Autobusni vremeplov

Autor gaspa, Svibanj 12, 2008, 12:40:31

man750

#45
U temi zagonetke neko je ponudio rjesenje ZET FAP
Evo kako su izgledali fapovi istog tipa koje je imao i ZET
FAP 5GVF je bio u tri  karoserijske izvedbe

- Razglednica iz Maribora
- razglednica iz Postojne
- razglednica iz Splita
Prva slika pretstavlja karoseruju Ikarusa Zemun
Druga karoseriju 11.Oktombri- Skopje
Treca karoseriju Autokaroserije Zagreb
U Zetu su bile dvije serije ovih zadnjih ,druga serija sa nesto drugacijom prednjom maskom,
zatim je bio FAP G-80 karoseriran u Ikarusu Zemun

Sliku je u ovaj isti topic ranije stavi gaspa
Te Fap D-9 Dubrava karoseriran u Autokaroseriji Zagreb
- razglednica iz Titovih Užica
Sada svi mogu vidjeti da ni FAP nije tocan odgovor

EDIT: da nebi bilo nesporazuma ZET je imao puno FAPova 5GVF i to od sva tri karoserista

133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

STIB

Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

man750

Citat: STIB  u Srpanj 11, 2010, 16:24:28
Citat: MILCHO  u Srpanj 04, 2010, 15:44:44
Koji je ovo bus iza tramvaja?
http://farm3.static.flickr.com/2677/4145719693_7672ef0c2b.jpg
Škoda?
Da iako maskom slici na autobuse karoserirane pedesetih u Skopju(izmedju ostalih i ZETove skode) ovo bi mogao biti Tam karoseriran u Ptuju.
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

man750

#48
Evo jedna stara razglednica iz Gospica

Na slici je FAP TM2 karoseriran u Autokaroseriji Zagreb
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

atlasovac

Bravo manoplan i man750 što nas vraćate djetinstvo slikama autobusa iz tog doba. Stvarno odlična ideja ,potražiti i na forum staviti stare razglednice.
Samo tako dalje.

damir fido

evo jedna fotka iz arhive Trans Servis Tuzla,danasnji TransTurist.Nemojte se ljutit ako ne bude dobra,ja sam novi na forumu.Bice sigurno jos fotki posto znam neke penzionisane vozace,pa su obecali ustupiti fotke.U.[URL=http://img836.imageshack.usjedno pozdrav svim forumasima


damir fido

evo dosla je fotka u proslom postu,malo nespretno sa moje strane,de nek mi neko pomogne oko postavljanja fotki,rijec je o Bussingu,kojih je u to vrijeme bilo.....pa raspitacu se,bio sam mali.Kasnije su dosli Magirus Deutz 20 komada,nigdje nisam nasao slike na forumu,al,mislim da cu ja nesto iskopat.Imali su onu raketu na prednjoj maski,magirusov znak,neki su imali klima uredjaj na zadnjem dijelu krova i 232 KS,bilo je i sanosa S-14 sa mercedes motorom

Shole

#53
Ma OK je i ovako sa linkom.  Ono je dosta slično ko stara Dubrava D22 po farovima

Berlingo

I ono sta je meni upalo u oci su izuzetno lijepa slova, prekrasan logo prijevoznika. A s ovima od danas sam se vozio 1988. U 6 sati iz Tuzle za Banja Luku. Bili su i u Rijeci kad su gostovali rukometasi Slobode Solane.

Shole

Krasopis.  Prilično standardan za ono vrijeme.  I Autoprijevoz Otočac je imao vrlo sličan font

damir fido

krasopis je potrajao negdje do polovine 80-ih godina,samo sto je pisalo Trans Servis Tuzla crnim pisanim slovima,autobusi su bili crveno bijeli,vecinom TAM-ovi tadasnj a bilo je i sanosa s-14.Oko 1980-te kupljene su 3 komada 0303 niskopodne,one su bile plave

Berlingo

Moj ispravak. Puno je godina proslo od tada. Da, to je bio Trans Servis. Mene je vozio onaj TAM 190, ali cini mi se nekako da je boja bila trula visnja kako smo onda to zvali.

MILCHO

Dnevnik TV Slovenije 26.07.1992. Na 0:50 pojavljuju se 2 Mercedesa O302 na ZG tablama, i još 2 SANOSA i 1 MAN. na 8:58 pojavljuje se, mislim, Karlovački TAM 260 A 116P, a na 11:30 pojavljuje se Ikarus IK-161 GRAS Sarajevo
http://tvslo.si/predvajaj/dnevnik-1992/ava2.70034982/#ava2.77131134;;

Berlingo

I to ne bilo kakvi O302, jer po zadnjim svijetlima bi ovo trbali biti original Njemci. TAM je sigurno karlovacki. Ne samo da voditelj spominje taj grad vec se vidi jasno podvoznjak ispod pruge. Spominje se Vel. Kladusa i Bihac. To je definitivno to. A Ikarus se dobro naginje. Majstor ga dobro vozi.