Libertas - rashod

Autor dulib, Studeni 24, 2007, 14:16:45

Garage

Danas sam malo zagledao u remizu.
S garažnih brojeva 13 i 29 je poskidano gotovo sve. Čak je 13 i prilično nagnut na desnu stranu pa pretpostavljam da je ostao i bez kotača.
Znači sigurno je da će biti isječeni.
Do njih stoji TAM (g.br. 57) koji je još registriran iako mi se čini u jako lošem stanju. G.br. 58 je na rampi, nešto se na njemu radi, ali i on je zreo za staro željezo. Gledam izvana, sicevi su počupani, stakla prljava... Gotovo da ne znam što na njemu popravljaju.

nidi

jel netko možda ima slike od FAPA S14 u normalnom stanju,zanima me taj bus? :(
*****  V     O      L       V       O   *****

sabrija

tamovi sa popisa za rashod su ispremještani, 129 je sada na mjestu gdje je bio 57, a gdje su ostali nemam pojma, sve su nešto ispremještali, zna li netko što se događa i dali se to sprema razanje? a 56 su mogli i obnovit dijelovima od 58 i 57, a 129 uopće nije autobus za rashod.

9398

#18
Citat:nemam komentara gledo sam to dok su ih sjekli nije bas neki prizor  :'( :'(,gbr 8 odlazi nakon 28 godina,a 59 nesto oko 17,18 godina druzenja s nama jos ostali 56,57 i 58
Citat:POSLJEDNJE ZBOGOM
Danas su rasjeceni rashodovani autobusi Libertasa g.br.20, 53, 54, 78, 80. Dali i jos koji nisam siguran?
Nisam vidio sto se dogodilo sa g.br.29 koji je bio parkiran medju njima. Otišao je g.br.20 ,a ostao g.br.16

Ljudi, ne budite tako patetični kada pišete o rashodima, rasplakaćete me  :(

medo

Citat: sabrija  u Rujan 01, 2010, 10:23:14
tamovi sa popisa za rashod su ispremještani, 129 je sada na mjestu gdje je bio 57, a gdje su ostali nemam pojma, sve su nešto ispremještali, zna li netko što se događa i dali se to sprema razanje? a 56 su mogli i obnovit dijelovima od 58 i 57, a 129 uopće nije autobus za rashod.

129 gdje je bio 57, 57 prebačen kod cabria, a 58 do 56, hoće li nekog od njih sređivat tko to zna, razne priče kruže po remizi.

medo

Sve mi se nešto čini da ovi tamovi ne stoje u garaži radi rashoda... mogl bi završit i u konavlima, kad se ukinu linije 11, 25, 27 libertas će povući svoje manove classice g.b 107, 112 i 116, a konavljanima bi mogli uvalit ove oronule kantice, trebali bi dati isuzue, kako načelnik Korda kaže 5 komada, ali budući da su gospodin Vićan odnosno nosonja i gospodin Deranja (crvednać) inače konavljanin (koji je svojedobno dok su njegova djeca išla u školu u Dubrovnik (prije rata) isposlovao uvođenje dodatnih linija za konavle) odlučili drugačije uopće me ne bi čudilo da tamovi završe tamo!

atlasovac

Citat: medo  u Prosinac 04, 2010, 15:05:20
Sve mi se nešto čini da ovi tamovi ne stoje u garaži radi rashoda... mogl bi završit i u konavlima, kad se ukinu linije 11, 25, 27 libertas će povući svoje manove classice g.b 107, 112 i 116, a konavljanima bi mogli uvalit ove oronule kantice, trebali bi dati isuzue, kako načelnik Korda kaže 5 komada, ali budući da su gospodin Vićan odnosno nosonja i gospodin Deranja (crvednać) inače konavljanin (koji je svojedobno dok su njegova djeca išla u školu u Dubrovnik (prije rata) isposlovao uvođenje dodatnih linija za konavle) odlučili drugačije uopće me ne bi čudilo da tamovi završe tamo!
medo ti si naivan, što misliš da ili Korda ili Vićan nemaju nekog rodjaka koji će tim starim kantama odrati kožu Konavljanima novom cijenom karata.
Takav scenarij je već viđen u Hrvatskoj. Ali ne traje dugo. Eno jedna privatna firma u okolici Zagreba propada, a nastala je i narasla povlačenjem ZET sa nekih linija.
Kad bi se od tih firmi mogli maknut političari i njihovi sitni(za džep obilati) interesi bilo bi super. A Libertas je djelomično u vlasništvu općine Konavle. Suvlasnici bi se trebali dogovoriti.
Misliš da će bilo ko voziti besplatno? Neće neboj se. Sad hoće li cijenu plačati ljudi ili će općina Konavle davati donacije privatniku vidjet ćemo.
Ali davno je Korda izrazio želju da mjenja sa Dubrovnikom dionice neprofitabilnih komunalnih poduzeća koje je Vlast u prethodnom mandatu enormno zadužila za dionice vrlo profitabilne Zračne luke.
Vićan i Korda su ko dva ovna na brvnu koje bi ljudi u Gradu i Konavlima trebali rashodovati sa političke scene ne glasujući za njih. Ali svak ima onakvu vlast za koju je glasao.
Valjda bi se našlo kvalitetnijh ljudi od ove dvojice
Što je sa linijama 29 i 38 te sa onim jutarnjim 11,25 i 27?

