Polet - razno

Autor brzi, Srpanj 08, 2008, 09:15:55

Promatrač

Citat: Doki21  u Siječanj 06, 2022, 11:18:02
Zar nije to malo prevelik zalogaj za SB?

Za pametno i dobro vođenje firme nikad nije velik zalogaj  ;)

415 ul

Mislim da nije, jer ako Polet ima nekih problema, bolje im je i to, a Slavonija dosta dobiva time

Doki21

Slažem se kolege samo se nadam da neće poslije bit posrnuli pa se će se ispostavit da je bio prevelik zalogaj i na kraju će propast kao neke firme.

I da još pitanjce pošto je rečeno da će Vinkovci ostavit sebi gradske linije hoće li to onda značit otvaranje nove firme za gradski prijevoz ili ce ih iznajmit i dat drugim firmama da rade.

415 ul

Smatram da je Slavonija Bus do sada dosta dobro radila, no to su samo nasa misljenja, vidjet cemo sta ce biti

Vk01

Citat: Doki21  u Siječanj 06, 2022, 11:56:06
Slažem se kolege samo se nadam da neće poslije bit posrnuli pa se će se ispostavit da je bio prevelik zalogaj i na kraju će propast kao neke firme.

I da još pitanjce pošto je rečeno da će Vinkovci ostavit sebi gradske linije hoće li to onda značit otvaranje nove firme za gradski prijevoz ili ce ih iznajmit i dat drugim firmama da rade.
Kada bi se išlo u to grad bi se borio svim silama da gradske linije ostanu kako jesu znaci kada bi se privatizirao gradske linije bi obavljala i dalje ta firma koja bi se vjerovatno drugacije možda zvala, razlog tome je što veliki novac se sliva u gradsku kasu baš iz poleta a polet najviše dobiti ima iz gradskih linija, ali po meni je privatizacija poleta jedino pametno riješenje.
Rashodi su veliki jedna morbidna stvar koja meni nije jasna, a ova glasi ovako.
U 18:10 imate autobus za Županju koji ide pravac Županja ali ulazi u mjeso Šiškovce koje je od Cerne možda 3-4 kilometra, zatim u 18:20 imate autobus koji također ide za Županju, ali on nastavlja dole prema Rajevom selu i tim mjestima koji također pokupi putnike u županji od ovog prije što je išao koji nastavljaju dalje. Umjesto da se ubaci npr sada ovaj Integro L i da ima samo u 18:20 polazak Županja a povratak iz županje da preuzme linija koja u 17:30 ide iz Vk u Babinu gredu i umjesto vracanja istim putem da produži na Štitar i napravi povratak iz Županje umjesto ovog što bi se izbacilo. Što i velika vecina vozaca to misli da bi se trebalo napraviti.
Uskoro bi trebali uvesti jos 3 gradske linije, ali to vam ostavljam kao malu tajnu, ako se krene u realizaciju iste, mislim da će to biti potpuni raspad tj propast poleta kao firme jer ovel inije koje planiraju uvesti te 3 u danu bi na te 3 linije prosjek putnika bio 2-3 putnika.
Vjerujem da kolege su neke i cule o kojim se mogucim krugovima radi za te 3 linije.
Tako da ja se nadam da Slavonija bus preuzme ovu firmu.
Polet ima velike kapacitete i velike mogucnosti koje ocito nitko ne zna koristiti, ali oke tu je naravno i neka politika, ali osim politike i ljudi koji nisu kompetentni za ta mjesta na kojima se sada nalaze.
Evo jos jedne morbidne stvari na koju se velika ljudi u poletu zgraža. U ovom periodu dok je zima naravno nema ni linija za Split i Pulu, polet vozi vojne linije za Đakovo, prije nego li je vojska otisla na godišnji oni su na 3 vojnika slali onaj katni Neoplan dok su Isuzui trunuli na parkingu.
Ako polet želi da nastavi onim putem kojim su isli prije ove uprave mislim da je jedini spas privatizacija jer ovo je nemam neku pravu rijec za ovo, ali svako tko zna vozace iz poleta ili bar malo promatra situaciju vidi o cem se radi i kuzi moje rijeci.

Doki21

Slažem se kolega koliko vidim ista situacija je i sa linijom Vinkovci-Vukovar putnika uvijek do 5 max a oni šalju bovu futuru ili maqic umjesto Isuzua ali dobro kad si već spomenuo nove autobuse hoće li onda neki autobusi ic u rashod dolaskom ovih i ako znaš možda koji bi tu mogli otic?

