Nesreće i oštećenja Prometovih autobusa

Autor maky, Studeni 30, 2007, 22:18:57

staypp83

#225
Hocu rec da su isti dijelovi polupani(sofersajba, retrovizori, prednji dio...). Svejedno je koliko su polupani, ako ce stavljat nove...
"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits." - Albert Einstein

Portos

Citat: Shole  u Svibanj 18, 2013, 19:11:46
Ako bus ima kasko osiguranje onda nebi trebalo bit problema.  A ako i nema,  ovo me ipak i ne izgleda tako strašno.  Komplet prednja stjena, struja i upravljački mehanizam. Ostalo mi izgleda OK.  Vidiš po instrument tabli da ili uopće nije dobila šut, ili je malo pomaknuta, znači da ni ostalo nije dobilo
Bus je svega 5 godina star i čak ako je šasija deformirana a po slikama mi se čini da je to se da izravnati i popraviti. Bilo je i teže oštećenih autobusa pa su popravljani. Da je stariji vjerovatno bi ga rashodovali mislim da ovoga ipak neće.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Prometej

Moglo je biti i gore...Srića pa nije bilo puno ljudi u busu a nitko nije pretrpio ni teže ozljede.Najteže je trenutno vozaču, ipak je do nesreće došlo njegovom greškom i vjerovatno će provesti mnoge besane noći.
Ekipa, ja se jedva uspio registrirati iz nekoliko pokušaja.Pratim vaš portal povremeno kao gost.Ka dite sam bio fasciniran busevima i još prije polaska u školu znao sam satima vrebati na Poljičkoj Prometove buseve.Zapisivao bi marku, liniju, registarski broj...Imao sam i hrpetine slika.Na žalost, sve je bačeno prije nekoliko godina...Mislim da bi se većina vas obradovala toliko opsežnoj dokumentaciji.Dok su moji vršnjaci igrali na slije i franje ja sam pratio buseve.Samo, nikad s nikim nisam imao prilike razgovarati o toj temi kad nikoga nije zanimalo.A pitanja je bilo bezbroj...

1.Zašto zglobni Ikarus GB 612 ima zvuk nalik režanju u odnosu na ostale?
2.Zašto GB 613 pak ima zvuk koji sliči rici gladnog šakala? :)
3.Zašto Ikarus br. 59 na liniji za Tugare ima tapecirana sjedala i zavjese a ostali nemaju?
4.Zbog čega su vikendom na linijama 55 i 56 vozili prigradski Sanosi  a ostalim danima nisu?
5.Koliko je dugo prometovao posuđeni bus s dvostrukom harmonikom koji je jedno kratko vrime vozio na liniji br. 60?

Dičja znatiželja... :)

By the way, zbog čega je gradski bus vozio na tako dalekoj liniji kao što je 91??

Pozzzz!

neopran

Citat: Prometej  u Svibanj 18, 2013, 22:07:47

By the way, zbog čega je gradski bus vozio na tako dalekoj liniji kao što je 91??


malo prošetaj po forumu pa ćeš vidit razlog toga... prigradski busevi voze đake s pujanki pa je iz tog razloga gb239 prije dolaska crosswaya bija standardan za ogorje, a kad su došli primišten je umisto neoplana na prim.dolac  good_boy

MAN SL222

Pa hoče li promet popravit classica ili će ga za dijelove?

staypp83

"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits." - Albert Einstein

STress

Citat: Prometej  u Svibanj 18, 2013, 22:07:47

1.Zašto zglobni Ikarus GB 612 ima zvuk nalik režanju u odnosu na ostale?
2.Zašto GB 613 pak ima zvuk koji sliči rici gladnog šakala? :)
3.Zašto Ikarus br. 59 na liniji za Tugare ima tapecirana sjedala i zavjese a ostali nemaju?
4.Zbog čega su vikendom na linijama 55 i 56 vozili prigradski Sanosi  a ostalim danima nisu?
5.Koliko je dugo prometovao posuđeni bus s dvostrukom harmonikom koji je jedno kratko vrime vozio na liniji br. 60?


Ikače 612 i 613??? Odakle si njih izvuka??? Pa to ne vozi ima 20 godina!!!  :o

Na gb. 59 nije Ikarus, nego MB O305. I, koliko znan, u postupku je otpisa (vjerojatno već kasiran).

Dvostruka harmonika nije bila na posudbi, nego na probi. Vozija je cca misec dana, a onda je vraćen jer je preglomazan i teško upravljiv za splitske ceste.

Paško

Citat: STress  u Svibanj 20, 2013, 14:16:11
Na gb. 59 nije Ikarus, nego MB O305. I, koliko znan, u postupku je otpisa (vjerojatno već kasiran).
Uf, taj je pozdravija Gospu još prije 4 godine ;D
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!




guest16

195 nije sigurno danas je bija na 10  thumbs

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

markost

Danas nam je g.b. 256 na desetci ima okršaj sa stupom na stanici posli semafora na Pujankama u smjeru Solina. Stup je srušen , a autobus razbijen s prednje strane. Dok je šole dava čoviku kartu autobus je krenija sa ugibališta  ravno na kornižu pa u stup. Šteta nije mala.

Iri

#239
 224 je imao okršaj sa autom na pazaru