Centrotrans - Eurolines - razno

Autor lerotai, Prosinac 06, 2007, 22:21:20

mb0404

#60
Evo sad gledam CT je pokrovitelj miss BiH,vozio cure na Korculu i to ih vozio onaj famozni Starliner VIP.CT ima 170 autobusa......

AiN_forever

#61
Putujte s osmijehom :)...Otp'o kotač na busu petn'est do sedam:)

Nedavno se nedaleko od organizacione jedinice 'Centrotransa' u Ilijašu desila saobraćajna nezgoda, u kojoj na sreću niko nije ozbiljnije povrijeđen. U nezgodi su učestvovali autobus Centrotransa ( duplak ) i njegovi putnici. Autobus je kao i svakog radnog dana krenuo sa polazne tačke iz Breze tačno u 06:45h. Nakon prelaska pruge blizu restorana 'Dijana' u Ilijašu, putnici su osjetili kako je zadnji dio busa naglo propao, te se začulo škripanje prouzrokovano dodirom metalnog dijela busa s cestom. Vozač je zaustavio vozilo. Slijedeće što su preplašeni i začuđeni putnici mogli primijetiti bila je guma autobusa s njegove desne strane. Lijeva guma autobusa se jednostavno otkačila i otišla na desnu stranu. Dešava se:).
Ovom prilikom putnici koji su se nalazili u autobusu kojem je eto samo tako otpala guma najavljuju pokretanje tužbe protiv kompanije 'Centrotrans' zbog toga što su nemarom svojih uposlenika ugrozili živote putnika. Jer zamislite da je guma otpala dok se autobus kretao punom brzinom blizu neke provalije, u oštroj krivini? Putnici neće podnositi tužbe ukoliko se udovolji njihovim ljudskim skromnim zahtjevima, a to su :

1.    Da se svi prastari istruhli autobusi Centrotransa slabih kočnica u kojima ne radi grijanje i ubija promaha sa svih strana,  povuku iz upotrebe. Takvih na relaciji Sarajevo – Breza saobraća mnogo, što bi se običnom kontrolom vrlo lako moglo utvrditi.
2.    Da se cijena mjesečne karte studentima i srednjoškolcima smanji sa 85 KM na 50 KM.
3.    Da se cijena obične karte sa 5.90 KM smanji na 4.00 KM, a cijena obične povratne sa 8.30KM smanji na 6.00 KM.
4.    Da 'Centrotrans' organizuje ručak svim putnicima iz busa kojem je eto samo tako otpala guma, te da im se izdaju potvrde na osnovu kojih mogu besplatno vozariti autobusima Centrotransa u mjesecu februaru 2009. godine. Kao nadoknada za pretrpljeni strah.
5.    Da se kondukter Seid vrati na posao:), a kondukter Ešref unaprijedi, te ovi pojedini mlađi nauče osnovnoj ljudskoj kulturi postupanja s ljudima.

Rok za udovoljenje zahtjevima jeste 14.02.2009. godine. U suprotnom se poručuje Muhamedu Šaćiragiću, da oformi dobar advokatski tim, jer će mu biti prijeko potreban:).


ovo je bilo ja mislim negdje pocetkom ove god.
hahahahahhah ovo je smjesno bgm... i zalosno u isto vrijeme!



elvis

Ovo se desilo pocetkom godine,pricala mi je bivsa djevojka koja je bila u tom busu tada,a clanak je preuzet sa brezanskafurka.blogger.ba

AiN_forever

Citat: elvis  u Srpanj 06, 2009, 16:22:10
Ovo se desilo pocetkom godine,pricala mi je bivsa djevojka koja je bila u tom busu tada,a clanak je preuzet sa brezanskafurka.blogger.ba
ahaaaaam

