Nesreće i oštećenja Prometovih autobusa

Autor maky, Studeni 30, 2007, 22:18:57

man750

133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

markost


netko

Putnici kažu da su oni porazbijali stakla...........,šteta,za ovakav autobus koji je dosta očuvan i vozi samo prigradske linije  da nema one čekiče za razbijanje stakala kao kod novih Classic U poviše vozača i to njih 5.To bi sigurno pomoglo,barem bi vozač mogao razbiti staklo ako ne ništa drugo. ;)
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Citat: markost  u Siječanj 27, 2010, 16:37:23
Mislim da je g.b. 215.
Tako je g.b. 215 sa polaskom u 12 sati iz Splita. Bio sam danas tu (jedva se probio kroz snijeg, al stari Neoplan ide bez stajanja). Sreća nije nitko poginuo. Momak koji je vozio uzopće nije loš i žao mi je što se to dogodilo...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

JA!!!

Istina, prava sreća da nema poginulih......nego, ima li kakvih informacija o busu....je li izvučen, hoće li i kada ponovno u promet i slično....??
Potpisi se prikazuju na dnu svakog posta i privatne poruke. Možete koristiti BBC kod i smajlije.

maky

Citat: JA!!!  u Siječanj 27, 2010, 23:54:13
Istina, prava sreća da nema poginulih......nego, ima li kakvih informacija o busu....je li izvučen, hoće li i kada ponovno u promet i slično....??
Nije još izvučen, neznam jeli došla dizalica, ali ne mogu ga izvlačiti po mraku. trebaju čekati dan. Ako je stigla dizalica, pretpostavljam da će ga sutra izvući. A ostalo možeš i sam pretpostaviti. Autobus je premlad da ga se baci, a s obzirom da su popravljani i puno gore oštećeni autbusi, sasvim je sigurno da ćeš ga gledati na cestama za određeno vrijeme...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

conecto

Kažu da je cesta bila potpuno zaleđena. Zanima me da li se ceste u Dalmaciji dobro posipavaju s obzirom da je tamo blaža klima pa možda te ekipe i nisu najbolje organizirane (ovo je pitanje a ne moja tvrdnja)?
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

maky

Citat: conecto  u Siječanj 28, 2010, 10:40:32
Kažu da je cesta bila potpuno zaleđena. Zanima me da li se ceste u Dalmaciji dobro posipavaju s obzirom da je tamo blaža klima pa možda te ekipe i nisu najbolje organizirane (ovo je pitanje a ne moja tvrdnja)?
Po onome što sam jučer vidio, ceste se ne posipavaju dobro. Baš se i nisam nagledao kamenčića ili soli... A da ne govorim da oni što voze ralice ili neznaju, ili je u nečem drugom problem. Prođe ralica, ali na cesti snijega kao da nije ni prošla. Imate dojam da stvarno slabo skidaju jer skinu samo malo površinskog snijega.  Izgleda kao da onu svoju ralicu ne spuste dovoljno blizu ceste, nego to više strši u zraku...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

conecto

Nisam 100% siguran, ali mislim da ove moderne ralice kad im nariktaš visinu dalje same reguliraju automatski s obzirom na konfiguraciju ceste pa tu i ne treba neke posebne vještine (opet više pitanje nego tvrdnja).
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

maky

Citat: conecto  u Siječanj 28, 2010, 10:57:56
Nisam 100% siguran, ali mislim da ove moderne ralice kad im nariktaš visinu dalje same reguliraju automatski s obzirom na konfiguraciju ceste pa tu i ne treba neke posebne vještine (opet više pitanje nego tvrdnja).
Ovdje u nas županijeske ceste još čiste sa starim TAM-ovima... A ako i imaju to, onda netko nije dobro odmah u početku nariktao visinu...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

conecto

#85
Citat: maky  u Siječanj 28, 2010, 11:03:01
Ovdje u nas županijeske ceste još čiste sa starim TAM-ovima...

No dobro, treba razumjeti, ipak u Splitu ne pada snijeg tako često da bi se u ovim vremenima išlo u neku veću investiciju u modernija i skuplja vozila. Iako, kako su ovo vrijeme i klima poludjeli, tko zna...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

maky


NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Malo teksta iz jučerašnje SD koji nije na web-u:
Stabla spasila od tragedije

Autobus MAN sletio je niz nasip s desne strane kolnika, a da ga nisu zaustavila stabla, završio bi na krovu, koji je najosjetljivija točka 12 tonskog vozila.
- Zavoj u kojemu je bus otklizao i inače je opasna točka ove ceste. Pogledajte ogradu, cila je izudarana. Na teren je izašla ekipa od 5 ljudi, a već pri dolasku smo vidili vozilo Hitne pomoći koja je prva priskočila u pomoć putnicima i pružila im pomoć. Mislin da je više faktora utjecalo na nesreću, a najprije je to bila zaleđena cesta. Momci čiste cili dan, ali kad se led uvatija, teško ga je bilo skinit- kazao nam je Vedran Kerum, pripadnik DVD-a Muć, koji je osiguravao mjesto nesreće. Djelatnici "Prometa" koji su izašli na teren kazali su nam da će 30- tonska dizalica izvući autobus koji će biti odvezen na popravak i "za par miseci opet bit na cesti".
Ivan Katić, vozač "Prometova" autobusa: Odnio nas led.:-Nisam vozio brže od 50 kilometara. Cesta je bila kompletno zaleđena i prepuna snijega.

I jedna slika:


Inače, danas će cesta bit zatvorena zbog "vađenja". :D
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

ist

Citat: conecto  u Siječanj 28, 2010, 11:18:51
Citat: maky  u Siječanj 28, 2010, 11:03:01
Ovdje u nas županijeske ceste još čiste sa starim TAM-ovima...

No dobro, treba razumjeti, ipak u Splitu ne pada snijeg tako često da bi se u ovim vremenima išlo u neku veću investiciju u modernija i skuplja vozila. Iako, kako su ovo vrijeme i klima poludjeli, tko zna...

Ne treba razumjeti, jer se govori o Županijskim cestama, a u Splitsko-dalmatinskoj županiji ima dovoljno mjesta u kojima pada snijeg. Uostalom, već iznad Klisa i danas se bez problema može napraviti snješko