Razno (2)

Autor Paško, Kolovoz 29, 2016, 16:53:17

elez

Citat: man313  u Listopad 08, 2017, 20:33:27

Oduvijek se govori kako se teži da se svi zglobni autobusi zamijene sa 100 % flotom solaša zajedno sa više polazaka kako bi se svi polasci bez problema pokrivali sa solo autobusima. Kao razlog tomu se nameće jeftinije održavanje solaša nego zglobnih autobusa (priča se o održavanju na veliko, a toga od osnutka firme uopće nema).

E vidis to nije loša ideja al ima jednu veliku manu a to su gužve u špicama kad je skola(jutro, popodne) i onda je zglobni okej.
Ja bi iskreno zamjenio sve troosovince za solo jer su se u par navrata vec žalili vozači da je teško manevrirat njima. Kao kompromis mogu uzet Cityja C, 13.6 metara a trosovinac i tako dobijes dobar solo bus (nevjerujem da je velika razlika u njihovom održavanju) a ponaša se bolje od 12 metarskog busa.
Protiv Iveca nemam nista, Crosswayi su se pokazali dobri i nevjerujem da je Urbanway išta lošiji.

Sve i svemu strasno me zanima tender i sve ostalo uz to.
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

man323

Sve će se ovdje objaviti kada izađu natječaji.

josipgrgin

Bilo bi dobro uzet vise solasa  nego zglobnjaka ali nebi skodilo da se promini red voznje posto je sada svakih 20 minuta polazak nek bude svakih deset  ionako su busevi uvik puni pogotovo kad je skola tako bi se izbjegle guzve ali ne na sve linije vec na one najkriticnije a sad neka uprava odluci
Sta i kako

elez

#228
Citat: josipgrgin  u Listopad 08, 2017, 22:02:25
polazak nek bude svakih deset  ionako su busevi uvik puni pogotovo kad je skola tako bi se izbjegle guzve
A ko će plaćat sve te buseve, računaj da moras platit gorivo, bus i vozača i sad reci jel postoji ekonomska računica u tome. Po meni ne postoji, nema smisla na takve stvari bacat pare
Ako je bus pretrpan onda se ubaci zglobni (ako je moguće da zglobni tu liniju pokrije zbog stanica, okretišta, ceste...) i stvar rjesena.
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Busprometsplit

Zato su solo busevi sa prikolicom dobri, može se povećat i smanjit kapacitet po potrebi, a trošak, goriva i vozaća nije drastično veči, ali čisti sumnjam da ćemo to i vidjeti u Splitu, nama je bus sa kliznim vratima koja se otvaraju prema vanka, a ne unutra ZF.

podgora

Iz današnje slobodne

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

Ništa kinezi samo Volvo,Man,Neoplan,Setra,Mercedes.

elez

Ajde bar da su dali neko obećanje i da uprava donekle izvlači koliko je god moguće iz fondova EU. Samo da se nešto "slučajno" ne dogodi i propadne sve.
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Dreamwalker

18 milijuna kuna za 9 autobusa je dosta novaca. To je cca 270 tisuća eura po komadu s tečajem 1 Eur = 7,4 Kuna.
Malo sam pogledao što se nudi na mobile.de. Kriterij mi je bio da je proizveden 2011. i kasnije. I gle čuda. Kod zglobnih sam našao da se za 235 tisuća eura prodaju MAN Lions City GL A40 iz Pforzheima. 12/2012. su godište što znači da će 2018. kod isporuke imati 5 godina. Ima ih više komada, a možda će netko iz Njemačke znat koliko ih ima. Kad se zbroji neka kamatica na to, unos, homologacija, registracija, trošarina, to bi moglo biti točno oko 270 tisuća eura.
Istina Bog, ne znači da će baš to uzet, ali mislim da i nisam daleko od istine.

Kod solaša sam našao Citaro C2 02/2014. godina, ima ih 10 komada. Njih cijene 201 tisuću eura po komadu. To mi se baš ne poklapa. No, živi bili pa vidjeli.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

elez

Daj bože Cityja GL, ovih šitara mi je pun kufer
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Neko

Citat: elez  u Listopad 11, 2017, 16:15:38
Daj bože Cityja GL, ovih šitara mi je pun kufer

Voziš Citaro, pa ti je muka od njega, ili više voliš glasniji zvuk MANa, pa djeluje kao da bolje ide, a ustvari bolje se motor glasa


Sent from my iPhone using Tapatalk

C2

Citari Euro 5 i 6 nisu toliko problematični kao raniji. Liburnija ima Euro 6 i svi koji su javili kakvi su kažu da su dobri.

elez

#236
Citaro je kvarljiviji bus i lošije trpi ne održavanje za razliku od MANa, to se nije pokazalo samo u ST nego i u ZG. MAN je zakon za sve, peri deri bus koji baš i paše našem mentalitetu i kulturi održavanja.
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Busprometsplit

Meni se kao putniku više sviđa Čitati nego MAN, estetski je puni bolji, završna obrada je isto dobra i nekako je ovjes mekši nego u Manu.

man323

MAN je kao autobus dosta krući od Citara ali je u globalu izdržljiviji jer mu je tehnologija starija i provjerenija nego kod Citara.
Vratimo se na temu oko nabavke ovih polovnjaka:
Nabavlja se 9 (devet) polovnih, zglobnih autobusa. Ja sam došao do računice od oko 250.000 EUR po komadu. Vozila ne smiju biti starija od 6 godina.

Na raznoraznim se oglasnicima može naći ovo:

1. 4x Citaro G - 354 KS - 324.000km - EURO 5 - 12/2011. - 201.110 EUR/komad - ex. Dr.Richard
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=248074521&category=ArticulatedBus&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&grossPrice=false&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=17200&minFirstRegistrationDate=2011-01-01&pageNumber=1&scopeId=B&fnai=next

2. 4x Lion's City GL - 360KS - 220.000km - EURO 5 - 12/2012. - 235.620 EUR/komad - ex. SVB Pforzheim
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=239595144&category=ArticulatedBus&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&grossPrice=false&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=16500&minFirstRegistrationDate=2011-01-01&pageNumber=1&scopeId=B



podgora

#239
Mozda bi se moglo probat sa Solarison pa ako i crkne krpat ce se

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
Ništa kinezi samo Volvo,Man,Neoplan,Setra,Mercedes.