Gradske linije 1 - 9

Autor NP-549, Svibanj 05, 2010, 21:23:37

Shole

Dobro im je Obersnel odgovorio; nije svrha JGP-a da poveže suprotne krajeve grada, nego da iz svakog dijela grada imaš vezu sa centrom odakle onda možeš ić tamo gdje želiš.   Odgovor čisto na mjestu.  A to što linije voze s jednog na drugi dio grada je samo radi organiziranosti jer na šta bi to sličilo kad bi se korekcije vršile u centru

kico101

Ako je stvar sa gradskima samo u problemu korekcija u centru, ajde zamislimo kako bi izgledalo da i tzv. prigradske nemaju korekciju na Delti i TBJ, već da prolaze kroz grad, napr Šoići-Rešetari, Klana-Zlobin, Ožlak-Mune ( ova je žestoka ;D ),... naravno povezivanje linija sa sličnim opterećenjem. I pri tome nije nužno da staju i na svim gradskim stajalištima. Da li bi se uštedilo na kilometrima za isti standard, da li bi bilo problema sa slaganjem smjena, problemi s održavanjem v.r. itd.
Nisam primijetio da se u Troleju ikad ozbiljno razmišljalo o tome, a držim da ovo ne bi trebalo biti SF, samo treba izaći iz klišeja i otvaraju se razne opcije. Gradske su doživjele veće promjene, hoće li i prigradske?
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

kico101

Danas "snimljen" 109 sa displayem  1 Trsat ( iako mi baš nije jasno zašto nedjeljom ne ide na Strmicu ).
I još nešto. Moram priznati da me je danas iznenadio solidno popunjen 113 na 9, viđen oko 14,25 na Podvežici-unutra izbrojao čak 7 putnika ( Ikar:Kićo 1:0  ;D ).
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Bari

Ja sam vidio 113 ili 114 s displejem 1 Trsat. Tko kaže da jedinica ne vozi na Trsat  ;D
KREPAT MA NE MOLAT !

MAKI

#19
Danas je bio 114 na 8 i zadnji krug 15:00 sa torpeda vozio s tim displayem ali neka vratili smo se   u "stara vremena".Inace ovi busevi 113-114 strašno zuje .
Nigdje nema lijepšega grada
Do Rijeke naše
Zapjevajmo pjesmu svome gradu
i dignimo čaše
Riječani smo grada nad Kvarnerom
Neka svako zna
Tu su Molo Longo Trsat i Kantrida
Rijeko mila grade Svetog Vida
Volimo Rijeku jer Riječani smo mi
Ljepšega grada na cijelom svijetu ni

Bari

Jedna od bis vožnji samo do Srdoča
KREPAT MA NE MOLAT !

ikar

Do kada će se za BIS vožnje morati koristiti tabele umjesto da se programiraju displeji? Isto vrijedi i za liniju 1b nedjeljom...

tramvajac 92


Shole

Citat: ikar  u Svibanj 20, 2010, 23:39:09
..... Isto vrijedi i za liniju 1b nedjeljom...

Totalno nepotrebno je bilo šta memorirat.   Za smjer Trsat-Tower koristiti istu šifru kao i radnim danom, a u povratku koristiti šifru za ex liniju Strmica-Trsat.  Ionako imaju samo prednji displej na kojem će tad lijepo pisat 1B Tower centar ili 1B Trsat.  A šifre samo treba napisat, ko šta imaju u prigradu, flomasterom na tablicu.

Bari

Na sveučilišnoj aveniji radovi se primiču kraju


Nazire se i autobusno stajalište
KREPAT MA NE MOLAT !

Shole

Mislim da ovo i neće imat neku funkciju u JGP-u, barem ne zasad.  Ako i bude linija kriz kampus onda će to bit u smeru sjevera, a ne "za dole".  I baš me zanima dal je i kontra stanica ovakva jer ovdje se može jedva ugurat solo i po dužini i po širini.  Ja stvarno neznam zašto su u zadnjihj par godina počeli radit ovako debilne stanice  >:( >:(  Šta ti projektanti nemaju negdje dimenzije autobusa i njihovih manevarskih potreba.  Ovdje može stat solo bus u idealnim uvjetima i to ako ga spustiš helikopterom

Bari

KREPAT MA NE MOLAT !

Boki651

Citat: Shole  u Svibanj 22, 2010, 18:48:46
Mislim da ovo i neće imat neku funkciju u JGP-u, barem ne zasad.  Ako i bude linija kriz kampus onda će to bit u smeru sjevera, a ne "za dole".  I baš me zanima dal je i kontra stanica ovakva jer ovdje se može jedva ugurat solo i po dužini i po širini.  Ja stvarno neznam zašto su u zadnjihj par godina počeli radit ovako debilne stanice  >:( >:(  Šta ti projektanti nemaju negdje dimenzije autobusa i njihovih manevarskih potreba.  Ovdje može stat solo bus u idealnim uvjetima i to ako ga spustiš helikopterom

Da, to je nešto slično kao onaj nazovi peron u Permanima, kad ulaziš u njega moraš vozit po pijesku sa strane i onda još pazit na zadnja kola, da ne zakačiš peron (iako su na istom napravljene preinake, valjda se prije nije moglo nikako ući, zbog čudnih dimenzija).

NP-549

Možemo slobodno otvorit temu VJEROVALI ILI NE, našlo bi se materijala.  U Autotrolej stigla peticija mještana koji traže vezu sa gradom i žele da minibus vozi do kraja njihove ulice.
A riječ je o VODOVODNOJ ULICI !!!

shef

Nisam obraćao pažnju, ali vidio sam nekakve plakate po Vodovodnoj gdje nešto sitno piše i slika Citara s prezentacije. Ne mogu vjerovat! Moj prijedlog: može, ali linija mora ić kroz garažu tako da vidimo šta se događa.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic