Vozni park - komentari

Autor markost, Veljača 05, 2008, 22:30:23

podgora

Danas san vidija Conecta žutog nisan gleda broj sa crvenin branikon. glavauzid
Ništa kinezi samo Volvo,Man,Neoplan,Setra,Mercedes.

RegioBus

Citat: podgora  u Ožujak 05, 2018, 16:41:46
Danas san vidija Conecta žutog nisan gleda broj sa crvenin branikon. glavauzid
To je #208 koji godinama ima taj branik od neke prastare reklame

podgora

Citat: RegioBus  u Ožujak 05, 2018, 16:44:04
To je #208 koji godinama ima taj branik od neke prastare reklame
Mislija da su me prekucali,jer nisan bija dugo u st pa neznan.Fala na odgovoru.
Ništa kinezi samo Volvo,Man,Neoplan,Setra,Mercedes.

Paško

#1458
Brico store reklama, stavljena tamo negdje oko 2007. godine. Komad identične ostao je i na krovu #207.

Kad smo već kod toga, moram spomenuti apsolutni sprd koji je prednji kraj #207. Lijevi i desni dio na taj autobus prebačeni su s #205 koji ima crvenu foliju. Autobus, naravno, zbog toga izgleda neusklađenije i neuglednije. Međutim, pravi razlog pisanja posta su nevjerojatni pokušaji prikrivanja originalnog garažnog broja (205) na drugom autobusu (207). Mjesta gdje su brojevi 205 nasprejani (ili obojani, ne znam točan proces, ali radi se po kalupima znamenaka) prvo su prekrivena nekom sivom izolir trakom. Na tu traku su onda stavljene naljepnice s brojevima 207. Ti brojevi vrlo brzo su se raspali, a traka se počela odljepljivati. Odvojeni komadići trake vijorili su po zraku i otkrivali stari nasprejani broj, 205. Vidite kako #207 i 208 izgledaju na slici iz listopada - odljepljivanje trake u procesu. Kad je netko skužio da je ponovno postavljanje trake beskorisno, jednostavno je broj 5 opiturao u žuto da se ne vidi i postavio nove naljepnice s brojevima 207 koje neće ispadati (slika sadašnjeg stanja). Naravno, i crveni #205 vozi s bivšim dijelovima branika žutog #207, ali ti su dijelovi imali samo naljepnice s garažnim brojem, ne i nasprejan broj. Umjesto da netko napravi logičnu odluku i vrati te dijelove autobusima kojima pripadaju, radio je sve ove navedene kerefeke, pretpostavljam iz lijenosti. Ali što drugo očekivati od firme u kojoj isti taj #205 ima istu reklamu još od 2013. godine koja je potpuno propala i izgleda grozno te od vanjskog izgleda tog autobusa čini pravi svinjac...
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#205, gdje sve to izgleda još i poprilično rasklimano
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

XDonald

#212 sa istrosenim paknama zavija ko slon.
#218 jos ne radi zadnji display i fali desno macje oko, kao i sve 4 ratkape. #297 potpuno isti nedostaci osim displeja koji fala Bogu radi.
#188 se prikolica toliko trese i vibrira da dobijes masazu stopala. Isto i #194.
#190 motor kad tek krene i pri visim okretajima zabruji toliko jako da probija usi putnicima u prikolici.

elez

#299 razbijeno stražnje desno svitlo
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Paško

#216 uhvaćen na tehničkom pregledu kod Euro Dausa na Mostinama. Ne znam zašto je baš tamo bio, možda na povratku iz MAN Importera
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

markost


man323

#1464
Ako ništa drugo, prošao je tehnički iz prve, a ponajviše me obradovala učinkovitost radne kočnice sa 71 %. Vjerojatno su mu zamijenili pločice i diskove.
Kad sam bio nešto išao do EuroDausa, taj sam dan vidio #310 i #311 na svome prvom tehničkom u RH. Vjerojatno se tu tehnički pregledaju sva Prometova vozila. Preventivni se provodi u garaži.

elez

Vozim se jutros u #261, linija 5 na povratku prema Dračevcu.Kisa. Na nizbrdici ispod bivšeg Citroena bus ide nekih 55 km/h. Stvori se niotkud ispred busa Audi A8 i stane na kočnicu. Vozač isto tako puna kočnica, čuje se kontrolirano proklizavanje ABS-a i bus uspije stat 10 cm do Audia.
Ovo sam samo napisa radi toga sta ljudi stalno pljuju po busevima, a ode dotični "forumasi" o održavanju buseva pa ja sad postavljam ti dotičnima pitanje: bus na kojem je održavanje loše i koji ima loše kočnice (zbog kojih navodno stalno padaju na TP) moze stat u tako kratkoj relaciji? Pozz
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

citaro

#1466
1 bus s dobrim kocnicama ne znaci da se busevi generalno dobro odrzavaju, kao sto ni 1 bus s losim kocnicama ne znaci da se busevi generalno lose odrzavaju. Tako da mi nije jasna poanta posta...

elez

Dobro ti si švicarac i ovakvih stvari u vas (vjerojatno) nema. U nas je redovna pojava da na busu nestp ne valja ili se nesto u vožnji pokvari
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

RV

Danas sam se vozio u 7mici koja je krenula u 19:30, ne znam garažni broj. Iznenadilo me to što sam po prvi put vidio ženskog vozača u Promet Splitu. Naravno nisam protiv ovoga, nego je samo interesantno vidjeti nešto ovako.

Inače, zna li netko jel #218 još na Šolti ili ne, nisam bio tamo od ljeta.

Paško

Hana vozi odavno. Na Šolti bi trebali biti #234 i 235.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!