Rashodi

Autor nukleusri, Prosinac 01, 2007, 14:17:58

NP-549

Budem provjerio

mivano

Što to piše na 567? Ne skidati dijelove?

kico101

Cini se da je i 590 blizu raja. Nema tablice, a cini se da mu jos ponesto fali. Hoce li to biti prvi SU240 koji ce prijeci u NK Povjesna vozila?
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

Nebih rekao. Neki dan je vozio,  godišnji tehnički mu nije,  možda je motor vrisnuo jer je u zadnje vrijeme jako slabo išao

Matija87

vozio je 590 danas , mjenjao 698 na njegovoj smjeni

mivano

#350
567 - gotovo. Izvor: Kanal Ri








Korisnik linije 34



Čisto kronologije i ispravnosti podataka radi, u autotroleju su moj mail dobili 17. srpnja, poslao sam ga na adresu autotrolej@autotrolej.hr koja je navedena na njihovim stranicama i sa koje su mi ranije odgovarali na mailove u nekoliko navrata. Tako da nije baš točno da su za tu ideju doznali tek sada i da im se nitko nije obratio. Drugo, danas sam kontaktirao u Metis da provjerim kada će doći po njega, međutim rečeno mi je da ga oni uopće neće preuzeti budući da 2016. godine nisu potpisali ugovor sa Autotrolejom, već je za to ovlaštena tvrtka CIAK. Ispada da glasnogovornica baš i nije iznijela točne informacije, sad je li to posljedica neznanja ili neke namjere ne mogu reći. Kako god bilo, probati ću kroz ovih par dana spiječiti da ga se odmah izreže, mislim da još ima mogućnosti da ga ostave ovakvog kakav je trenutno. Ovim putem molim sve vas za pomoć u vidu da sve korisne informacije (npr. kada će ga i gdje odvesti) objavite i/ili mi javit čim doznate. 

Matija87

pohvale od mene za inicijativu , mislim da neće ipak tako skoro u rezalište već će ovakav bit smješten negdje na kraj garaže i čekat dok se ne realizira taj ugovor autotroleja i metisa. Prije svega u očuvanju ovog busa bi se trebao uključit grad , ali vjerovatni odgovor koji možeš dobit od njih da ti kažu da je netko drugi odgovoran za to i tako to u krug ide...Iako se trebalo više potrudit očuvat gbr. 412 , ta legenda je bila na cesti i duže nego ovaj spomenuti.

Korisnik linije 34

Nadam se da si u pravu što se tiče stajanja u garaži, dokle god je tamo nešto se još može napraviti.. Na žalost nisam bio forumu tada i iako sam znao da je 412 znatno starija pa time još i vrednija legenda, 567 mi je nekako draži, a 412 mi zbog 405 u kojem sam se jako često vozio dok sam bio u osnovnoj školi nije bio neki doživljaj. Što se MANa SU220 tiče, 408 mi je zbog jedinstvenih kožnih sjedala bio broj jedan i još pamtim dan kada sam se posljednji put vozio u njemu! Ali dobro to su sad neke druge, subjektivne priče..

MB Citaro

Nije mi jasno kad već na žalost ide u rezalište, zašto su ga onda tako demolirali.

Kolega garažer

#355
U Splitu se osim jednog autobusa koji je identičan ovom iz reportaže može naći još zanimljivih vozila pa bi vas zamolio za pomoć oko njihova očuvanja.
Prije par mjeseci Split je zauvijek izgubio autobus garažnog broja 138,inače to je bio najstariji živući bus u voznom parku.Radilo se o originalu MAN SG 220(1978.god).
PROMET Split

shef

Tek sam sada uhvatio vremena da pogledam prilog. Gospođa glasnogovornica kao da je u nekim trenucima pala s Marsa; tim više se čudim budući je jedno vrijeme aktivno sudjelovala u radu foruma.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

man323

Nadam se da ova inicijativa neće završiti kao pokušaj spasa Prometovog #138 koja je propala zbog debila u istoimenoj firmi.

kico101

#358
Svaka čast Robertu, koji pokušava učiniti nešto konkretno po pitanju čuvanja tehničke baštine ovog grada koji je potpuno izgubio identitet i dignitet. Upravo ono što je ovome gradu moglo pomoći na ucrtavanju na turističke karte je njegovo tehničko nasljeđe. Koliko gradski vlastodršci doista brinu o tome najbolje se može vidjeti po stanju Torpedove lansirne rampe, koja je mogla i trebala biti riječki ekskluzitet ( oprostite na izrazu, ali bolji trenutno ne pronađoh ) i oko koje je čitav prostor oko Torpeda trebao biti osmišljen kao muzejska cjelina; Tehnički-Povijesni-Pomorski-Vojni muzej. A imali smo ( i još uvijek imamo dovoljno ) što pokazati.