AiN_forever

#64
Opet off topic..al sta cu..ISKRENO NEZNAM NI KAKO SAM SE SJETIO OVOGA...VJEROVATNO STO SVAKE GODINE IDEM ISTOG DATUMA I MJESECA NA ODMOR!!!
24.07.2003 godine... tj prije 6 godina umro jedan centrotransov skyliner  ;D   :(
a ne fkt... bio sam na ljetovanju i vracao se autobusom koji je isao iz Splita za Sarajevo kada je oko 22 sata vozac u predjelu puta Mostar-Jablanica stao na prosirenje i ugasio bus... pukla je cijev od vode..bilo je tuzno sjediti u autobusu i gledati vozaca i njegove pomocnike kako se pate... sva voda iz hladnjaka je iscurila...uspjeli su napraviti nesto,nesto zakrpiti da izdrzi do sarajeva.... nakon toga su se kantama vode spustali do neretve po novu vodu za hladnjak.... nakon 3,5 sati stajanja u pustari konacno smo krenuli... brzo je vozio...veoma brzo... vjerovatno je pokusavao ohladiti pregrijani motor! Prikunjao sam malo kada me probudio smrad... prosli jablanicu,prosli konjic...slijedio je najgori dio puta .. Ivan-sedlo.... mislio sam....iskreno... da ce mo se zapalit... jos uvijek mogu osjetiti  taj smrad... uzasnooooooo... takodjer se kamion koji je isao ispred nas usljed neprilagodjene brzine prevrnuo... mogle su se vidjeti banane i drugo voce po cijelom putu.... kada smo stigli u sarajevo,odmah sutradan bus je bio otpisan!Nije se dalo popraviti... unistio ga je vozac koji nije prihvatio pomoc drugog busa..bio je uporan..bar tako kaze moj komsija koji radi kao serviser u Centrotransu!
A bas mi se svidjao bus.. i to pravo  :(:( bio saren... sa slicicama nekim

aaaaa

Citat: AiN_forever  u Srpanj 24, 2009, 17:21:04
Opet off topic..al sta cu..ISKRENO NEZNAM NI KAKO SAM SE SJETIO OVOGA...VJEROVATNO STO SVAKE GODINE IDEM ISTOG DATUMA I MJESECA NA ODMOR!!!
24.07.2003 godine... tj prije 6 godina umro jedan centrotransov skyliner  ;D   :(
a ne fkt... bio sam na ljetovanju i vracao se autobusom koji je isao iz Splita za Sarajevo kada je oko 22 sata vozac u predjelu puta Mostar-Jablanica stao na prosirenje i ugasio bus... pukla je cijev od vode..bilo je tuzno sjediti u autobusu i gledati vozaca i njegove pomocnike kako se pate... sva voda iz hladnjaka je iscurila...uspjeli su napraviti nesto,nesto zakrpiti da izdrzi do sarajeva.... nakon toga su se kantama vode spustali do neretve po novu vodu za hladnjak.... nakon 3,5 sati stajanja u pustari konacno smo krenuli... brzo je vozio...veoma brzo... vjerovatno je pokusavao ohladiti pregrijani motor! Prikunjao sam malo kada me probudio smrad... prosli jablanicu,prosli konjic...slijedio je najgori dio puta .. Ivan-sedlo.... mislio sam....iskreno... da ce mo se zapalit... jos uvijek mogu osjetiti  taj smrad... uzasnooooooo... takodjer se kamion koji je isao ispred nas usljed neprilagodjene brzine prevrnuo... mogle su se vidjeti banane i drugo voce po cijelom putu.... kada smo stigli u sarajevo,odmah sutradan bus je bio otpisan!Nije se dalo popraviti... unistio ga je vozac koji nije prihvatio pomoc drugog busa..bio je uporan..bar tako kaze moj komsija koji radi kao serviser u Centrotransu!
A bas mi se svidjao bus.. i to pravo  :(:( bio saren... sa slicicama nekim

Znam da su u centrotrans  u isto vrijeme dosla dva skylinera koji rade i danas a koji je taj treci stvarno mi nije poznato. Znam da su imali nekoliko setri 228 ali su neke prodane neke otpisane dok za skylinera prvi put cujem. Ne sjecam se da je centrotrans imao druge skylinere osim ovoga ako nije u pitanju neka starija verzija...


