RAZNO

Autor NP-549, Siječanj 09, 2008, 19:38:51

kico101

Kao što rekoh u prethodnom postu, danas je naš dragi gradonačelnik odlučio malo u dva oka pogledati nešto što se nekad zvalo brodom a, a to je muzejski Galeb ( svaka čast brodu, što je sve u životu proživio ). Kao transportno sredstvo pokrenuta je legenda-501:

Ča ni lip?  ;D
Preko vikenda je glancan da je skoro sva pitura otpala, a i tapecirung iznutra. S obzirom da je više od dvije godine stajao, bus je u sasvim solidnom stanju ( ako zanemarimo manje probleme sa pneumatikom vrata iako elektroventil uredno radi, te koroziju limarije ). Da ne dužim, uglavnom, ide, a i koči ( i to kako ;D ), ča baš i ni u skladu sa ovom izjavom:

Zadnja registracija:

Ugrađen je i novi motor ;D :P:


Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

mivano

Još se vidi ploča 32 Opatija-Mošćenice-Brseč. Je li mu to bila zadnja vožnja u troleju?

kico101

Citat: mivano  u Rujan 09, 2008, 15:52:37
Još se vidi ploča 32 Opatija-Mošćenice-Brseč. Je li mu to bila zadnja vožnja u troleju?
Ne vjerujem. Tabela je ostala u njemu kad je došao u Lenac, a na "poziciju" ju je postavio autor posta. ;D ;)
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

SaNjIn

jel zna neko zašto je u petak (12.09.2008) 22 došla tek u 2.35 a ide u 2.15? i inače vozi EL202 (ne sjećam se gbr) a vozio je classic (također se ne sjećam gbr) koji nikad ne vozi na 22..??

ikar

U 14.15 vozi 650; a u 14:35 ide do Permana 696. Bila je gužva pa je lako moguće da je 650 zapeo negdje u gužvi.

Shole

Da imaju malo mozga ovi koji slažu raspored onda bi stavili da ispomoć (696) ide u 14:15 kad je krcat 650 za Lisac,  a ne da ide kao ispomoć u 14:35 onom za Zvoneću, i onda idu oba dva poluprazna.

SaNjIn

ovako..ja svako jutro idem na bus u 7 ujutro za opatiju..a shole s busom prođe na mojoj stanici za na okretitište oko 6.45-6.50 i dođe za malo manje od pet minuta gore..i sad..kad idem u opatiju onda idem i rado na bus za gore (prema okretištu) jer mi se npr neda stajat do matulja itd itd..ali..nama (mojoj sestri i meni te još jednoj dvojci) shole NE žili stat na toj stanici jer mu se NEDA  :-[ i još kad stane a to je svaki drugi tjedan il rijeđe onda nam još filozofira da nek odemo na stanicu za dolje a ne za gore i da nem neće više stajat bla bla bla..mislite da je to uredu od njega il je u pravu da nam ne staaje??..btw..za gore ide samo kad imam praksu u opatiji a to je jedanput do 2 put na tjedan..tnx.

Shole

U pravilu, on je tebe dužan ukrcati ako imaš važeću kartu  (ista zona tvoja stanica i okretište).  Ali isto tako ima pravo da te na zadnjoj stanici potjera van,  a ne da mu sjediš u busu 10 min.  Ima čovjek pravo na svoje slobodno vrijeme, a ne da mora gledat tebe u busu.  Ko što sam već rekao,  teoretski si ti u pravu (osim čekanje na okretištu), ali je običaj da se ne kupe putnici u "A" smjeru koji imaju namjeru vraćat se.    I nemoj mi sad postavljat pitanje:  a šta ako ja mislim samo ić do gore i iskrcat se, a on mi nije stao.

Boki651

Evo ja ću ti postavit jedno drugo pitanje, kakva je praksa kad su kružne linije, tj. nema pravog okretišta, da li isto na toj zadnjoj/prvoj, kako god ima pravo potjerati putnike van, koji su mu se stanicu prije ukrcali?

