Odbojkaški klub Split 1700

Autor maky, Studeni 24, 2011, 23:14:54

maky

Vlasnik autobusa je firma Autobusi doo, ali je u najmu kod OK Split 1700.

Imao sam se priliku jučer voziti u Rijeku ovom Irisbus Ilijadom i Odisejom. Moram reći da sam ostao zaprepašten. Ovo su nevjerojatno dobri autobusi. Dapače, odlični! Autobus je 2004. godina, jako je očuvan, ima 430 KS i odlično ide, a po cesti plovi kao rijetko što. Upija neravnine bolje nego Setra i lijepo leži u zavojima. Ništa nije rasklimano, nema iritirajućih cvrčaka i stvarno sam ostao oduševljen. Još jedna stvar koja oduševljava je i potrošnja (kombinirano magistrala - autoput, a mora se uzeti u obzir da smo imali i jači uspon od Senja na Vratnik) koja je na kraju puta iznosila 27 litara, a u krstarenju autoputem se da još skinuti. U  svakom slučaju, ugodno sam ostao iznenađen, autobus je odličan, ali u nas jako podcijenjen, no zaista zaslužuje puno bolji rejting od sadašnjeg. U narednom vremenu nas očekuje još druženja kojima se radujem. Čista petica.



Autobus ima 49 vrhunski udobnih sjedala marke Vogel. Odavno nisam vidio udobnija...




Možda još najveću zamjerku imam uputiti vozačkom prostoru gdje su sve ručice i prekidači složeni obrnuto od onog na što smo svi navikli...


Pauza na popularnom odmorištu Janjče...  ;)

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Tomek

Ovi autobusi su upravo poznati po tome šta si napisao, da sjajno idu i malo troše, a to da je udobniji od Setre nije ništa čudno kad je Francuz, a znamo kakve Francuzi aute rade, s tim da nema problema s kvalitetom kao francuski auti zato jer je praktično na tržištu od 1982. te je od tada konstantno usavršavan.

COVIK

A Maky zaboravija si jednu važnu "sitnicu".Nisi slikao čovika koji je vozio taj stroj do Rijeke good_boy
...i cvrči cvrči cvrčak na čvoru crne smrče...

maky


NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

mate

ZOK Split 1700 na turneji po Slavoniji, veceras u Sl.Brodu, sutra u Vinkovcima


COVIK

Da mi je samo znat di je polaga vozački taj vozač koji ga je tako parkira >hammer< :)evil buljimir
...i cvrči cvrči cvrčak na čvoru crne smrče...

troosovinac

bela lađa

mate

Vec kad spominjete parking, onda je sofer mogao parkirati na parking za  bus123 kraj kojeg je pretpostavljam i prosao ;D ;D

COVIK

Citat: mate  u Ožujak 10, 2012, 09:47:17
Vec kad spominjete parking, onda je sofer mogao parkirati na parking za  bus123 kraj kojeg je pretpostavljam i prosao ;D ;D

Ma taj nezna kako se parkira bus,pogledaj prvu sliku na vrhu stranice i zadnju na dnu pa usporedi >hammer<a možda i nije kriv vozač,valjda su ga tako naučili ;D ;D ;D
...i cvrči cvrči cvrčak na čvoru crne smrče...

LuckyLooser

#9
Jučer u Rijeci.




Što taj autobus radi na prigradskom terminalu? A parkiran je već nekoliko dana tamo, u nekoliko navrata. Ima li kakvu štelu na porti, ili je Autotrolej počeo iznajmljivat parkirna mjesta na svom terminalu? ???

Pozdrav vozaču!

shef

#10
Što se tiče parkiranja na terminalu, koliko znam, postignut je dogovor između Grada kao vlasnika Autotroleja, TZ Rijeke i tvrtki vlasnika gradskih hotela (Lukšić grupe i Jadran Hoteli) da busevi koji duže vrijeme borave u Rijeci a voze grupe koje su smještene u tim hotelima umjesto na parkiralištu Delta mogu parkirati na terminalu, budući da ispred (naročito se to odnosi na Bonaviju i Continental) ne mogu nikako.
Jelačić ostaje za grupe u prolazu i tamo je vremensko ograničenje.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic