Jedno pitanje...

Autor tomobrad, Listopad 10, 2008, 20:06:42

tomobrad

Ako je ovo citaro II:


Je li ovo isto citaro II?


Ako su ova oba busa citaro II, kojeg od ovih onda dobiva Zagreb? Nadam se samo da ne ovog prvog s izbočenim displejem...

mansg313

#1
Nazalost citaro II kao na prvoj slici

lav

Koji je bus bolji...Man Lions Coach II ili Mercedes Tourismo....Šta bi ste vi prije uzeli... ???

zoki.man.fan

lions je legenda-tourismo je dosta tvrd i neudoban(barem meni).lions bolje leži na cesti. da si za usporedbu dao mb O404 onda bi de odlučio za njega, a ovako definitivno lions

busfan

Citat: zoki.man.fan  u Studeni 19, 2008, 21:50:51
lions je legenda-tourismo je dosta tvrd i neudoban(barem meni).lions bolje leži na cesti. da si za usporedbu dao mb O404 onda bi de odlučio za njega, a ovako definitivno lions

Ne znam kakav je Lions Coach II ali od LC I mislim da nema autobusa koji moze biti neudobni. Pa ni oni gradski sa drvenim sjedistima ;D

tomo

Citat: busfan  u Studeni 20, 2008, 15:05:23
Citat: zoki.man.fan  u Studeni 19, 2008, 21:50:51
lions je legenda-tourismo je dosta tvrd i neudoban(barem meni).lions bolje leži na cesti. da si za usporedbu dao mb O404 onda bi de odlučio za njega, a ovako definitivno lions

Ne znam kakav je Lions Coach II ali od LC I mislim da nema autobusa koji moze biti neudobni. Pa ni oni gradski sa drvenim sjedistima ;D

ima li Lions Coach II ista sjedala kao i Top Coach? Meni su subjektivno i LTC i Tourismo podjednaki... samo mi tourismo imam malo šira sjedala.... a ovo se slažem za LC I... već sam pisao u tome u vezi ČTZ Vukovar.... 

Feter

Za tourisma baš i e znam, ali LC je nevjerovatno neudoban. Pipka i preko nje platno, to se zove sjedište. A razmaka n-e-m-a.

IKAS

Citat: tomo  u Travanj 22, 2009, 21:29:35
Citat: busfan  u Studeni 20, 2008, 15:05:23
Citat: zoki.man.fan  u Studeni 19, 2008, 21:50:51
lions je legenda-tourismo je dosta tvrd i neudoban(barem meni).lions bolje leži na cesti. da si za usporedbu dao mb O404 onda bi de odlučio za njega, a ovako definitivno lions

Ne znam kakav je Lions Coach II ali od LC I mislim da nema autobusa koji moze biti neudobni. Pa ni oni gradski sa drvenim sjedistima ;D

ima li Lions Coach II ista sjedala kao i Top Coach? Meni su subjektivno i LTC i Tourismo podjednaki... samo mi tourismo imam malo šira sjedala.... a ovo se slažem za LC I... već sam pisao u tome u vezi ČTZ Vukovar.... 

Kada kupuješ autobus,novi autobus,imaš širok izbor siceva. Sve ovisi o tebi i tvom džepu. Vjeruj mi,znam.

smogovci.bbb2

Imam jedno pitanje. Šasija je MAN-ova a karoserija od Ikarbusa. Tko je tu sad proizvođač autobusa?! Da li je to MAN autobus ili je Ikarbus autobus? Da li na taj autobus MAN daje garanciju? Tko servisira? Eto, to me zanima buljo
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Shole

MAN svjesno prodaje šasije zajedno sa motorom ostalim karoseristima koji rade nedogradnju i poslije odgovara jedino za ta dva sklopa.  Za sve ostalo je odgovoran karoserist.  MAN uvijek ima posebne oznake za šasije koje su namjenjene za prodaju i one imaju oznaku "F".   MAN A12  je devedestih godina bio model koji se zvao  EL202 i proizvodio ga je sam MAN u Njemačkoj.   Identičan takav autobus koji su radili drugi karoseristi  (Avtomontaža, Eurobus...)  je nosio oznaku šasije  A17F.  Znači drugi broj i F na kraju.   Sadašnji Lion's City je na  A21 šasiji,  dok za ostale karoseriste ista ta šasija nosi oznaku A22  (neznam dal još uvijek prakticiraju slovo F, trebalo bi vidit u prometnoj dozvoli nekog Ikarbusa IK112M).

Mercedes pak za prodaju ima onu šasiju  MB  OC500LE.  Volvo i Scania pak puno više prodaju šasija ostalim karoseristima nego što sami naprave autobusa.

smogovci.bbb2

 hi Zahvaljujem na odgovoru
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza