Slike autobusa 2021.

Autor Intouro, Siječanj 09, 2021, 12:52:55

XDonald

#30
Uzivo s promjene linija  ::|
Evo par slika s promjene linija 11 i 17 za pocetak. Do kraja dana cu napravit bolje slike ...

Kako je prvi dan novog smjera prometovanja 7,11 i 17, događa se kaos i pomutnja kod vecine ljudi. Oni koji vec znaju, uglavnom mladi, uđu i izađu di im triba, a stariji zapitkuju šofere sa "je li do pazara?" i slicnim pitanjima ;D 🤣 i ako im ne pase, obicno izađu i cekaju osmicu do bolnica ili centra grada.

Provoza sam se s 11 do Spinuta , a zatim sa 17 do Trstenika i nazad. Guzve nije bilo, neke stanice se i priskakalo jer niko nije ima za uc ni za izac.

Jako je zeznuto za zalomit pri skretanju desno iz Velebitske prema Trsteniku, tako da bus mora uc u livu traku da bi uspio. Nekad davno, do prije nekih 15ak godina, ista je linija isla istim smjerom od Velebitske do Trstenika, i cekala na polazak na istoj zadnjoj stanici, dok nisu uveli kruzni nacin prometovanja. Mozda ce se neki od vas i sitit toga.

Vozacima nije jasno triba li na 17ki stajat na Opcinu i u ulici Domovinskog rata i u Vukovarskoj, ili samo na jednu, ali i koju tocno. Vecina ih staje na obe dvi, a relativno su blizu, poput onih ispod ucenickog doma i kod srednje građevinske  ;D


Intouro

#299,i poredani #050,#051,#052(kanta kvari sliku)

Paško

#282 i #283 u Trogiru
jedna koja danas kruži po grupama: tri Citara G kraj Studentskog doma. Da malo cjepidlačim, očita je razlika između fontova na različitim autobusima. Lijepo je kad iz daljine možeš pogađati o kojoj je liniji riječ po rasporedu slova, ali ipak bi to trebalo biti unificirano.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Nitko

#33
Nije baš neka slika ali pokazuje jedno od ključnih problema Prometa, a to je vozni red. To pokazuje i prošla slika sa linijama br. 11, 17 i 18. glavauzid
Na ovoj slici nije stao još jedan bus a to je linija br. 5A. I zanjimljivo nakon ovih 5 buseva, nije bilo praktički 5-10 min buseva. Di je tu logika >hammer<

Paško

Ne znam je li #301 imao neki sudar pa su mu mijenjali branik, ali reklama na njemu i #300 više je stvarno gadna i trebalo bi je pod hitno mijenjati.
#311 na stanici Pazar. Inače, ono što ni mnogi Splićani ne znaju: na ovom se mjestu nekad nalazila crkva sv. Petra, druga najveća crkva u gradu nakon katedrale. Crkva je srušena u savezničkom bombardiranju 6. 1. 1944. godine, a pitanje je kako bi i ionako zakrčen promet centrom grada izgledao da se to nije dogodilo. Autobusna stanica na ovom mjestu otvorena je 1963. godine, originalno zamišljena kao prva stanica trolejbusa.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Intouro

#001,#002,#018,#286

Intouro

#36
#219 ,#311, #025

Intouro

#198,#250

Paško

Snimljeno ovo popodne. #219. Par sumračnih, otprilike kao život u ovo doba, bez obzira što je prekjučer padao snijeg: #313, #310
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Još je uvijek neobično vidjeti troosovince parkirane po garaži, ali tako sad provode većinu vremena. U prvom planu #229, iza njega #231. A svratio sam malo bliže da fotografiram, da, #280. Nije još bio na forumu s ovim pločicama, dakle nitko ga nije uhvatio od prosinca 2019., a ni ranije. Kraj njega bila su tri Cityja, jedan s razlikom: #222, #221, #217. Na cesti je bio #024, prešao ga #019. #291 vraćao se iz Drniša.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Par fotki koje sam dobio iz Omiša i Trogira, gdje se odnedavno mogu vidjeti i Crosswayi.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Intouro

#045,#046

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Intouro

#43
#274, #288, #039, #198

Paško

#198. #249 fotkao sam eto tako, neće škodit', a onda tek kući shvatio da je zanimljiviji #291 s branikom neodgovarajuće boje. #261.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!