Klima uređaji u autobusima

Autor sofer29, Svibanj 02, 2022, 18:48:35

tramvajac 92

Bit će, bit će. Dok netko ne završi u novinama jer se skljokao u autobusu koji ima klimu.

NP-549

Citat: Melisa Kodžoman  u Svibanj 12, 2022, 17:52:44
Manje-više svi Cityji '09 su sauna i to žešća. Urbani CNG kako koji, 259 i 266 koma, no to je možda čak zbog otvorenih prozora (ma da ako klima radi ispravno nema trebe za otvaranjem prozora ali eto nas).
Ali zato je u 665 fest prozračno i ugodno za razliku od 457 u kojem je valjda 40 stupnjeva.

Jesu prebacili temperaturu na upravljačkoj jedinici ?

MAN truck bus

#17
Na 358 (znači novi MAN 2020.) već dva dana radi grijanje, do mod14 se ne može doći (jer klima centar uopće ne reagira, samo pokazuje grešku klime), serviser zatvori ventile, ali zadnji radijator i dalje kipi, a klimi ni traga ni glasa.

Na plinskim Urbanwayima je fora da ih je dio ostao na temperaturi 24°C+ od sezone grijanja, pa zato slabije hlade. Kad ih se podesi na 22°C hlade odlično.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

tramvajac 92

ZET ima 466 autobusa, prema Tomekovom popisu, ali kad maknemo autobuse koji nemaju klimu, dobijemo 451 autobusa. Ako čak maknemo Urbye, koje nismo već dugo vidjeli, pa možemo zaključiti da su povučeni, dobijemo 434. Ajde, maknut ćemo i autobuse koji su došli od 2020. na ovamo, pretpostavimo da njih rješava ovlašteni servis, ne ZET, to je i dalje puno, 366 autobusa. Pretpostavimo da se u smjeni može riješiti 4 autobusa u Podsusedu i Dubravi, i da se radi u 2 smjene, plus još jedna smjena u ARZ sa isto 4 busa, dođemo do 12 autobusa po smjeni, ako uzmemo da se radi u garažama svih 7 dana u tjednu, a ARZ ne radi nedjeljom, to je 80 autobusa na tjedan, to bi ispalo da treba mjesec dana da se u svima sredi. Naravno, to je teorija, u praksi traje to nešto dulje, jer je to praksa.

No, očekujemo da će klime proraditi negdje u 8. mjesecu na većini, kako to obično i bude svake godine.

421

Dean (Računica) ti je u startu krivo postavljen.
Druge smjene nema, treća je preventivni pregled (ulje, rashladna tekućina, žarulje, čišćenje iznutra, vanjsko pranje...).
Preduvjeti koji moraju biti zadovoljeni : dovoljan broj ljudi, potrebni alati i dijelovi > NEMA!
Opet se krši pravilo: po zimi se radi klima, po ljeti grijanje.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

tramvajac 92

Najs, znači stanje je još gore. O čišćenju autobusa izvana i iznutra možemo do sutra, ali nije tome tu mjesto.

421

Izvana: četke Wesumat gurajuće četke Wesumat  iz 2003, omekšivač vode  th-down, šampon s voskom  th-down, sušilo za visok sjaj  th-down.
Iznutra: metla sirak 30 sekundi po vozilu (ako rade 3 osobe) u trećoj smjeni, vlažno pranje kad je  bus123 dvokratni, generalka svakih 30ak dana.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

NP-549

Dosta vozila bi se riješilo ekspresno da je samo filtere zamijenit.  Krovne u salonu i one vani na krovu. Pa nije valjda svaki bus da mu pušta plin

vrba

791 na 109 danas, klima odlično hladi.

ChRiStIaN

#24
325 smrzava  perfeto  ali zato mi je 699 omogućio gubitak bar jedne kile danas.  russian_roulette  Općenito, svaki plinaš ovaj tjedan kojeg sam imao, nije hladio.
@ Autobusi Hrvatska @

MAN19464


MAN truck bus

Nadam se da je bar danas izlaz u VG 100% klimatiziran, bar za vozače.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

NP-549

Citat: ChRiStIaN  u Svibanj 13, 2022, 20:16:30
325 smrzava  perfeto  ali zato mi je 699 omogućio gubitak bar jedne kile danas.  russian_roulette  Općenito, svaki plinaš ovaj tjedan kojeg sam imao, nije hladio.

Firkant,  otvori iznad glave i vidi dal je na 22.

tramvajac 92

Danas je dobro, kako je bilo pred 2 dana. Danas se da preživjeti sa otvorenim prozorima.

ChRiStIaN

Citat: NP-549  u Svibanj 15, 2022, 14:02:13
Firkant,  otvori iznad glave i vidi dal je na 22.

Nije firkant, na srafe su.  th-down
@ Autobusi Hrvatska @