Arriva Hrvatska - razno

Autor Mark926, Srpanj 18, 2017, 17:57:57

Dreamwalker

I to smo dočekali. I dok se masovno uvode linije za Njemačku, Arriva/CB su ukinuli liniju Zagreb - Munchen s polaskom u 15 sati iz Zagreba s pripadajućim povratkom (ex Panturist). Prije par tjedana ukinuta je i linija Zagreb - Paris - Zagreb također ex Panturist.


Da podsjetim, prije par godina je Panturist iz Zagreba vozio:
Zagreb - Munchen ---> 3 puta dnevno sa Setrom S 431 DT
Zagreb - Paris ---> petkom u 21:30
Zagreb - Beč ---> svaki dan u 9 sati
Zagreb - Milano ---> svaki dan u 10 sati

Sve je ukinuto osim 2 polaska dnevno na ZG - Munchen.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Scarface

Citat: Dreamwalker  u Listopad 23, 2018, 14:27:35

Sve je ukinuto osim 2 polaska dnevno na ZG - Munchen.

A jel i dalje situacija da Panturist/ATR voze polazak iz ZG u 7:00, a CB/Touring večernji u 23:00?

5AR

Je, za sad je tako iako se pišu obe na Autotrans.
Od jučer su se pojavile tri linije za Stuttgart preko Zagreba  Dva polaska iz Koprivnice (13:30, 17:15 u ZG) i jedan iz Slatine (oko 6 u ZG). U 13:30 je opet CB bus iako piše da su linije Autotransa.

Dreamwalker

U nijednom sustavu prodaje karata (AKZ i Arriva) nisam našao nijednu od tih linija iako sam i ja čuo za te linije.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Mark926

AK OSIJEK dobio Arriva logo

Frik85

DB prodaje ubog velikog gubitka Arrivo

RV

Dragi kolege forumaši, evo iz Njemačke i mojeg putovanja ipak stižem sa jednom zanimljivom informacijom. Naime, danas na autoputu u Austriji prema Grazu sam naišao na Arrivine VDLove iz Nizozemske, kojih je bilo čak 15 komada kako mi se čini, a još 15 stiže idući tjedan prema informacijama. Na autoputu su vozili jedan iza drugog i bilo je baš zanimljivo vidjeti ih. Kasnije sam ih susreo i na jednom od odmorišta sa autoputa, i evo sada na granici iz Slovenije u Hrvatsku. Prvo sam mislio da idu za Srbiju ili dalje, ali kad sam ih sada vidio kod Hrvatske granice, nisam mogao a da ne pitam jednog od šofera za koga su autobusi što mi je i ljubazno odgovorio. Autobusi su kupljeni u Nizozemskoj i krenuli su jučer sa njima prema Hrvatskoj. Koliko sam razumio, raspršit će se po državi te će biti Čazmatransovi i uglavnom će voziti škole po manjim mjestima. Nisam 100% siguran za ovu informaciju, ali naravno vrijeme će reći jer ćemo ih sigurno viđati. To ostavljam vama, jer se sigurno bolje razumijete kd mene. Evo, par slika sa autoputa kad sam ih prvi put sreo. Ja nastavljam za Zagreb možda ih i opet vidim heh, a vama ugodna večer!



Dreamwalker

Bravo. Neki dan je u jednom komentaru na FB stranici našeg foruma objavljeno kako u Arriva grupu u Hrvatsku dolazi 40 VDL autobusa. Izgleda da je to jedna tura.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

gorgoroth

Njemačka Arriva nakon Autotransa želi preuzeti i Autotrolej: Je li ovo spas za Riječane?



Zainteresirani smo za sve oblike suradnje, pa tako u obzir dolazi i preuzimanje cjelokupnog vlasničkog udjela u KD Autotrolej, naravno uz preduvjet da postoji zajednički interes te zdrava ekonomska osnova, kažu u Arrivi


Hrvatska podružnica njemačke prijevozničke grupacije Arriva želi preuzeti Autotrolej, potvrđeno je, na naš upit, iz Arriva Hrvatske, koja je već preuzela vlasništvo nad Autotransom, jednim od najvećih autoprijevoznika u segmentu prijevoza putnika u Hrvatskoj.

