Antonio Turs, Danilo Biranj [ŠI]

Autor autobusi.org, Veljača 04, 2008, 17:06:46

CroHerc


Tomek

Mercedes je ex Samoborček ex Benz trans.


Tomek


mate


Tomek


peron24

#21
Tamnosivi Jetliner SI 328 CJ je imao tablice KR 152 DK,prvi put sam ga vidio 2003. Prodan je Antoniu sa Paga zajedno sa Translinerom.
Tablice sa stare Dubrave ŠI 328 AP je krajem 90-tih imao zglobni narančasti Sanos 200 koji je stigao iz riječkog Autotroleja

Shole

Svaka čast, enciklopedija si što se tiče registracija.  Kao što sam kažeš, tablice od Dubrave 1420 je imao riječki Sanos, jedan iz serije 471-478.  Najvjerovatnije će bit ili 473 ili 475 jer su oni otišli među zadnjima.  Pomoglo bi kad biš se sjetio nekih detalja, tipa boja i to.  473 je bio komplet narančasti bez žute crte na dnu,  475 je imao tu crtu, ali su mu zasnji štopovi bili okrugli (naknada ugradnja) i zadnja vrata su mu bila sa dva okrugla stakla što znači da su to ustvari prednja sa nekog busa.  Osim toga, obadva busa su imala samo 3 vrata, dok su svi ostali imali četvera.  Dal ti išta od ovoga nešto znači ?

peron24

Dobro se sjećam da je bio jednobojan,samo šta mu nijansa narančaste nije bila onako svijetla i jaka kao kod ostalih Autotrolejevih buseva,nego nešto tamnija.Vozio je radnike iz TLM-a preko magistrale prema Meterizama od 1998 do 2001.Imao je i trilexice.

Shole

Svaka čast.  To je 473.  On je jedini bio naknadno obojan u shemu bez žute crte, a i narančasta je bila nekakva posebna. Koda su pomiješali narančastu, crvenu i roza.  Eto jedan detalj (za kicota101 i njegovu vječnu tablicu) za koji nismo znali.  Inače, u Rijeci je posljednja tablica koju je imao bila Ri-390-EL

mate

Cityliner (ŠI-300-DK) u novoj shemi, jucer u Sl.Brodu


Pas

#26
Neioplan Jetliner N216SHD je nedavno kupljen kao zamjena za mercedesa  ali nije iz njemačke!!

Tomek

Ne znam jel gazda znao kad ga je kupovao, al to je najnoviji Neoplan Jetliner N216SHD u Hrvatskoj i jedan od zadnje proizvedenih ;)
Nego, gdje je završio O404RHD?

Pas

to  vjerovatno nije znao ...a  0404 je završio u njemačkoj, zanimljivo   da i njemci kupe autobus iz hrvatske

peron24

Citat: Pas  u Listopad 09, 2011, 21:26:51
to  vjerovatno nije znao ...a  0404 je završio u njemačkoj, zanimljivo   da i njemci kupe autobus iz hrvatske

Vjerovatno je u pitanju područje istočne Njemačke (bivši DDR),njihov standard je dosta nizak pa im MB O404 dobro dođe.