čemu služi...?

Autor denis01000, Studeni 12, 2008, 16:23:17

denis01000

evo ljudi 1 pitanje za znalce...slika je s foruma uzeta,a mene zanima čemu služi ručkica na fapu s14 koju sam zaokružio na slici... ???

eo sličice
http://img84.imageshack.us/my.php?image=faps14vu5.jpg      ;D

zoki.man.fan

to služi za otvaranje ventilacije, ali mi jedan iskusni shole rekao da je to radilo samo dok je bilo potpuno novo

zoki.man.fan

čemu ovo služi na zetovim busevima

pretpostavljam za atron ???

EuroTrakker

Pozdrav iz 53nje

denis01000


Shole

Citat: denis01000  u Studeni 12, 2008, 16:23:17
evo ljudi 1 pitanje za znalce...slika je s foruma uzeta,a mene zanima čemu služi ručkica na fapu s14 koju sam zaokružio na slici... ???

eo sličice
http://img84.imageshack.us/my.php?image=faps14vu5.jpg      ;D

Na riječkim sanosima S14 je to fukcioniralo sve dok nisu u rashod otišli pred 2 goodine  (neki imali 29., neki 28. god).   To ti se nemože pokvarit, to je direkno zatvaranje i otvaranje klapne koja otvara ili zatvara prolaz zraka kroz one rupice iznad šoferšajbe u bočne tunele za ventilaciju.

Photo by Leandro Tavolare,  Grazzie

denis01000

aj još 2 pitanjca...ovi autobusi na kojima je bio drugi znak-npr. mercedesov znak na fapu,jel to znači da je ubačen drugi motor? i pitanje 2 -čemu služe ove ručkice kraj početka brisača na ovom fapu sa slike gore?  ;D

Shole

Svi ovakvi sanosi u Autotroleju su imali original Mercedesove motore osim serije 425-432 koja je imala FAMOS-ove.
Ovi isto imaju oznaku FAP zato jer su rađeni na fapovim šasijama.  I stare Dubrave 1426 su isto imale tu oznaku (neke su imale identičan znak al je pisalo FFB- Fap,Famos,Beograd).
Ručice služe za uhvatit se kad ideš prat stakla, vidiš da i na braniku s obje strane tablice imaš predviđeno za stajanje

denis01000

znači znak je dolazio u originalu...izgleda mi malo prenakićeno s tim znakovima pa pitam...ima taj od mercedesa ima fapov i još ova slova sanos  ;D ....ovo na braniku nisam prije ni skužio tek sad kad sam bolje pogledao  ;)

Shole

To su ti bili "naši" jugoslavenski hibridi.   Šasija je bila Fapova iz Priboja,  motor Mercedesov (ili FAMOS iz Sarajeva), a sve skupa je sklapano u SANOS-u u Skoplju.  I šta ćeš, moraš navest sve proizvođače.  I Dubrave su imale fapov znak i ispod Mercedesov, a neke i Magirusov.

421

Citat: zoki.man.fan  u Studeni 23, 2008, 22:18:24
čemu ovo služi na zetovim busevima

pretpostavljam za atron ???
Antena za bivše RIZove stanice!
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

ahmoo

sta je ovo...Uvijek me interesovalo sta je....a nikad nisam imao priliku da vidim sto sole cini sa ovim
:D :) :D ;)

CroHerc

Koliko ja znam to je papučica za gašenje motora i to sam samo u neoplanima viđao. ;)

ahmoo

Citat: CroHerc  u Travanj 13, 2009, 15:49:04
Koliko ja znam to je papučica za gašenje motora i to sam samo u neoplanima viđao. ;)
ja sam je cak vidjo i u setrama
:D :) :D ;)

421

Sole pritisne tu papučicu sive boje,privuče mikrofon prema svojim ustima i priča.
To ti je nožni prekidač mikrofona.Isto tako ,prekidač može biti i na samom mikrofonu.
Ovisno o traženju kupca.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln