Smiljić, Banja Luka

Autor Dado_toping, Lipanj 04, 2008, 11:50:47

aaaaa

Citat: elvis  u Veljača 26, 2009, 16:23:42
Citat: CroHerc  u Prosinac 24, 2008, 00:45:56
smiljić prodaje setru 315

jucer sam dobio neki Sejarijev "vjesnik",zadnjih nekoliko stranica je ispunjeno polovnim busevima koje prodaju,pored onih koje su objavili na netu prodaju se i Smiljicevi:Setra koju je CroHerc spomenuo,Neoplan Transliner,Tourismo,Sprinter,Temsa Opalin...

Šta je "po srijedi" svega ovoga? Da li obnavlja vozni park ili je recesija  "uhvatila"???

elvis

prodaje se i Scania,a mislim da je u pitanju obnova voznog parka

mb0404

Citat: busfan  u Veljača 26, 2009, 22:59:53
Moguce da je to zbog onog lopovskog zakona u RS po kom se ne smiju voziti ekskurzija sa autobusima starijim od 5god.
I sta sad ce umjesto odlicne Setre 315HD kupiti vjerovatno neko smece Higera... >:(
Nasa skola kad je pravila ekskurziju bilo je sranje ko ce vozit,par firmi ima nove buseve sto se kaze do 5 godina.Nije stvar u starosti nego u odrzavanju,a u Smiljica ne sumnjam jer putovo sam sa njihovim ajmo reci "starim busom" 215HD,i autobus ide ko lud,koci u mjestu,nisam ni primjetio kako sam dosao,bus koda pliva po moru,a ima buseva kaze novi a ono osjetis svaku rupu na putu nebi mogo zaspat da jebes sam sebe.
A ne mora znacit da je samo zbog tog zakona,jer Smiljic je imao odlican vozni park,odrzavanje i sl koji su trazili novca i novca,a imas prevoznika poput Salinea ili neki manji privatnici koji voze isto kao i Smiljic i sl,a za odrzavanje i vozila nedaju ama bas nista.Kud sad skocila neka manija izraubovani buseva iz Njemacke i Austrije pa sad svako malo kupi po jedan,i sa tim busevima pokupise linije jacim prevoznicima.Zbog toga je propao i Bosnaexpress i mnoge druge firme.

Mercedes

Uvezao je sinoc mercedesa nekoga troosovinca, prigradski neki udaren naprijed, tako da ce jos malo biti na ulicama banja luke

doBUS

Znali neko koliko traži za Scaniu ???

elvis

danas je stigla jos jedna njegova 315 UL na Sejarijev plac u Blazuju

elvis

evo jedna zanimljivost s njihove web stranice,radi se o smartu

Dado_toping

Citat: elvis  u Svibanj 07, 2009, 00:17:21
evo jedna zanimljivost s njihove web stranice,radi se o smartu

Danas sam se bas u njemu vozio :D :D

Dado_toping

Sto se tice dolaska autobusa kod Smiljica dolaze tri Tourlinera,jedan trosovinac i dva normalna,trosovinac je vec dosao i bio sam u njemu i vec je danas otisao za Grcku a ova dva trebaju da dodju ;)

aaaaa

Citat: Dado_toping  u Svibanj 07, 2009, 23:08:31
Sto se tice dolaska autobusa kod Smiljica dolaze tri Tourlinera,jedan trosovinac i dva normalna,trosovinac je vec dosao i bio sam u njemu i vec je danas otisao za Grcku a ova dva trebaju da dodju ;)

Novi ili polovni??
Da ne znaš slučajno koga su odvezli u Grčku?

Dado_toping

Citat: aaaaa  u Svibanj 08, 2009, 16:14:35
Citat: Dado_toping  u Svibanj 07, 2009, 23:08:31
Sto se tice dolaska autobusa kod Smiljica dolaze tri Tourlinera,jedan trosovinac i dva normalna,trosovinac je vec dosao i bio sam u njemu i vec je danas otisao za Grcku a ova dva trebaju da dodju ;)

Novi ili polovni??
Da ne znaš slučajno koga su odvezli u Grčku?

Novi,neznam koga su odvezli ali predpostavljam nekog iz BL ;)

elvis

danas u Sarajevu sam vidio jedan njegov bus zlatne boje,ali bio sam daleko pa nisam uspio skontati jel bio Euroliner ili MB Travego,nekako mi zadnji kraj vuce i na jednog i drugog,zna li neko od vas sta je u pitanju?

Dado_toping

U pitanju je bio Euroliner zlatne boje,a to je onaj Euroliner sto se prevrnuo u Karlovcu neke godine na liniji Zadar-Beograd a sad su ga sredili i izgleda odlicno ;)

aaaaa

Juče  novi zlatnožuti troosovinski Tourliner bio u Sarajevu . Izgleda odlično a pogotovo nijansa boje....

ahmoo

Bjeli cini mi se HIGER danas na autoputu, bio je u koloni sa naradzastima HIGER-ima iz Gradiske! Ekskurzije su vozili!
:D :) :D ;)