AiN_forever

Citat: aaaaa  u Srpanj 24, 2009, 18:06:10
Citat: AiN_forever  u Srpanj 24, 2009, 17:21:04
Opet off topic..al sta cu..ISKRENO NEZNAM NI KAKO SAM SE SJETIO OVOGA...VJEROVATNO STO SVAKE GODINE IDEM ISTOG DATUMA I MJESECA NA ODMOR!!!
24.07.2003 godine... tj prije 6 godina umro jedan centrotransov skyliner  ;D   :(
a ne fkt... bio sam na ljetovanju i vracao se autobusom koji je isao iz Splita za Sarajevo kada je oko 22 sata vozac u predjelu puta Mostar-Jablanica stao na prosirenje i ugasio bus... pukla je cijev od vode..bilo je tuzno sjediti u autobusu i gledati vozaca i njegove pomocnike kako se pate... sva voda iz hladnjaka je iscurila...uspjeli su napraviti nesto,nesto zakrpiti da izdrzi do sarajeva.... nakon toga su se kantama vode spustali do neretve po novu vodu za hladnjak.... nakon 3,5 sati stajanja u pustari konacno smo krenuli... brzo je vozio...veoma brzo... vjerovatno je pokusavao ohladiti pregrijani motor! Prikunjao sam malo kada me probudio smrad... prosli jablanicu,prosli konjic...slijedio je najgori dio puta .. Ivan-sedlo.... mislio sam....iskreno... da ce mo se zapalit... jos uvijek mogu osjetiti  taj smrad... uzasnooooooo... takodjer se kamion koji je isao ispred nas usljed neprilagodjene brzine prevrnuo... mogle su se vidjeti banane i drugo voce po cijelom putu.... kada smo stigli u sarajevo,odmah sutradan bus je bio otpisan!Nije se dalo popraviti... unistio ga je vozac koji nije prihvatio pomoc drugog busa..bio je uporan..bar tako kaze moj komsija koji radi kao serviser u Centrotransu!
A bas mi se svidjao bus.. i to pravo  :(:( bio saren... sa slicicama nekim

Znam da su u centrotrans  u isto vrijeme dosla dva skylinera koji rade i danas a koji je taj treci stvarno mi nije poznato. Znam da su imali nekoliko setri 228 ali su neke prodane neke otpisane dok za skylinera prvi put cujem. Ne sjecam se da je centrotrans imao druge skylinere osim ovoga ako nije u pitanju neka starija verzija...



Ma bila je starija verzija... bilo je narandzaste boje s nekim ko lastama....

mate

Danas oko 13.30 na GP Sl.Brod videna dva MANa,jedan Lions Coach,a drugi Lions Top Coach, inace oba su koliko sam uspio vidjeti vozila za Njemacku te su bili dupkom puni, nazalost zbog velike guzve na GP nisam uspio napraviti ni jednu kvalitetnu sliku...

PROFA

Ovo je stvarno SRAMOTNO I ZALOSNO,vidit autobuse Centrotransove ovako neukusno i sramotno ,sa natpisom:
1-sa desne strane pise CENTROTRANS
2-sa lijeve strane EUROLINES
Pa kad su vec partneri moraju znat da sa strana mora stajat EUROLINES,a naprijed naziv unter ciji je autobus a nazad i jedno i drugo!
Ovo sigurno centrala EUROLINES iz Pariza gdje je glavno sijediste nije vidila!
Nevijeruem dabi im dozvolila ovakav cirkus!

The_Dubster

pozz bih sve članove foruma i da ovdje dam prvi post, jer sam student pa imam priliku da vozarim svakodnevno sa centrom na relaciji breza-sarajevo

i da napomenem da se jedan neoplan kojeg su stavili na međugradsku liniju, bukvalno se zapalio prošli petak. naime krenuli smo za sarajevo i u mjestu malešići na stanici je stao i vozač rekao da izađemo svi jer se bus zapalio. osjetio se miris plastike koja se kali a nešto kasnije je rečeno da je vozač gasio aparatom instalacije. toliko o voznom parku.

također napomenuo bih i incident kada se bus na kobiljoj glavi jednostavno ugasio i nije se mogao pokrenuti. to je mercedosava 303-a (biće slika), vozač je bus uspio stabilizovati da bi opet se u hotonju ugasio i na leru smo stigli u vogošću gdje smo morali da presjedemo...

