Povijest (slike, podaci, Autotramvaj...)

Autor Krpan, Prosinac 26, 2011, 08:04:16

Paško

Sanosa S218 od prošlog tjedna više nema u Splitu pa je red da se prisjetimo jednog osječkog S218.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Tomek

Jedan od 3 ex ZET-ovaca IK115 koji su 90ih prometovali Osijekom

Paško

Može li mi netko od Osječana objasniti koliko je točno ovih O307 Vetter ex SSB Stuttgart imao GPP, a koliko Panturist, odnosno jel ih Panturist uopće imao? Negdje imam zapisano da je OS-771-AO bio Panturistov, ali to je možda greška jer evo OS-773-AO s GPP-ovom naljepnicom.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Sanos S217, fotografija od tvornice
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Citat: amfan  u Listopad 14, 2019, 03:27:00
Može li mi netko od Osječana objasniti koliko je točno ovih O307 Vetter ex SSB Stuttgart imao GPP, a koliko Panturist, odnosno jel ih Panturist uopće imao? Negdje imam zapisano da je OS-771-AO bio Panturistov, ali to je možda greška jer evo OS-773-AO s GPP-ovom naljepnicom.

Ponavljam ovo pitanje uz snježnu fotografiju OS-487-AU
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Još jedna snježna: OS-863-BI
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

O307 u rashodu
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

C2


zlepur1

Citat: amfan  u Prosinac 22, 2019, 02:32:36
Ponavljam ovo pitanje uz snježnu fotografiju OS-487-AU
Ja ću ti odgovoriti iz Šibenika, kad već osječani ne znaju.Bilo ih je 6 komada i došli su točno 20.lipnja 1992 godine. Da me ne bi pita jesam siguran, moram ti reči da jesam jer sam se zateka tamo u trenutku njihovog dolaska u remizu , odnosno garažu gpp-a.
Magirus Deutz udobnost na prvom mjestu.

Paško

Hvala na odgovoru. To je dosta rano za dolazak rabljenih autobusa u Hrvatsku. Evo još jedne fotografije jednog od njih.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

zlepur1

Citat: amfan  u Veljača 06, 2020, 11:53:36
Hvala na odgovoru. To je dosta rano za dolazak rabljenih autobusa u Hrvatsku. Evo još jedne fotografije jednog od njih.
Da prilično rano,ali znaš i sam kakvo je onda vrime bilo , rat je odnija puno jedinica voznog parka gpp , pomenuti busevi nisu kupljeni ego su došli ka donacija.
Magirus Deutz udobnost na prvom mjestu.

Paško

Za kraj osječkog ciklusa još jedan Ikarus
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Tomek

Iz Nikoline arhive!
Krajem 90-ih u garaži je ulovljen ovaj Ikarus!