sa Grobnika neka prati smjer Opatija/Trst koji će ga odvesti na riječku zaobilaznicu... poslije toga samo prati izlaz za Opatiju - orjentir mu može biti OMV pumpa Vrata Jadrana na zaobilaznici nakon koje je izlaz...

S obzirom da je passat, garant je i dizel (zar postoji passat benzinac? ;D ), po autoputu mu prosjek može biti oko 8 l/100 km, pa neka računa troškove...
Hvala druze :D
:D :) :D ;)

elvis

Koji Pasatov motor trosi 8l na autoputu,da znam da taj nikad sebi ne kupim

aaaaa

Citat: elvis  u Travanj 22, 2010, 22:12:45
Koji Pasatov motor trosi 8l na autoputu,da znam da taj nikad sebi ne kupim

v6 2,5 TDI quattro...isti onaj koji se ugradjuje  u Audi A6 2.5 TDI....jedan od najlosijih ikada uradjenih motora VW Audi...ima niz gresaka bosch pumpa koja "pisa" zatim kod modela sa tiptronic mjenjacem , mjenjac crkne veoma brzo i sl detalji u glavnom malo toga dobrog osim pogona na sve 4 kotaca

elvis

1.9 TDI 110 KS,uopste nije slab,a na otvorenom sa ukljucenom klimom 5,7 l/100km,i to onako prosjecna voznja,niti stedljiva niti previse forsiranja,svega pomalo

Prijatelj me povezao prosle sedmice na fax,auto od njegovog gazde,presao 530 000 km,A6 2000.god. bez generalke i kaze mi prijatelj da jos nema potrebe da se radi,on je mehanicar i sef radione,njemu vjerujem...zakljucak ako ikad budem vozio nesto iz VW grupacije motor ce biti ili 1.9 ili 2.0 TDI

aaaaa

Citat: elvis  u Travanj 22, 2010, 23:14:27
1.9 TDI 110 KS,uopste nije slab,a na otvorenom sa ukljucenom klimom 5,7 l/100km,i to onako prosjecna voznja,niti stedljiva niti previse forsiranja,svega pomalo

Prijatelj me povezao prosle sedmice na fax,auto od njegovog gazde,presao 530 000 km,A6 2000.god. bez generalke i kaze mi prijatelj da jos nema potrebe da se radi,on je mehanicar i sef radione,njemu vjerujem...zakljucak ako ikad budem vozio nesto iz VW grupacije motor ce biti ili 1.9 ili 2.0 TDI

1,9 motor je zasigurno najbolji motor koji je VW ikada napravio ...sa manjim odnosno vecim modifikacijama zadrzao se evo skoro 30 godina

SARI

Citat: elvis  u Travanj 22, 2010, 22:12:45
Koji Pasatov motor trosi 8l na autoputu,da znam da taj nikad sebi ne kupim

Ako voziš k'o baba ni jedan  ;D ako voziš da bilo gdje stigneš prije nego stigne prva penzija ni jedan ne troši u prosjeku manje ;)

Ali to svakako nije bila tema... čovjek je dobio upute, valjda je i stigao sretan i zadovoljan... ;)

elvis

Sa takvim tvojim misljenjem mogu samo zakljuciti da si ti vjerovatno jedan od onih koji se nocu zakucavaju autom u sarajevske bandere i stajalista,kao sto si i sam rekao rasprava vec zavrsena ali eto ti se nasao pametan da jos nesto dodas,vec sam napisao koliko trosi jedan sasvim dobar motor za jedno jako udobno vozilo,i pri voznji koja je sasvim prilagodjena uslovima na putu