Gradske linije 1 - 9

Autor NP-549, Svibanj 05, 2010, 21:23:37

Shole

Može se to primjenit možda za stolare, limare i mehaničare kojih ima recimo u radioni 10 pa ako su 2 na G.O. ostalih 8 napravi posao.  Ako negdje ima 10 vozača (čisto karikiram) njih 8 nemože napravit posao nikako.  Osim toga 400 i nešto vozača nemože se raspodjelit u 4 mjeseca ni pomoću čarobnog štapića jer bi to značilo da ih mora bit 100 na godišnjem, a bude ih možda 50 i to sa svim redukcijama

Tomek

Može se i na tome poraditi, naravno, ovisi što je u interesu poslodavcu.. Kod mene na poslu je stanje stvari takvo da od 15.6.-5.9. možemo max 12 dana na godišnji(kad se dodaju vikendi i ostalo to bude zajedno cca 18 dana) i svi su to prihvatili. Ostatak godine ipak nije takvo ograničenje.
A opet, kao što je kicho rekao, može se pogledati i kako se to radi u drugim gradovima te na temelju nekih usporedbi napraviti poboljšanja.

amalok.95

Evo ja postavljam svoj rad što sam zapisivao autobuse na 2A koji su vozili na smjeni od 05:55-11:58 :)

BARCODE

Čitam ove vaše Komentare i mislim Vozač može raditi određeni broj sati tako piše u zakonu. Zašto? Zato jer mora biti koncentriran ne smije si dopustiti pogrešku jer su posljedice katastrofalne prisjetimo se par nedavnih nezgoda sa autobusima koje su na sreću prošle bez velike tragedije. Godišnji odmor nemože koristiti kada želi. Na poslu mora biti uredan, vedar i nasmijan da punik ima puno povjerenje u čovjeka koji ga vozi. Da li se itko zapita kada sjeda u autobus kako je tom vozaču. Kada je: imao slobodan dan , bio sa svojom obitelji, koristio godišnji odmor i koliko je plaćen za svoj rad VOZAČI SU NEKAD BILI GOSPODA ,a danas ni  godišnji nemože dobiti kada želi.
Za prave prijatelje idem kroz pakao,a neprijateljima ću rado pokazati put do tamo.

kico101

Da se razumijemo. Moj prethodni post u kojemu sam komentirao kresanje ljetnog voznog reda i niz nelogičnosti nema nikakve veze sa smanjivanjem prava vozača i rasprava je krenula u posve nepotrebnom smjeru. To što nema polazaka sa okretišta poslije 23,40 nema nikakve veze sa korištenjem godišnjih odmora, slobodnim danima itd, itd. Ako fali vozača, treba ih zaposliti ( tako barem ja radim u svojoj firmi-naravno uz kvalitetno obrazloženje ). Ono što sam siguran je da su u vrijeme kada su ljetni vozni redovi bili daleko jači od današnjih i prava vozača bila veća. Danas kada su svi našpanani do granica svojih mogućnosti, vozni red se kreše, kao zbog godišnjih odmora. Ne moram raditi u Troleju da bih znao da to nije glavni razlog, već je nešto drugo u pitanju. Možda je zaključeno da u sparnim ljetnim noćima postoji veća opasnost od ekscesa poslije 23,30, tko zna. Zašto nije kresan prigradski vozni red ( osim biseva )? Zar prigradski vozači ne moraju na godišnje odmore? Želi li se više vozača poslati na GO ukinimo liniju 2A, smanjimo polaske na 4A,5A,5B,8,9,11,18,20,21,22,23,25,26,27,30,36,37, a ne na 1,2,5,6,7,7A.  Tijekom ljeta život ne staje zbog godišnjih odmora nigdje, osim Hrvatskoj i ostalim mediteransko-fjakastim državama. A ako se javni prijevoz organizira samo zbog školaraca, ofarbajmo prednje i stražnje stranice gradskih buseva u žuto i pretvorimo Autotrolej u društvo za prijevoz školske djece. Radnici, nažalost, odavno nisu značajan dio u ukupnoj količini putnika koji se voze javnim prijevozom. >:(
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Boki651

Slažem se s Kićom, ovdje nitko ne osporava vaša vozačka prava, nego samo prigovaramo na nepotrebno kresanje voznog reda, ispada kao da život u Rijeci staje u ljetnim mjesecima, da nitko ništa ne radi.