nidi

Citat: medo  u Prosinac 04, 2010, 15:05:20
Sve mi se nešto čini da ovi tamovi ne stoje u garaži radi rashoda... mogl bi završit i u konavlima, kad se ukinu linije 11, 25, 27 libertas će povući svoje manove classice g.b 107, 112 i 116, a konavljanima bi mogli uvalit ove oronule kantice, trebali bi dati isuzue, kako načelnik Korda kaže 5 komada, ali budući da su gospodin Vićan odnosno nosonja i gospodin Deranja (crvednać) inače konavljanin (koji je svojedobno dok su njegova djeca išla u školu u Dubrovnik (prije rata) isposlovao uvođenje dodatnih linija za konavle) odlučili drugačije uopće me ne bi čudilo da tamovi završe tamo!
Mala ispravka, općini konavle ne pripadaju samo isuzui, naime općina konavle "posjeduje" tri lionsa (116,112,107) i dva isuzua, i isti će biti vraćeni općini konavle na njen zahtjev, ili će libertas nastaviti plaćati lesing za isuzue jer mislim da su lionsi već isplaćeni. ;)
*****  V     O      L       V       O   *****

nidi

#23
 
Citat:
medo ti si naivan, što misliš da ili Korda ili Vićan nemaju nekog rodjaka koji će tim starim kantama odrati kožu Konavljanima novom cijenom karata.
Takav scenarij je već viđen u Hrvatskoj. Ali ne traje dugo. Eno jedna privatna firma u okolici Zagreba propada, a nastala je i narasla povlačenjem ZET sa nekih linija.
Kad bi se od tih firmi mogli maknut političari i njihovi sitni(za džep obilati) interesi bilo bi super. A Libertas je djelomično u vlasništvu općine Konavle. Suvlasnici bi se trebali dogovoriti.
Misliš da će bilo ko voziti besplatno? Neće neboj se. Sad hoće li cijenu plačati ljudi ili će općina Konavle davati donacije privatniku vidjet ćemo.
Ali davno je Korda izrazio želju da mjenja sa Dubrovnikom dionice neprofitabilnih komunalnih poduzeća koje je Vlast u prethodnom mandatu enormno zadužila za dionice vrlo profitabilne Zračne luke.
Vićan i Korda su ko dva ovna na brvnu koje bi ljudi u Gradu i Konavlima trebali rashodovati sa političke scene ne glasujući za njih. Ali svak ima onakvu vlast za koju je glasao.
Valjda bi se našlo kvalitetnijh ljudi od ove dvojice
Što je sa linijama 29 i 38 te sa onim jutarnjim 11,25 i 27?
Linije 31,30 su prestale voziti danas a 11,25,27, bi trebale prestati u potpunosti voziti 23.12.2010. tako da neće biti polazaka pa ni ovih jutarnjih. ???
*****  V     O      L       V       O   *****

medo

Citat: nidi  u Prosinac 06, 2010, 17:44:44
Citat: medo  u Prosinac 04, 2010, 15:05:20
Sve mi se nešto čini da ovi tamovi ne stoje u garaži radi rashoda... mogl bi završit i u konavlima, kad se ukinu linije 11, 25, 27 libertas će povući svoje manove classice g.b 107, 112 i 116, a konavljanima bi mogli uvalit ove oronule kantice, trebali bi dati isuzue, kako načelnik Korda kaže 5 komada, ali budući da su gospodin Vićan odnosno nosonja i gospodin Deranja (crvednać) inače konavljanin (koji je svojedobno dok su njegova djeca išla u školu u Dubrovnik (prije rata) isposlovao uvođenje dodatnih linija za konavle) odlučili drugačije uopće me ne bi čudilo da tamovi završe tamo!
Mala ispravka, općini konavle ne pripadaju samo isuzui, naime općina konavle "posjeduje" tri lionsa (116,112,107) i dva isuzua, i isti će biti vraćeni općini konavle na njen zahtjev, ili će libertas nastaviti plaćati lesing za isuzue jer mislim da su lionsi već isplaćeni. ;)

Jesi li ti siguran ovo za manove? Ja mislim da njima pripadaju samo isuzui, po zadnjoj informaciji koju imam prvo se sada ukida služba 27a, i dodatni jutarnji polasci na 11 i 25, jer nema isuzua koji bi to vozili, možda je to već i ukinuto danas iako sam vidio 27a u 15.30 kroz kupare.

atlasovac

Koliko je meni poznato Konavle su prvo kupile dva ISUZU s kojima su otvorene linije 30 i 31. Zatim su kupile još tri (146,147,148) 2008 ili 2009. Sjećam se članaka iz novina o fešti u Cavtatu kad su puštani u promet-
Velika kupovina iz 2005 obavljena je kreditom Banke za obnovu i razvoj i tu su bila vozila od gb.97 do gb.127. dakle nije ih kupila opčina Konavle.
Opčina Konavle ima desetak posto vlasništva nad Libertasom i svoj dio može eventualno prodati, zamijeniti. Može i dobiti vrijednost u autobusima što bi bilo 8-9 autobusa.
Ali i dugovi se dijele, ako ih ima shodno udjelu u vlasništvu.

MAN SU220

čujem da ce gbr.18 u rashod znate li koji ce jos kad dođu novi?

narancasti

nevjerujem da ce gb18 u rashod jer je on sređen,dobio nova sjedala

MAN SU220

Citat: narancasti  u Kolovoz 02, 2012, 14:53:43
nevjerujem da ce gb18 u rashod jer je on sređen,dobio nova sjedala

šasija puknuta ide i on i najvjerojatnije gbr.1,2,3,4,5.

narancasti

a vrijeme im je više svima za rashod kad dođu novi