Vk01

U rashod bi sigurno mogle otici sve stare future i svi conecti, future moraju pod hitno, nezz koja je od futura prije dvije godine pukla doslovno je propala sko slovo v krenula se preklapati oni su je zabarili ojacali i slali dalje u promet nije mi jasno na koji nacin je prosla registraciju i periodicne i sve te gluposti, ali oke, kažem to je ono što hitno mora otici, ako to neće poslat u rashod nezz kada će.
A uskoro bi trebala doci i dva Neoplana 2015/16 u Polet pretpostavljam isto iz Slavonije bus ni nezz jel imaju koji da je toliko mlad, baš upravo sada razgovaram s kolegom koji radi kod Preseckog i komentiramo situaciju, polet je sve ove godine kupovao VDl krenuvsi od Bova, Maqic pa Lexio, Future, Citea i sve od Preseckog nije li malo cudno nagl ose okrenuti Mercedesu i Neoplanu, kažem vam velika vjerovatnost da će S.B. u nekom vremenu preuzeti Polet

Doki21

Koliko je conecto-a još u prometu? Mogao bi tu možda i transliner otić po onome sto sam vidio prije kojih mjesec dana ono je sramota za slat na linije znači bus se raspada i kad prebacuje brzine neki zvuk ispusti i nešto puca znači katastrofa. Mogao bi i koji letio otic nisu ni oni u nekom bajnom stanju a opet nisu toliko to stari busevi

Vk01

Pa nisu stari, ali da eto i translienr bi mogoa otici mislim da je 1 ili 2 ostala, conecta mislim 3 ili 4 nisam siguran 100%, lexio neće još gle u poelt što got da dođe nakon mjesec dana je u raspadu jer mehanicari su katastrofa, veliku vecinu stvari vozac sam popravlja, razlog zasto se svi boje voziti trosovince u poletu sto cesto otkaze prateca prije 2-3 godine je na nf otkazala prateca i ostala udesno malo namotana i popravili su je i nakon 2 dana opet i u rashod, a transliner je bio nadrazi za gledat namotas ga a prateca jedan tocak okrene kako treba a drugi pitaj isusa di ga okrene, pa kada su popravljali mislim da je vk393dl ili 392 automatski prijenos i naravno nisu znali popraviti nego su morali ZF zvati da dodu to popraviti, autobus je bio 2 tjedna u radioni oni su ga popravljali, dok zf nije poslao mehanicare i popravili su ga u jednom danu. Dovoljno receno o kvaliteti odrzavanja.

Promatrač

Citat: Doki21  u Siječanj 06, 2022, 11:56:06
Slažem se kolege samo se nadam da neće poslije bit posrnuli pa se će se ispostavit da je bio prevelik zalogaj i na kraju će propast kao neke firme.

I da još pitanjce pošto je rečeno da će Vinkovci ostavit sebi gradske linije hoće li to onda značit otvaranje nove firme za gradski prijevoz ili ce ih iznajmit i dat drugim firmama da rade.

Gotovo svako komunalno društvo može obavljati prijevoz putnika jer to i je komunalni linijski prijevoz i većinom su komulana društva u vlasništvu grada, autobuse koje su nedavno kupili nove projektom iz EU fondova ako ostanu imaju sve. Al tko zna kako će biti i što u konačnici.

Doki21

#160
Jutros viđen jedan od 7 integra dvoax na liniji Vinkovci-Vukovar,ima shemu poleta koja mu nestoji loše,rege su VK-636-IF...(mada nisam 100% siguran  za rege...)

Vk01

Vrlo vjerovatno da je jer sve registracije su im vecinom s brojevima 6 i slovo f imaju na kraju. Dok su se Neoplani sakrili trunu negdjen :/

Vk01

E da mali update.
U rashod su otišli svi conecti osim gradskog, ali i on će uskoro. Par neoplana i mislim da je Man otišao hvala Bogu. Sada nezz što će biti s O403 starija generacija mislim da će on jos dugo da vozi.

Vk01

Iako je prošlo ljeto imala tešku prometnu, autobus je popravljen i obnovljen i ponovno u prometu, kao i Man koji je izgleda bio na osvježavanju

Paško

Citea VK-190-FA nije još izašla na tehnički pregled, a trebala je u siječnju! Što se s njom događa?
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!