Nabavke novih autobusa (2)

Autor ManNLNG, Srpanj 02, 2017, 16:35:45

CitaroMH

Hello,

how many new busses have ZET ordered in total?

lussin

15 MAN Lion's Citys and 14 Iveco Crossways LE. 29 in total

CitaroMH

Great :).

Does anyone have the ViNs and serial numbers on the MAN busses?

Please sent me a personal message

Ivan

#1023
Citat: smogovci.bbb2  u Kolovoz 07, 2020, 15:14:11
6 na 118 a onaj 1 možda ode na 101 ::|
Treba razmišljati o tome da na 118 voze plinski kod kojih treba paziti oko autonomije. Ako nisu tamo onda bi mogli popuniti 128, 130, 131, nije nemoguće ali na 118 funkcioniraju bez problema... Tako da ne znam čemu bi služile promjene na 118.
Meni se puno više sviđa ideja da se bus kupuje prema potrebama linija i što se tiče motorizacije, i vrata i ostalih detalja, i ostaje od početka do kraja eksploatacije na linijama (tako radi većina razvijenih prijevoznika a u nekoj mjeri i APD) umjesto da stalno postoje favoriti. 
Sad kad su realno solidno održavani, ne znsm po čemu NL313 iz '06 ili '09 ne bi smjeli voziti na 101 kako voze i na 201, osim bezobrazne diskriminacije koju APP nastavlja.

I novi dizelaši s 3 vrata i još više konja imaju puno više smisla na zahtjevnoj 128 koju APP ignorira i smatra stočnim prijevozom zbog poteza par huligana iz građevinske škole prije 25 godina, oni popune tri busa ujutro u popodne dok zbog toga pate osjetljivi, stari i teško pokretni ljudi koji se cijeli božji dan natrpani voze u bolnicu. Neshvatljivo je da takva linija ni u jednoj nabavci nije dobila redovno nove nego su čak tamo stavljali jedine neklimatizirane i motorom najslabije solo koji su APP-u preostali, dok žvrljotine dok su pod leasingom ako ih netko i napiše AH čisti daleko bolje nego ZET... Možda bi mogli malo o tome razmisliti sad kad su zdravstvene stvari postale bitne.

marin

A čuj, nije baš niti tako. U zadnje vrijeme na 128 idu jači MAN-ovi. Ovi iz 2003. se već jako rijetko tamo vide. Tako da možda ipak paze na to, ali više bi rekao da je to jer se NL '03 spremaju za VG.

Ivan

#1025
Sad kad ih je manje i rezerve ima više, rjeđi jesu, ali još početkom ove godine bilo je normalno da cijelu 128 pokriva samo NL263. Uopće nije jako rijetko, svako malo ih ima a i jedan je previše s obzirom da tamo u 9 h pretrpavaju ljude za bolnicu koja ima i veliku kardiološku i internu kliniku i gdje klima može značiti puno, pogotovo ako je u busu 80 ljudi.
Idiotno je da ih ikad šalju tamo osim kao zamjenu. Snobovski a i nestručni (kad vidimo i da ne znaju ili ih ne zanima za kakve je linije LE napravljen nego samo je li nov) mentalitet vodstva prometa APP-a prema nekim linijama nije se puno promijenio, jedino je vozni park u prosjeku bolji.

vrba

Mene sam zanima gdje će APD nove citije stavit  ;D. Vjerojatno na 201/202 i 229 jer očito netko ugledan živi na trasi te linije (i Urbanwayi i LE-ovi su počeli vozit tamo).

