Paris

Autor actros, Rujan 28, 2012, 14:28:06

actros

Kako mi je ovi dio godine već tradicionalno rezerviran za putovanje, ove godine odlučili smo se za još jednu Ryanair destinaciju  ;) Lijepa stvar je šta avion leti iz Pule, i to šta je povratna karta iznosila svega 49 eura  ::|
Avion slijeće na aerodrom Beauvais, koji se nalazi pokraj istoimenog gradića, udaljenog oko sat vožnje od Pariza.
Nakon sljetanja, odmah lijepi prizor:

službeni prijevoznik aerodroma, vozi poslije svakog leta, i tako cijeli dan. Tourismi još mirišu na novo, istina, nemaju baš nešto opreme, sjedala su "gradska", nema ni tv, al zato klima hladi do smrzavanja  :)

Dolaskom u grad vidim i druge "aerodromske buseve"



te jedan bus francuske vojske:


actros

Po gradu voze razni turistički prijevozi, a ja sam isprovao brod:

kao i kabrio-bus:






no bolji mi se čini javni gradski prijevoz, jer za njega možeš kupiti i bermude oslikane linijama  ;D  ;D  ;D


Šalu na stranu, ovo je ulaz u zgradu francuskog auto kluba:

actros

#2
U samom centru susrećem ovog renauta s volanom u sredini:

te neoplanče u kvaru:


Pariški javni gradski prijevoznik RATP iznajmljuje bicikle:

i sve je automatizirano; provučeš kreditnu karticu i uzmeš biciklu  :) Caka je jedino što je moraš vratiti za najviše pola sata  :-\

Turističkih buseva ima na svakom kantunu, dolaze iz cijele europe,i večinom su to modeli koji voze i kod nas, pa ih baš i nisam slikao nešto previše... Evo par fotki:



u oko mi je upala i ova niska setra, također u službi neke agencije:

kao i ova legenda, koja ima diplomatske tablice:

actros

#3
Došao dan za polazak kući, kako mi je let bio u 9.00, krenem na aerodrom prvim busom u 6.00, još je bio mrak. Vožnja autoputem prema Beauvaisu prođe za čas, kad na ulazu na aerodrom iznenađenje  :o
Bus se zaustavi sastrane, otvoru se vrata, te uđu 3 policajca. Prvo nešto viknu na sav glas, pokažu značku, te počnu pregledavati bus. Jedan policajac pregleda papire kod šofera, drugi provjeri jesu li svi putnici vezani pojasom, a treči prebroji putnike (i to dvaput, za svaki slučaj)! Sve to trajalo je niti 5 minuta, te nakon toga policajci izađu iz busa, te naredu šoferu da se popne na vagu! Prođemo mi preko vage, parkiramo sastrane, te nam šofer reče da možemo izači na 5 minuta ako želimo, dok policajci provjere sve papire. Tako je i bilo, za 2-3 minute smo krenili dalje, te nakon minutu-dvije vožnje stigli smo na peron. Ukupno smo zbog policijskog zaustavljanja izgubili manje od 10 minuta, a pregledali su sve živo (čak i vagali bus!), tako da se da zaključiti da su francuski policajci puno brži od naših  ;D
...bio je još mrak, pa slike i nisu nešto, al evo 3 koje sam uhvatio tokom 5-minutne pauze:




Ovaj događaj nije nimalo umanjio oduševljenje putovanjem, skoro pa ga nismo ni osjetili (da ne ispadne da se žalim  ;) ).
U konačnici smo svi bili zadovoljni putovanjem, te oduševljeni parizom, koji mi se pokazao kao lijep, siguran i uredan grad (iako su mi prije putovanja svi govorili suprotno)

pozz  :D