Shole

Kad je riječ o kružnim linijama (skoro sve gradske) + 10 Šoići, 10a Paveki,  16 Jelenje, 18 Spinčići,  18b Rešetari, 20 Klana-Studena, 21 Brnčići, 25 Kukuljanovo ind.zona,  33/37 Spinčići  vozač nema pravo putnike iskrcavati na stanici na kojoj se vrši korekcija voznog reda.

lukica

gdije se nalazi taj žuti ljepotan?????? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

SaNjIn

al taj šole (koji vozi 630) je mene uzeo na pik i zato mi ne staje..on čim dođe na okretište ljudi već čekaju za uć..tj čim dođe odma ljudi ulaze i on ne stoji tamo više od 5 minuta..u tome je štos..da on stoji gore 10 minuta nebi ja niti išo gore jer bi mi bilo bezveze čekat 10 minuta u praznom busu tako da..realno gledano-dođe,parkira,ukrca putnike,promjeni natpis na displeju i piči za Opatiju

Boki651

Citat: Shole  u Listopad 22, 2008, 21:28:51
Kad je riječ o kružnim linijama (skoro sve gradske) + 10 Šoići, 10a Paveki,  16 Jelenje, 18 Spinčići,  18b Rešetari, 20 Klana-Studena, 21 Brnčići, 25 Kukuljanovo ind.zona,  33/37 Spinčići  vozač nema pravo putnike iskrcavati na stanici na kojoj se vrši korekcija voznog reda.

E sad ću ispričat nešto što ćete vjerojatno po prvi puta čuti, sa linije 7a u ćićarijskoj na Pehlinu. (kružna linija)

1. slučaj: Jedan dan se vozim s faksa iz grada, dolazi bus u Ćićarijsku, na stanici kod kafica i kladionice, vozač prazni cijeli bus van, na istoj stanici ne uzima putnike, već zatvara vrata i prazan ide na slijedeću stanicu. Ovi koji su trebali ući, ostali su u čudu i lagano pješke na iduću stanicu, a ovi koji su npr. htjeli do igrališta, dvije stranice naprijed, isto su u naselju morali van.

2. slučaj: Vozač dolazi u naselje, samo pušta putnike van, ne pušta druge unutra. Ode na korekciju, isprazni bus i kreće sa stanice, prolazi igralište i prazan ponovno skreće za naselje, ali ne ulazi među zgrade već čeka korekciju parkiran na pločniku van naselja, vidim ga s balkona.

3. slučaj: idem na faks, hladno je, kiša pada odem na stanicu na kojoj se vrši korekcija, kiša lijeva, a šole nije htio otvoriti vrata dok nije trebao krenuti. A poznato je da na toj stanici nema nadstrešnice. Smije li to?

4. slučaj više smješan, nedjelja je, idem prema "okretištu", kad vidim bus nije na ugibalištu, nego na pločniku, parkiran tako da mu je zadnji kraj skroz na cesti, par metara prije ugibališta,  a prednji prema obližnjem drvetu, cijeli bus van ugibališta, potpuno zarotiran, kao da se prometna dogodila, razlog: Vozaču smetalo sunce na ugibalištu ;D

Prokomentirajte mi malo te slučajeve, tnx.

lukica

pošto nema rubrike POHVALE I KRITIKE pohvalu vozaču 11-ice grb. 687 moram napisati ovdije.
Svaka čast, okretište na drenovi(LOKVI) je tako- tako veličine, ali kad se još kamion natakari onda JEDNOSTAVNO NEMA MIJESTA, ali vozač je imao živaca i volje pa je na MILIMETAR prošao. JOŠ JEDNOM -SVAKA ČAST-.

mivano

Citat: lukica  u Listopad 23, 2008, 13:59:27
pošto nema rubrike POHVALE I KRITIKE pohvalu vozaču 11-ice grb. 687 moram napisati ovdije.
Svaka čast, okretište na drenovi(LOKVI) je tako- tako veličine, ali kad se još kamion natakari onda JEDNOSTAVNO NEMA MIJESTA, ali vozač je imao živaca i volje pa je na MILIMETAR prošao. JOŠ JEDNOM -SVAKA ČAST-.
bilo je slučajeva kad šole namjerno nije htio okretat na Lokvi,zbog puno parkiranih auta; valjda iz nekog svog principa;jednostavno je digo ručnu i čeko 15-ak minuta iako je trebo krenut odmah u 18:10(gb 406-inače 643;2006;krajem kolovoza)