U cijelom tom kupusu, iskreno, teško se može očekivati sluh za sačuvanje jednog autobusa ( čak i u Autotroleju, 567 je, trenutno, najobičnija kanta ). Istina, sve ovo oko sačuvanja ovog jadnog 567, ponešto i košta, ali to sigurno nije najveći problem. Problem je u tome što bi trebalo nešto RADITI, a što nije uobičajeni posao i gdje treba malo izgubiti i vrijeme i živce i uložiti nešto novca. Ispraznih floskula, s kojim se opravdava NEČINJENJE je više dosta.

Recimo, konačno, da ovaj grad ne zanima nikakav iskorak već samo i jedino zadržavanje stečenih i nezasluženih pozicija i gdje svaka inicijativa običnog građana izgori prije ulaska u karburator.

Osobno sam  u posljednjih 10 godina na mail adrese u Autotroleju slao mnoštvo ideja, no dobivao sam, najčešće samo konfekcijske šture izjave, a nakon toga niti to. Nikada nisam, a niti očekujem bilo kakve naknade i bilo kakvu korist od toga, jer promet i autobuse volim od najmlađih dana i teško doživljavam sve ovo u što se je javni gradski projevoz u Rijeci i okolici pretvorio.

Kapa dolje i Vama cijenjenim forumašima koji imate i dalje onaj entuzijazam vjerujući da svojim putem tipkovnice prenesenim znanjem i informacijama možete popraviti situaciju. Ja sam svoj entuzijazam negdje putem zagubio, a pretpostavljate i zašto.

Ispričavam se zbog ovog posta, ali morao sam ovo ispaliti. ;)
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Korisnik linije 34

Citat: kico101  u Listopad 08, 2016, 23:10:30
Svaka čast Robertu, koji pokušava učiniti nešto konkretno po pitanju čuvanja tehničke baštine ovog grada koji je potpuno izgubio identitet i dignitet. Upravo ono što je ovome gradu moglo pomoći na ucrtavanju na turističke karte je njegovo tehničko nasljeđe. Koliko gradski vlastodršci doista brinu o tome najbolje se može vidjeti po stanju Torpedove lansirne rampe, koja je mogla i trebala biti riječki ekskluzitet ( oprostite na izrazu, ali bolji trenutno ne pronađoh ) i oko koje je čitav prostor oko Torpeda trebao biti osmišljen kao muzejska cjelina; Tehnički-Povijesni-Pomorski-Vojni muzej. A imali smo ( i još uvijek imamo dovoljno ) što pokazati.

U cijelom tom kupusu, iskreno, teško se može očekivati sluh za sačuvanje jednog autobusa ( čak i u Autotroleju, 567 je, trenutno, najobičnija kanta ). Istina, sve ovo oko sačuvanja ovog jadnog 567, ponešto i košta, ali to sigurno nije najveći problem. Problem je u tome što bi trebalo nešto RADITI, a što nije uobičajeni posao i gdje treba malo izgubiti i vrijeme i živce i uložiti nešto novca. Ispraznih floskula, s kojim se opravdava NEČINJENJE je više dosta.

Recimo, konačno, da ovaj grad ne zanima nikakav iskorak već samo i jedino zadržavanje stečenih i nezasluženih pozicija i gdje svaka inicijativa običnog građana izgori prije ulaska u karburator.

Osobno sam  u posljednjih 10 godina na mail adrese u Autotroleju slao mnoštvo ideja, no dobivao sam, najčešće samo konfekcijske šture izjave, a nakon toga niti to. Nikada nisam, a niti očekujem bilo kakve naknade i bilo kakvu korist od toga, jer promet i autobuse volim od najmlađih dana i teško doživljavam sve ovo u što se je javni gradski projevoz u Rijeci i okolici pretvorio.

Kapa dolje i Vama cijenjenim forumašima koji imate i dalje onaj entuzijazam vjerujući da svojim putem tipkovnice prenesenim znanjem i informacijama možete popraviti situaciju. Ja sam svoj entuzijazam negdje putem zagubio, a pretpostavljate i zašto.

Ispričavam se zbog ovog posta, ali morao sam ovo ispaliti. ;)

Nema potrebe za isprikom, post je sasvim korektan, ja sam dovoljno mlad da još uvijek budem optimističan, a danas sam dobio informaciju da se pojavio netko zainteresiran za kupovinu 567 "u komadu". Ne znam o kome se radi, ali daljnje rastavljanje je trenutno obustavljeno što je eto dobra vijest. Nadam se da će biti nešto od  toga, mada ponavljam nemam pojma o kome je riječ.