MAN truck bus

Moja predviđanja:

201 - 2 kom
203 - 3 kom
226 - 2 kom

Crosswayi LE će vjerojatno biti na Dupcu i možda koji na 213 s obzirom da je nova cesta.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Dreamwalker

Na 226 neće sigurno. Povijest je uvijek pokazala da 201/202 i 203 dobiju najnovije, a 226 tek dosta kasnije. Moja pretpostavka je da će 201/202 dobiti 3 komada, 203 isto 3 komada i jednog će vjerojatno dobiti 227 ili čak 228. Urbanwayi s 203 bi mogli preseliti na 226 i u Dubravu.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

smogovci.bbb2

Citat: smogovci.bbb2  u Kolovoz 07, 2020, 13:46:11
Novi autobusi kreću u promet u rujnu. Podsusedski MAN-ovi na 118 buljo
Danas 687 na 118. Nadam se da su i ostali plinaši na 118 te da je dojava o MAN-ovima na 118 bila fake hi
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

marin

Crossevi u APP svi dobili Atrone, a MAN-ovi još na 2-3 ih rade, ne znam što se čeka s ovim gotovima.

421

#1031
Citat: Ivan  u Kolovoz 24, 2020, 13:01:16
Meni se puno više sviđa ideja da se bus kupuje prema potrebama linija i što se tiče motorizacije, i vrata i ostalih detalja, i ostaje od početka do kraja eksploatacije na linijama (tako radi većina razvijenih prijevoznika a u nekoj mjeri i APD) umjesto da stalno postoje favoriti. 
Što kad je  bus123 bus123 van stroja ( servis-duži ili kraći, prometna nesreća, čekanje rezervnih dijelova)?
Što kad  bus123 za brdo, zbog manjka  bus123 bus123 bus123 u voznom parku, ide na ravničarsku liniju ili obratno?
Zašto imamo temu: Neuobičajna vozila na linijama...Upravo je to razlog, kao i nabavka univerzalnih modela  bus123 umjesto ciljanih (kao što ti preferiraš i/ili očekuješ od prijevoznika). Rekao bih da niti jedan javni prijevoznik u RH nema  bus123 bus123 za ciljane linije. U tome su im pomogli i proizvođači: Regio je predvodnik trenda: u tjednu linija,  za vikend izleti.Samo da  bus123 ne stoji neaktivan jer onda vlasniku postaje skup.
Citat: Ivan  u Kolovoz 24, 2020, 13:01:16
...dok žvrljotine dok su pod leasingom ako ih netko i napiše AH čisti daleko bolje nego ZET...
Normalno, jer kad  bus123 dođu u AH na servis , to je za njih odmor i vrijeme kad se čistačice imaju vremena pozabaviti tim detaljima. Ne zaboravi da su  bus123 bus123 bus123 minimalno 16-20 sati u pogonu tako da je vrijeme za održavanje veoma kratko za neke detaljnije radnje. Iznimka je kad su na dvokratnim linijama, ali nije pravilo.
AH ima drugačiju organizaciju rada i kriterije kvalitete, ZET zadovoljava formu u većini slučajeva.
Citat: marin  u Rujan 07, 2020, 10:13:20
Crossevi u APP svi dobili Atrone, a MAN-ovi još na 2-3 ih rade, ne znam što se čeka s ovim gotovima.
Još jedna prezentacija  :)evil
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

smogovci.bbb2

421, jesu li danas uopće krenuli novi u promet ???
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

vrba

115 stoji na Črnomercu sad bez natpisa na displeju.

Ivan

#1034
@421 ne kužim kakve veze ima što ja hoću, stvar je u tome da i ZET i većina malo većih prijevoznika ima autobuse različitih karakteristika. To da se kupuju ujednačeno očito i iz zadnje nabavke nije istina. Ako je tako onda ih redovito treba disponirati gdje su najbolji, a gdje dobro odgovaraju mogu ostati kroz cijeli ciklus eksploatacije umjesto da je glavni kriterij diskriminacija pojedinih linija koja je u APP jako očita.
Ne kažem da ne smiju drugdje ponekad, je li netko uopće rekao da ne smiju drugdje na zamjenu?

Što se tiče čišćenja, pričam o tome da plaćeno bolje održavanje kod partnera treba iskoristiti a ne slati nove autobuse samo na kratke "elitne" linije i ostavljati u garaži, a nitko ne kaže da su zetove čistačice krive za stanje.