Autopoduzeće Imotski - povijest

Autor Piramida, Studeni 26, 2009, 22:25:15

Piramida

Evo i slika staroga kolodvora s autobusima AP-a 1950tih

jure

#1
Slika više izgleda kao s početka 60-ih, mađarski Ikarus desno i skopski FAP lijevo. Mađarski Ikarus sa zemunskim nema ništa zajedničko, osim slučajno istog imena.

STEFI- GRAF

Svaka čast na znanju o autobusnoj tematici i ja san uvik mislio da je zemunski ikarus licenciran od mađarskog pa da su zato bili pretežno ugrađivani raba motori i pogonski diferencijali

Paško

Kolega iz Njemačke šalje mi fotografiju (izvor na slici) zglobnog Vettera koji je vozio u Imotskom krajem devedesetih, tablice IM-102-L:



Imali su i dva O307 Vettera i dva O305, a možda i još kojeg...
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

NP-549

Karel na trećoj osovini, hmmm.  Di je onda motor ?  U sredini ili je zglobni kardan ko na MAN-u SG240H

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

antisa007

#6
Krajem devedesetih sam se Autopoduzecem vozio skoro pa svaki dan u školu ali ovih se ne sjećam, zglobni su bili samo Man i to jedan je vozio za Runović a drugi za Cistu

antisa007
Budale pune tamnice, a pametni ludnice

Paško

#7
Čuo sam da je bilo čak tri SG 220 Avtomontaža (mi znamo sigurno samo za jednu)

A što se tiče Vettera, te tablice je imao sigurno, a ne vidim čiji bi mogao biti osim AP-ov koji je imao i solo Vettere O307
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

antisa007

Tada iz Njemačke koliko se ja mogu sjetit su došla tri ali nisu bili zglobni, dva bijela i mislim jedan je bio nekakve krem boje, jedan je vozio za Dolica Dragu, drugi za Zagvozd i taj kremasti za Podbablje, za SG 220 ja znam za te dvije i jedna Avtomontaza je bila obična, koja je prije vozila za Dolica Dragu

antisa007

Budale pune tamnice, a pametni ludnice

Paško

#9
Došlo je bilo par pet solaša, a jedan O305 je bio krem boje sa zelenom crtom. O307 je bilo bijelih i krem s prugama, vide se ovdje: https://www.autobusi.org/forum/index.php?topic=1919.msg16592#msg16592

Nisam znao za tu solo Avtomontažu, koje je bila boje?
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

antisa007

Citat: amfan  u Studeni 03, 2015, 17:23:24
Došlo je bilo par pet solaša, a jedan O305 je bio krem boje sa zelenom crtom. O307 je bilo bijelih i krem s prugama.
Nisam znao za tu solo Avtomontažu, koje je bila boje?
Tamno plava, ka da je sad gledam, s njom sam u školu putova

antisa007

Budale pune tamnice, a pametni ludnice

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Lion's Driver

#12
Video prvih odlazaka s Imotskog kolodvora 1991. godine... Dobro se vide pristupna cesta, peroni za međugradski promet i tadašnji autobusi  ;)


Shole

Bravo,  svaka čast za filmić.  treba ga skinut da nebi nestao sa Jubita

Lion's Driver

Teško je meni na mobitelu...odoše mb... ako imaš volju skini na računalo... mislim da je tema na mjestu...da bi tu mogi prebaciti onih par slika iz povjesti i dalje pisati i stavljati materijale ako tko nađe ili ima  thumbs