Slike autobusa 2008.

Autor markost, Siječanj 03, 2008, 16:00:57

markost

Onaj bila kava je ima jači motori i  čula mu se turbina.Takve motore su imali i g.b. 111,136,137,139,143,144,156,157.

maky

Možda je koji od tih motora završio u ovim preostalim O305G pa su sad pogodni  za liniju 18. Recimo g.b. 63 može dosta brzo voziti, iako se nisam osvrtao čuje li se turbo ili ne. Dok se recimo g.b. 89 vuče uzbrdo...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

Ne znam zašto,ali od svih tih jačih buseva osta je samo jedan g.b.139.Provozaj se s njim pa češ ćut o čemu sam pisa.A šta se tiće g.b.63 ne virujem da su mu stavili taj motor.Možda je samo njegov postojeći u boljem stanju.

maky

Kaže mi jedan prijatelj, koji je inače stručnjak za O305 da je legendarni g.b. 65 jedan od najsporijih, sa čime se u potpunosti slažem. Pričao sam i sa jednim vozačem koji kaže da mu je start pogotovo užasno spor.  Vjerojatno ima neki slabi motor,  zvuk mu je drugačiji od ostalih...

Dok npr. g.b. 117,118,119 i 120 su "najbrži" šta također mogu potvrditi.  Na pravcima oni lako potegnu preko 60 km/h i puni i prazni. Evo nekidan kad sam slikao g.b. 118 ispod Prometove garaže, jedva sam ga uhvatio koliko je brzo proletio pokraj mene, sigurno preko 60km/h...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

To je točno i oni su brži,ali se kod njih ne čuje onaj zvuk turbine.Znači da u našim MB 0305 ima više vrsta motora,a ovima gori navedenim je i auspuh drukčije izveden nego ostalima.

maky

Tako je, njima je auspuh zapravo izveden kao dimnjak.  Inače, jedan vozač mi je rekao da Mercedesi O305G imaju 220 KS, šta se vjerojatno odnosilo na ove "obične" a pretpostavljam da ti s turbom, kao i 117,118,119 i 120  imaju jače motore...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Kiki273

#21
Malo današnih fotki iz Splita
MB Conecto na liniji za Muć


222


HNK






Malo garaže






Prigradski terminal u Sukoišanskoj


I za kraj jedan DAF



kico101

#22
Još malo stare garde:
O345G i SG313:

"Turci" u mimoilaženju kod Prometove garaže:

Malo detalja iz Prometove garaže ( industrijska špijunaža ;D ):

I DAFčine, moje omiljene starudije Prometa:

Dopustite da se predstavim-ja sam DAF Hainje i još uvijek vozim:

Želio bih se zahvaliti kolegi Makyju, jer je bio izvrstan vodič i domaćin. :)
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

thomcro

Harmonika ;D.


Šrot.




Nekoliko zanimljivih iz drugih razloga iz garaže!







Pozdrav by thomcro


maky

g.b. 683 - MAN SG220 Avtomontaža


g.b. 64 - Mercedes Benz O305 G

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

Iz krive trake skreće ulivo,prekršaj.he,he,  ali to i ja radim skoro svaki dan na tom raskršću.   ;D

markost

#26
g.b. 234- IVECO IRISBUS PROXYS
12  Sv.Frane-Bene-Sv.Frane

maky

#27
g.b. 118 - Mercedes Benz O305 G na izlasku iz garaže i odlasku na liniju 37:


g.b. 180 - Mercedes Benz O405 na liniji 35:


g.b. 209 - Mercedes Benz Conecto G na liniji 37:


g.b. 169 - Mercedes Benz O345 G na liniji 37:




g.b. 188 - MAN SG 313 na liniji 37:


g.b. 55 - Mercedes Benz O305 G na liniji 4:


g.b. 192 - MAN SG 313 na liniji 37:


g.b. 92 - Mercedes Benz O305 G danas na liniji 10:


I jedna skupna iz garaže:


Danas je inače bilo jako radno u garaži,  prali su se autobusi, novi lavovi su se sjajili (temeljito su ih prali, čak i prostor oko motora), rashodovali stari autobusi, zaista jedna radna subota. Možda nam to navještava ono šta nas ubrzo čeka - dolazak novih autobusa!

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

2062 036

Evo nešto bolja slika od gbr-a 234 na 12

maky

Ajde sad kad je g.b. 234 u modi, otišao sam ga i ja slikati, al eto, iz drugog kuta, da ne bude isto...


Pogledajte samo taj sportski auspuh kako strši  :D




Otišao sam i do privremenog okretišta, koje je primjereno i obilježeno, što je za pohvalu:




Ajde, kad sam već  otišao napraviti đir, navratio sam i na Sukoišansku, gdje su neki odmarali kao i obično:


Ovog sam opet slikao jer naprijed ima naljepnicu kao i dosta ostalih starih autobusa. Zna li itko zašto je zalijepljena naljepnica antifriz?




I tako, dok su ti odmarali, neki su došli uspuhani sa puta i vapili za vodom:


Vidmimo sholeta kako odlazi  do  svog mjesta...


... i vraća se sa kanticom vode koju je donio i zatim ulio:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!