Iveco Crossway LE CNG

Autor NP-549, Veljača 06, 2021, 15:13:45

NP-549

Dizel 360,  Voith  4 brzine, stakla u prvom dijelu niža nego zadnja polovica

421

Citat: NP-549  u Travanj 17, 2022, 09:08:09
A Jiři samo  yes, yes i dobiješ to šta dobiješ. 
Znači, Honza je u mirovini, a Václav ili Zdeněk?
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

pehar_11

Ovako će izgledati ti novi autobusi, ako sam dobro shvatio?
vrijeme je novac?!?

NP-549

Bez tih štrafti.  Isto ko plinski samo su stakla između 1. i 2. vrata niža nego ona otraga

marko745

Samo da pitam,  budući da sam primjetio neke rotacije, jel točno da je 835 umjesto 773 na smjeni Podkilavac, a da umjesto njega školu Viškovo(11)  vozi neki drugi bus

NP-549

835  -->  773
773  -->  727
801  -->  šk.viškovo

pehar_11

#66
Evo par slika interijera i ovih bolesno dobrih plavih ledica. U pitanju je gbr. 832, za sada ne toliko demoliran kao i ostali koji se vrte na opatijskim linijama.

Primjetio sam da su na većini autobusa naljepili ove crne "folije" na zaštitno staklo vozača, kao što je i ovdje slučaj. Ista stvar na bočnom prozoru od vozača, ispod i oko retrovizora.
vrijeme je novac?!?

pehar_11

Čisto me zanima - da li je moguće da vozač manualno isključi stop nakon što je pritisnut od strane putnika? Par puta sam se vozio u plinašima i netko od putnika je pritisnuo stop (pred nekom stanicom koja se nikada ne koristi ali postoji) i stop se isključio bez da je autobus stao i otvorio zadnja vrata, ali stvar je u tome da je stop nakon toga normalno radio, tj. svjetlila je oznaka i vozač je stao normalno na stanicu.
vrijeme je novac?!?

Korisnik linije 34

Citat: pehar_11  u Kolovoz 23, 2022, 23:46:27
Čisto me zanima - da li je moguće da vozač manualno isključi stop nakon što je pritisnut od strane putnika? Par puta sam se vozio u plinašima i netko od putnika je pritisnuo stop (pred nekom stanicom koja se nikada ne koristi ali postoji) i stop se isključio bez da je autobus stao i otvorio zadnja vrata, ali stvar je u tome da je stop nakon toga normalno radio, tj. svjetlila je oznaka i vozač je stao normalno na stanicu.

Nije nužno otvoriti zadnja da bi se "stop" maknuo, otvaranjem prednjih vrata također se poništava "stop" u golemoj većini autobusa. Izuzetak je Otokar, njemu se ne miče dok se ne otvore zadnja vrata.

pehar_11

Kužim da, ali se vozač nije uopće zaustavio ili usporio kod stanice, a kamoli otvorio vrata, nego samo proletio dalje a zvono je kasnije radilo. Zato mi je bilo čudno...
vrijeme je novac?!?

Korisnik linije 34

#70
Malo "egzotike", budući da se ne viđaju često u Lovranskoj Dragi  :) [attach id=88223]IMG_20220827_055008.jpg]