Crteži jednog osmoškolca

Autor kico101, Studeni 19, 2008, 22:02:11

kico101

Cijenjeni forumaši, poduže sam razmišljao o tome da li da s vama podijelim nešto što je davnih dana pobuđivalo moje zanimanje, a to je čim vjernije dočarati izgled starih MB o317 koristeći olovku i drvene bojice. Crteži koje ćete vidjeti nastali su između 1980-te i 1982-ge. Naravno, da sam onda imao digitalca... ;D
Molim bez smijanja. ;)
o317
234,351 i 392  ( ma tko bi se sjetio da je 351 imao "zastavu 101", a 392 Varteks  :) ):


2 Sanosića S110 ( s također ucrtanim bitnim elementom-reklamom ):
389 i 396 ( velika kraduša  ;D ):


Ima toga još, uglavnom velika skupina o317G u svim varijantama bojanja. Zanima li vas?
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Shole

Bože moj, ipak to ima preko 25 godina.  Samo ti metni, ionako ima svoju temu, pa koga ne zanima nek ne gleda

kico101

Kao što obećah, evo i monotrala. Tko se više sjeća 276 i 279? A tek 300 i reklamica? ;D

301 je bio nešto tamnije boje od 302 ( ne toliko kao što sam ja prikazao , ali ipak.

303 ima dodatak na harmonici ;D, a 326 je osjetno kraći od 327 koji je toliko dugačak da ne stane u scaner:

328 također emajlira kade, na 329 je zadnji kotač otpao, pa je priljepljen ( u garaži ga nisu dobro priheftali ;D ), a 330 kaže da novac i vrijeme povezuje matematički odnos:

Doznajemo i da je osamdesetih bilo popularno ulje za sunčanje, kao i što se proizvodilo u Zavidovićima:

338 je prvi gradski o317g koji je ponarančastio, pa je za to trebalo potrošiti više drvenih bojica. 334-legendarna desetka iz osamdesetih:

Još malo Jugobanke i Deliala:

I to je to. Isprike, ako sam vas malo udavio, ali to je bilo jače od mene. Ipak je od vremena nastanka ovih crtarija prošlo više od 25 godinica.



Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Tomek

Svaka čast na ovim slikama kiki, ja sam ko mali radio papiriće od ZET-ovih buseva, ali nažalost kak bi oni odlazili u rashod ja sam ih bacao, tako da imam sačuvano tek zadnje kad sam se prestao time bavit.. Isto sam imao zapisivane male reklame i posebnosti..

Svaka čast što si ovo podijelio sa nama  ;)

Shole

Ovaj zadnji 341 je u penziju otišao sa ovom reklamom.  Negdje '96 mislim.  A nisu ga farbali valjda svih tih godina jer se sjećam da je bio ful tamne, skoro bordo boje, al je bio totalno izblijedio, isto ko i reklama.