Vandalizam u autobusima i na stanicama

Autor jedan_019, Srpanj 17, 2010, 03:25:32

Boki651

Ufff

A pazite sasd ovo, na čekaonici u Ćićarijskoj u četvrtak zamijenjena bočna stakla na čekaonici, ali zato u petak već razbijen krov na istoj. >:( Ja ne znam kome treba to razbijanje, al da bi takvoj gamadi lomio ruke i noge radi toga bez trunke samilosti, bih.

Savjet, treba maknuti cijelu čekaonicu, pa nek bude kao prije nje. Stvarno mi smeta kad vidim takve stvari, isto kao i ono demoliranje interijera autobusa. >:(

Ruske

tako je nekad bila ova kucica na sv krizu...imala je staklo kako nebi puhala bura i da se ljudi imaju gdje zakloniti...par puta su stavljali nova stakla, ali redovno nakon par dana/tjedana bi huligani razbili stakla...i sad vec godinama stoji kucica bez stakla...

isto vrijedi i za zidove, farbali su ih par puta, da bi drugi dan vec poceli sarati, i s vremenom grafit na grafit, natpis na natpis i vec godinama stoji posarana (doduse posebna je, stvarno je issarana, ali meni je fora i nekako se istice na okretistu i daje poseban stih) ima i natpis: NIJEDAN ZAKON VAS OVDJE NE STITI ;D ;D ;D

nemam bolje slike:




sad su nedavno stavili "oglasnu plocu" i raspored 7A, zanima me koliko ce to trajati...

tramvajac 92

Najbolje stanične kućice bi bile od armiranog betona, pa nek ju onda razvali palicom ili čime već...

Boki651

Slažem se, najbolje bi bilo staviti armirani beton, kao što je to slučaj sa kućicom na Hreljinu. Jedino ju bagerom može razbiti.

Ruske


conecto

#35
Nekad pomaže i drugačiji (tj. potpuno suprotni pristup) - potraže grafitere da oslikaju kućicu (ili bilo što drugo gdje postoji isti problem), ali prave grafitere koji rade prava mala umjetnička djela. U pravilu to odvrati i ove što potpuno bezveze šaraju sprejem.
U Zagrebu npr. čak su Bad Blue Boysima prepustili jedan tramvaj da oslikaju u svom stilu, od tada ZET ima primjetno manje problema nakon utakmica.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Ruske



amalok.95

Jučer razbijeno staklo na 582 bio je na 6-ici

BARCODE

Jučer je napadnut vozač. Zanima me kakav to bolesnik može čovjeku razbiti kamenom galavu. Ljudi nije to autobusna stanica nije to staklo od autobusa odete u trgovinu i kupite drugo. To je nečija glava u ovom slučaju glava čovjeka koji kod kuće ima troje djece. Udarac kamenom je mogao biti koban po tog čovjeka i šta onda pitam ja vas. Tko je slijedeći da li je uopće  vrijedno bilo što fizičkog napada kakvi su to ljudi u kakvom mi to svjetu živimo.  Čovjek radi svoj posao pošteno i odgovorno ode voziti autobus i zvrši na šivanju. Ljudi shvatite već jednom nije taj vozač izmislio plaćanje karte. Karta se mora kupiti isto kao i kad odete u trgovinu kupiti kruh i mlijeko netko je to nabavio netko je to organizirao i taj netko mora dobiti naknadu za svoj trud i za uložena sretstva. Postavljam još jedno pitanje je li bolje da poštujemo jedni druge ili je možda bolje da sve porazbijamo i da se pobijemo međusobno >hammer<
Za prave prijatelje idem kroz pakao,a neprijateljima ću rado pokazati put do tamo.

jesrib

kvalitetno odrađen posao traži kvalitetne uslove rada!

Shole

#41
S obzirom na to o kojem vozaču je riječ, čisto sumnjam da je problem bio u kartama ili u njegovom ponašanju.  Čovjek radi svoj posao vrlo korektno, i također zna jako dobro kad se treba povuć upravo da ne dođe do ovakve situacije.  Očito je s druge strane bila neka budaletina prve klase jer prvo i osnovno odakle mu uopće kamen u autobusu !? Treba se svojski potrudit da ga uopće nađeš i na stanici.  Ima tu nešto drugo, karta je, sve mi se čini, najmanji problem u cijeloj toj priči. Pijana ili nadrogirana budaletina ti sjebe život čas posla i nikom niš. Najvjerovatnije se ni nezna ko je, a ako se i zna onda je najgore što je doživio to da je prespavao u stanici. Sutradan koda niš nije bilo.  Još će  vozač na kraju dobit prijavu za remećenje javnog reda i mira, a ovoj budaletini neće ništa jer je nezaposlen ili ide u školu

421

Kolegi želim brz i učinkovit oporavak!
A sad vas pitam, kao kolega kolegu:kanite li išta napraviti po tom pitanju? Možda da zaustavite vozila na 5 minuta u znak prosvjeda?
Mislim da biste u suglasju s rukovodstvom morali reagirati! Oni preko medija, vi na terenu. Sindikati, udruga/e??

Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

BARCODE

Nemogu govoriti u ime poduzeća,ali imam osjećaj da će se poduzeti sve potrebne radnje da se počinitelji procesuiraju. Čuo sam se sa kolegom on je zasada dobro kući je i oporavlja se. Zamolio me je da se svima  zahvalim u njegovo ime na vašoj podršci. 
Za prave prijatelje idem kroz pakao,a neprijateljima ću rado pokazati put do tamo.

ikar

Večeras u 21.00 na Kanalu Ri emisija u kojoj će se razgovarati o ovom problemu. Gostuju glasnogovornica, predsjednik udruge vozača i jedan stariji vozač sa linije 32.