inače ovakve epizode su u centri svakodnevne. eto sad sam reg ovdje pa ćete biti obavješteni o svemu :)

biće i slika u odg podforumima :)

The_Dubster

mercedesova 303-a, izvana izgleda loša, unutra je još gora :S

Tlimfocit

zanima me jedna informacija:
čua san od 3 ljudi (međusobno se ne poznaju) da su iz Spliza išli za Sarajevo ili iz Sarajeva za Split sa Centrotransom i da se dogodilo da je bilo prodano više karata nego što bus ima sjedećih mjesta....u jednom od ta tri slučaja se dogodilo da je prodano 10ak karata više nego bus ima mista (kretalo se iz Sarajeva) pa su putnici koji su išli na relacije unutar BiH (njih 4) morali stat na nogama kao i nekoliko putnika za Split dok je jedna starija gospođa sjela na skalu kraj vozaća.....napominjem da ovo nisam ja doživia (jer se nisam vozia s CE) ali san od troje dobrih prijatelja koji su iz Sarajeva ali žive i studiraju u Splitu da ovakvi događaji nisu rijetkost.....tako da ovo nije informacija rekla kazala....
zanima me kako je moguće da se firmi koja se voli nazivati "vodećim prijevoznikom u BiH" može ovo dogoditi? Ipak linija Sarajevo-Split nije lokalna linija i nemogu se događati takve neprofesionalnosti i neozbiljnosti.....a možda ipak "vodeći prijevoznik u BiH" je titula iz nekih davnih dana kada su to stvarno i bili.....

The_Dubster

Citat: Tlimfocit  u Studeni 30, 2009, 20:34:13
zanima me jedna informacija:
čua san od 3 ljudi (međusobno se ne poznaju) da su iz Spliza išli za Sarajevo ili iz Sarajeva za Split sa Centrotransom i da se dogodilo da je bilo prodano više karata nego što bus ima sjedećih mjesta....u jednom od ta tri slučaja se dogodilo da je prodano 10ak karata više nego bus ima mista (kretalo se iz Sarajeva) pa su putnici koji su išli na relacije unutar BiH (njih 4) morali stat na nogama kao i nekoliko putnika za Split dok je jedna starija gospođa sjela na skalu kraj vozaća.....napominjem da ovo nisam ja doživia (jer se nisam vozia s CE) ali san od troje dobrih prijatelja koji su iz Sarajeva ali žive i studiraju u Splitu da ovakvi događaji nisu rijetkost.....tako da ovo nije informacija rekla kazala....
zanima me kako je moguće da se firmi koja se voli nazivati "vodećim prijevoznikom u BiH" može ovo dogoditi? Ipak linija Sarajevo-Split nije lokalna linija i nemogu se događati takve neprofesionalnosti i neozbiljnosti.....a možda ipak "vodeći prijevoznik u BiH" je titula iz nekih davnih dana kada su to stvarno i bili.....

evo ti odg od mene, što sam ja vidio očima. kad je igrala repka BiH protiv Portugala sad ovo play off, ima bus iz sarajeva za zenicu u pola 3. neki mozgovi su stavili na tu udarnu liniju minibus isuzu. i znači scena je ova: znaš i sam koliko turqouise prima, raje je bilo toliko da je bus bio pun znači bukvalno do vrata. a još je jedno 10-tak ljudi stajalo pored busa sa kartama koje su kupili a nisu mogli uć.

u tom je meni moj došao bus i ja sam otišao, a ti kako su se snašli ne znam... uglavnom, organizacija im i nije nešto :S umjesto da u udarni termin stave npr neoplan troosovinac koji imaju i zarade dobre pare oni stave isuzu minibus, a taj isti neoplan nekad zna doći u drugom terminu za zenicu kada bude pet ljudi u njemu :S

Tlimfocit

očito je gazda firme država.....:P

The_Dubster

Citat: Tlimfocit  u Studeni 30, 2009, 21:10:15
očito je gazda firme država.....:P


firma je privatizovana, ja mislim ;)