Za primjer uzmite, kako će netko tko radi u RIO-u doći na vrijeme na posao u 6:00, ako prvi 7a ide u 5:24, a treba do RIO-a promijeniti 2 busa?

Ima takvih primjera još na više linija, ne samo na ovoj. Ispada sada da će linija 20 i 21 vozit češće od linije 7a, a kao ova druga se naziva gradska. ::|

ikar

Citat: kico101  u Lipanj 20, 2010, 20:28:57
Zar prigradski vozači ne moraju na godišnje odmore?

U prigradu se ukidaju sve vožnje za Škole i to je automatski 8-10 smjena manje svaki dan.

Ruske

neznam ako mi tko odgovorio, mislim da nije...jel ostaju nocne voznje ili se ukida i njih za ljeto? ako ostaju se mijenja raspored? hvala

ikar

Ostaje sve isto na noćnima. Samo mislim da vozači od 01.04. više nemaju obvezu radit korekciju VR-a u gradu.

MAKI

 neznam kako ali ovaj vozni red sa 7 i 7A mi nije jasan,Radni dan a idu na rijetko.Gledam danas 7A 654 LJUDI DOSLOVNO VISE PO VRATIMA.Dobro to nego ajde ti cekaj drugu 7 cu jos 15 min
Nigdje nema lijepšega grada
Do Rijeke naše
Zapjevajmo pjesmu svome gradu
i dignimo čaše
Riječani smo grada nad Kvarnerom
Neka svako zna
Tu su Molo Longo Trsat i Kantrida
Rijeko mila grade Svetog Vida
Volimo Rijeku jer Riječani smo mi
Ljepšega grada na cijelom svijetu ni

ikar

Citat: MAKI  u Lipanj 21, 2010, 16:25:17
neznam kako ali ovaj vozni red sa 7 i 7A mi nije jasan,Radni dan a idu na rijetko.Gledam danas 7A 654 LJUDI DOSLOVNO VISE PO VRATIMA.Dobro to nego ajde ti cekaj drugu 7 cu jos 15 min

Jutros je zagužvalo u gradu oko 11 sati. Kasnio je 15 minuta u odnosu na vozni red a vozila ispred njega su ostala na voznom redu (manje više).

Ruske

lako cekati 15min 7icu, ali sta je s nama koji idemo do okretista? nije bas zgodno penjati se po skalama od okretista 7ice do okretista 7A...pogotovo kad budu topline 30+°C i u 14 popodne...a iduci 7A dolazi za pol sata >hammer<

Boki651

Da, ovaj vozni red od 7a nije rađen za putnike, jer ovo što su napravili je katastrofa, pola sata čekat bus radnim danom. I onda se prorijede polasci, i ti koji trebaju ić redovno ne idu. Zato sam danas na ispit zakasnio.

Boki651

Citat: MAKI  u Lipanj 21, 2010, 16:25:17
neznam kako ali ovaj vozni red sa 7 i 7A mi nije jasan,Radni dan a idu na rijetko.Gledam danas 7A 654 LJUDI DOSLOVNO VISE PO VRATIMA.Dobro to nego ajde ti cekaj drugu 7 cu jos 15 min

Ajde 15 min još nekako, ali pola sata, je već van rezona. Dok u isto vrijeme 20 i 21 poluprazni.

Shole

A 19/20/21 u špici imaju polazak češće nego sedmica.   13:00 Marčelji,  13:15  Brnčići i Klana,  13:30 Mavri,  13:45 Klana, 14:05 Mavri,  14:20  Marčelji,  14:35 Brnčići i Klana,  14:50  Mavri,  15:10 Brnčići,  15:15 Klana,  15:30  Marčelji,  15:50  Brnčići,  16:10  Marčelji,  16:15  Klana,  16:35  Marčelji,  17:00  Marčelji,  17:15  Brnčići i Klana.

Znači u periodu od 13:00-17:15 a to je 4h 15 min prođe 20 buseva na linijama za Viškovo, a molio bi forumske statističare da izračunaju koliko sedmica prođe preko Podmurvica u tih 4 sata i 15 minuta