– Zainteresirani smo za sve oblike suradnje, pa tako u obzir dolazi i preuzimanje cjelokupnog vlasničkog udjela u KD Autotrolej, naravno uz preduvjet da postoji zajednički interes te zdrava ekonomska osnova – odgovorila je jučer voditeljica korporativnih poslova Arriva Hrvatske Marina Pandurević, na upit koji smo toj tvrtki uputili nakon što su do nas stigle informacije kako Arriva, po preuzimanju Autotransa i njegovih međugradskih autobusnih linija, kani ući i na tržište gradskog prijevoza, i to preuzimanjem ili ulaskom u parnerstvo s Autotrolejom.

Iz Arrive potvrđuju da ih zanima kupovina riječkog komunalnog društva ili partnerstvo sa sadašnjim suvlasnicima, a svoj ulazak u Autotrolej vide kao logičan nastavak svog poslovnog puta u Hrvatskoj, utemeljen na iskustvu u javnom prijevozu u brojnim europskim gradovima.

– Arriva je jedan od najvećih pružatelja usluga putničkog prijevoza u Europi koji zapošljava više od 60 tisuća ljudi i ostvaruje više od 2,2 milijarde putovanja. Grupacija djeluje u 14 europskih zemalja u kojima pruža širok raspon usluga prijevoza: autobusni i željeznički prijevoz te prijevoz vodenim autobusima, a u tu svrhu putnicima je na raspolaganju 20.959 autobusa, 1.299 sjedala u vlakovima i 21 vodeni autobus.

Uslugu javnog gradskog prijevoza Arriva pruža diljem Europe, od Londona preko Kopenhagena do Budimpešte te s obzirom na bogato iskustvo, interes za ulazak u ovaj segment poslovanja postoji i u Rijeci kao logičan nastavak razvoja našeg poslovanja u Hrvatskoj. Isto tako smatramo kako bi sinergijski efekti eventualnog povezivanja rezultirali pogodnostima kako za korisnike usluga prijevoza tako i za dioničare – kaže Pandurević.

Uprava Arrive dosad, ističe se, nije vodila nikakve konkretne razgovore s Gradom Rijekom o eventualnom preuzimanju Autotroleja, a na pitanje kako bi oni organizirali javni prijevoz u Rijeci, s obzirom na financijske, kadrovske i ostale poteškoće koje ga treutno prate, odgovaraju da je »organizacija javnog prijevoza rezultat dogovora između pružatelja usluge i predstavnika grada kao naručitelja«.

Na pitanje koliko ljudi zapošljavaju u Hrvatskoj, je li broj vozača smanjen otkad su preuzeli vlasništvo nad Autotransom, te kolika su primanja njihovih vozača, iz Arrive odgovaraju kako imaju 1.411 djelatnika, a više od polovice tog broja su vozači.

– S obzirom na iskustvo, nema sumnje da bi bili u mogućnosti organizirati javni prijevoz putnika sukladno dogovoru te po potrebi osigurati i dodatne usluge. No ponavljamo, to je predmet dogovora, u ovom slučaju između grada s jedne strane i privatnog partnera kao nosioca poslovne aktivnosti, s druge strane – poručuju iz Arrive, napominjući kako njihova grupacija uslugu javnog prijevoza već pruža, od Londona do Budimpešte i nizu ostalih većih i manjih gradova.

– Ako bi se realizirala suradnja s tvrtkom KD Autotrolej, čvrsto vjerujemo da bi, koristeći ekspertizu grupe, osigurali najbolji mogući model gradskog prijevoza za građane Rijeke – kažu u Arrivi.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Njemacka-Arriva-nakon-Autotransa-zeli-preuzeti-i-Autotrolej-Je-li-ovo-spas-za-Rijecane

Frik85

Arriva ima zabrano kupjne bilo koga u Europi. Zbog gubitka 4 milijarde eura. Tako,da Berlin sigurno nebude odobril toga


Renault25

Arriva zainteresirana za preuzimanje GPP-a, a možda i Autotroleja:

http://www.glas-slavonije.hr/388294/1/Arriva-zainteresirana-za-preuzimanje-GPP-a?fbclid=IwAR14Y9LMdQdsBgEy06Hz4r8QaEPLBleNtqltKaQRxtTUB0yRW6hIUTey2ZM

Znam da smo pisali na temi o privatizaciji ZET-a, što vi mislite o tome ?
Da li Arriva u Budimpešti drži samo autobusni ili i tramvajski prijevoz ?

Majstor

DB kao vlasnik Arrive u gubitku teškom
Vani pišu o prodaji Arrive a u Hr bi kupovali
Kako to ?
Samo mi sudite pošteno !

Frik85

#43
Oni so zainteresirani ali neče jim Berlin toga odobriti. Isto je htel DB Schenker kupiti ITG a Berlin nije odobril.